Upload a Photo Upload a Video Add a News article Write a Blog Add a Comment
Blog Feed News Feed Video Feed All Feeds

History for 2011 Feb 4th

YearResultsVideoNewsPhotos 
*2015 
201111 1 
2008 
2007 47 
2006 78 
2005 
2004 
2003 
 

Media for 2011

Videos (1)
View
+
Photos (0)
View
+
Articles (1)
View
+
Blogs (0)
View
+
 

Invited groups

 

2011

New Balance Collegiate Invitational

 

2011 Results - New Balance Collegiate Invitational

Published by
Shane   on Feb 5 2011, 09:59 PM

Results courtesy of MileSplit.com

Licensed to The Armory - Site License                     HY-TEK's Meet Manager
          New Balance Collegiate Invitational - 2/4/2011 to 2/5/2011           
                    The New Balance Track and Field Center                     
                                    Results                                    
 
Girls 4x400 Meter Relay High School
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Medgar Evers  'A'                                   3:44.66  
  2 Benjamin Cardozo  'A'                               3:53.98  
  3 DeWitt Clinton  'A'                                 3:56.46  
  4 Abington  'A'                                       3:59.13  
  5 Garden City  'A'                                    4:00.49  
 -- St. Anthony's  'A'                                      DNF  
 
Girls 1000 Meter Run Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Francis, Claudia             Unattached             2:48.75  
  2 McNamara, Molly              Unattached             2:51.80  
  3 Amaral, Joelle               Unattached             2:52.19  
  4 Gallagher, Emma              Unattached             2:53.19  
  5 Margey, Kelsey               Unattached             2:54.65  
  6 Johnston, Marie              Unattached             2:54.97  
  7 Leff, Laura                  Unattached             2:55.41  
  8 Johnson, Amirah              Unattached             2:56.00  
  9 Hicks, Myah                  Unattached             2:57.32  
 -- Talt, Gina                   Unattached                 DNS  
 
Women 60 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Carr, Brittany               Baylor                    7.61   4 
  2 Hayes, Dionna                VCU                       7.62   9 
  3 Charbonnet, Justine          Baylor                    7.64   1 
  4 Pugh, Lanesha                Pittsburgh                7.74  10 
  5 Rodriguez, Brittni           Rutgers                   7.74   8 
  6 Jordan, Ariane               Prairie View              7.74   2 
  7 Hale, Aubrey                 BYU                       7.78   6 
  8 Griffin, Christen            Albany                    7.78   7 
  9 Piper, Gabrielle             Penn                      7.79   4 
 10 Rogers, Anita                Ramapo                    7.79   9 
 11 Styles, LaCresha             Duke                      7.80   7 
 12 Walker, Jamie                Rutgers                   7.80   3 
 13 Gillon, Tylia                Rutgers                   7.81   5 
 14 Carrington, Crystal          A & T                     7.83   5 
 15 Gordon, Morgan               Cincinnati                7.83   2 
 16 Green, Chela                 Georgetown                7.83   2 
 17 Green, Teyanna               Morgan State              7.83   1 
 18 Harris, Alphedellia          Bethune-Cook              7.84   7 
 19 Clayton, Jennifer            LSU                       7.84   6 
 20 Dorsett, P'Lar               Portland Sta              7.85  11 
 21 Jemmott, Katea               George Mason              7.86   2 
 22 Mitchell, Amber              Long Island               7.86   6 
 23 Chandler, TaNay              George Mason              7.87   3 
 24 Dawkins, Hauna               Cincinnati                7.88   5 
 25 Austin, Analisa              Bethune-Cook              7.88   8 
 26 Gore, La'Creesha             N.C. Central              7.88   5 
 27 Garner, Kenya                Youngstown S              7.89  10 
 28 Jarrett, Ciara               Youngstown S              7.89   2 
 28 Kendrick, Tanisha            Morgan State              7.89   1 
 30 Onyeador, Nonyerem           Penn                      7.91   8 
 31 McNeal, Kaylon               Prairie View              7.91   7 
 32 Chisholm, Lareea             Syracuse                  7.92   2 
 33 Rogers, Allison              Albany                    7.93   3 
 34 Keyes, Ashley                Syracuse                  7.93   4 
 35 Jackson, Sherreka            Bowie State               7.94   9 
 36 Solomon, Brittney            Utsa                      7.94  10 
 37 Blanchard, Genevieve         McGill                    7.94   6 
 38 Donaldson, Kewanna           Connecticut               7.94   2 
 39 Rhodes, Anaiah               Portland Sta              7.94   3 
 40 Allen-Davis, John'nae        Bowie State               7.94   1 
 41 Maddex, Ashlea               Ottawa                    7.95   4 
 42 McDougall, Renee             Penn                      7.98   5 
 43 Smith, Madalayne             Connecticut               7.99   6 
 44 Kamara, Hafsatu              Coppin State              8.00  11 
 45 Ajunwa, Jessica              Cincinnati                8.03   1 
 46 Conter, Jess                 Binghamton                8.04   6 
 47 Daley, Asha                  St. Peter's               8.05  11 
 48 Anglin-Stone, Deirdra        Duke                      8.05   3 
 49 Smith, Shanee                Coppin State              8.06   8 
 50 Irvin, Kesi                  Penn                      8.08   4 
 51 Lora, Susan                  Georgian Cou              8.09  11 
 52 Green, Latasha               St. Peter's               8.09   6 
 53 Hurrington, Corryn           Rutgers                   8.15   9 
 54 Tyler, Emily                 Xavier (Ohio              8.15   5 
 55 Good, Caitie                 Mansfield                 8.16   8 
 56 Yuille, Marie                Villanova                 8.17   6 
 57 Lewis, Maya                  St. John's                8.20   1 
 58 Robinson, Nicole             Bowie State               8.21   1 
 59 Dunbar, Ashley               Villanova                 8.21   3 
 60 Jackson, Caitlin             Florida Atla              8.22   8 
 61 Richardson, Olivia           Seton Hill                8.29   4 
 62 Dugan, Lauryn                Xavier (Ohio              8.30  11 
 63 Dent, Lavina                 Georgia Stat              8.31   9 
 64 Amis, Atiya                  Holy Family               8.37  11 
 65 Powell, Ashley               Montclair St              8.37  10 
 66 McWhorter, Kaitlin           Col. of Char              8.41   2 
 -- Vasquez, Altagracia          Fairleigh Di                FS  10 
 -- Smith, Nickelle              Fairleigh Di                FS   7 
 -- Yanora, Brittany             Millersville                FS   7 
 -- Lightbourne, Charlesha       Georgia Stat               DNS   4 
 -- Conaboy, Mattie              Millersville               DNS   8 
 -- Hall, Shanekia               Essex CC                   DNS   9 
 -- Murillo, Kiana               Cheyney                    DNS   7 
 -- Wright, Greneshia            Utsa                       DNS   3 
 -- Barlow, Briana               Morgan State               DNS   7 
 -- Wright, Brittany             St. John's                 DNS   9 
 -- Veney, Ashley                Long Island                DNS  10 
 -- Kedra, Courtney              Duke                       DNS  11 
 -- Dubs, Amanda                 Shippensburg               DNS   3 
 -- Smith, Laurenmaria           Wheaton (Mas               DNS  10 
 -- Gregory, Symona              Youngstown S               DNS   4 
 -- Payne, Aareon                USC                        DNS   1 
 -- Bien-Aime, Charmine          Wheaton (Mas               DNS   5 
 
Women 200 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Wright, Letecia              Ohio State               24.52q 15 
  2 Caruso, Victoria             Delaware                 24.65q 17 
  3 Harris, Ashley               Tennessee                24.69q  4 
  4 Rogers, Allison              Albany                   24.90q  1 
  5 Woodford, Ashley             Pittsburgh               24.99q  3 
  6 Clark, Crystal               George Mason             25.03q  7 
  6 Gore, La'Creesha             N.C. Central             25.03q 14 
  6 Hunt, Ruth                   A & T                    25.03q 10 
  9 Norman, Breana               Hampton                  25.14   2 
 10 Sogbesan, Ekundayo           Morgan State             25.19   2 
 10 Beckles, Kanika              Essex CC                 25.19   6 
 12 Ajunwa, Jessica              Cincinnati               25.26  18 
 13 Carrington, Crystal          A & T                    25.29   1 
 14 Gordon, Morgan               Cincinnati               25.31  14 
 15 Wynn, Krystal                Utsa                     25.32   2 
 16 Jarrett, Ciara               Youngstown S             25.34   4 
 17 Griffin, Christen            Albany                   25.40  13 
 18 Simpson, Francine            Kansas                   25.46  10 
 18 Portis, Shanay               Cincinnati               25.46  16 
 20 Dunbar, Ashley               Villanova                25.50  18 
 20 Omogiate, Idia               Baylor                   25.50   7 
 22 Jordan, Ariane               Prairie View             25.52  10 
 23 Carter, Simone               Cheyney                  25.54  12 
 24 Finney, Jazlynn              VCU                      25.58   4 
 25 Mitchell, Amber              Long Island              25.62   8 
 26 Rhodes, Anaiah               Portland Sta             25.63  14 
 27 Hunter, Jhorden              Utsa                     25.66   5 
 28 Wattley, Britney             Morgan State             25.67   6 
 29 Donaldson, Kewanna           Connecticut              25.74  12 
 30 Chisholm, Lareea             Syracuse                 25.75   8 
 30 Hurrington, Corryn           Rutgers                  25.75  15 
 32 Black, Geronne               Portland Sta             25.76   1 
 33 Yanora, Brittany             Millersville             25.80   3 
 34 Leigh, Samantha              Coppin State             25.86   6 
 35 Smith, Sydney                Abilene Chri             25.88  12 
 36 Cox, Kristi                  Delaware                 25.89  13 
 37 Hale, Aubrey                 BYU                      25.94  15 
 37 Allen-Davis, John'nae        Bowie State              25.94   9 
 39 Yuille, Marie                Villanova                25.96   4 
 40 Del Pino, Magen              UTEP                     26.00   9 
 41 Kamara, Hafsatu              Coppin State             26.03  11 
 42 Gowar, Arlene                BYU                      26.04  15 
 43 Wheaton, Alexandra           American Interna         26.06  10 
 43 Colbert, Talia               Georgia Stat             26.06   3 
 45 Slotnick, Kristin            Lehigh                   26.10   2 
 46 Magee, Corine                Farmingdale              26.11  18 
 47 Brownell, Shena              Coppin State             26.15  13 
 48 Garner, Kenya                Youngstown S             26.17  11 
 49 Bisiolu, Zainab              Rutgers                  26.21   5 
 49 Piper, Gabrielle             Penn                     26.21   7 
 51 Jemmott, Katea               George Mason             26.22  17 
 52 Dupiche, Nijah               Delaware                 26.24   6 
 53 Blair, Bianca                Tennessee                26.28  13 
 53 Barbour, Anyssa              Pittsburgh               26.28  11 
 55 Conter, Jess                 Binghamton               26.29  10 
 56 Hill, Keely                  Prairie View             26.30  10 
 56 Haynes, Jillian              Albany                   26.30  17 
 56 Green, Latasha               St. Peter's              26.30   4 
 59 Hollis, Asia                 Delaware                 26.33   3 
 60 Price, Indya                 Bowie State              26.34   5 
 61 Smith, Khaaleedah            Lehigh                   26.50   1 
 62 Turner, Raven                Prairie View             26.53   7 
 63 Good, Caitie                 Mansfield                26.55   8 
 64 Jackson, Caitlin             Florida Atla             26.57  11 
 65 Henzy, Laura                 Shippensburg             26.59   5 
 66 Fisher, Olivia               Georgia Stat             26.63   9 
 66 Doersam, Alexandra           Lehigh                   26.63  18 
 68 Brooks, Cassie               Abilene Chri             26.66   8 
 69 Jean, Cassandra              Adelphi                  26.70   2 
 70 Smith, Shanee                Coppin State             26.73   2 
 71 Lewis, Maya                  St. John's               26.79   1 
 72 Tyler, Emily                 Xavier (Ohio             26.80  13 
 73 Cannon, Dana                 Florida Atla             26.81   9 
 74 Rovel-Jones, Fallon          UMBC                     26.90  16 
 75 Wright, Greneshia            Utsa                     26.93  12 
 76 Boersma, Isabel              Col. of Char             26.94   5 
 77 Cavanaugh, Chelsea           Seton Hill               26.96   7 
 78 Keyes, Ashley                Syracuse                 26.99   6 
 79 Jackson, Sherreka            Bowie State              27.09   3 
 80 Sewell, Nykeisha             Delaware Sta             27.12   4 
 81 Dugan, Lauryn                Xavier (Ohio             27.20  11 
 82 Porter, Latifah              Holy Family              27.32   8 
 83 Anderson, Georgia            Cheyney                  27.44  15 
 84 Townsend, Emily              Penn                     27.50  18 
 85 McWhorter, Kaitlin           Col. of Char             27.76  17 
 86 Richardson, Olivia           Seton Hill               27.93   6 
 87 Wickham, Kadisha             Long Island              28.07  14 
 -- Atkins, Veronica             Bronx CC                   DNS  11 
 -- Gregory, Symona              Youngstown S               DNS  16 
 -- Smallwood, Adrian            Essex CC                   DNS  16 
 -- Richmond, Leah               Hampton                    DNS   8 
 -- Groeninger, Sherilyn         Fordham                    DNS  14 
 -- Green, Chela                 Georgetown                 DNS   3 
 -- Veney, Ashley                Long Island                DNS  16 
 -- Klemic, Kristen              Ramapo                     DNS  12 
 -- Gadsden, Natalie             Bowie State                DNS  16 
 -- Makakala, Fatima             BYU                        DNS   9 
 -- Emerson, Celina              Connecticut                DNS   7 
 -- Johnson, Brynne              Col. of Char               DNS  14 
 -- Daley, Asha                  St. Peter's                DNS   9 
 -- Nocerino, Gina               St. Peter's                DNS  17 
 -- Dubs, Amanda                 Shippensburg               DNS  15 
 -- Fourie, Mari                 Vermont                    DNS  12 
 -- Laureano, Stefanny           St. Peter's                DNS  18 
 -- Onyeador, Nonyerem           Penn                       DNS  17 
 -- Greaves, Latoya              Oklahoma                   DNS   5 
 -- McDougall, Renee             Penn                       DNS   1 
 -- Brown, Leah                  Penn                       DNS  13 
 
Women 400 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 McCammon, Jenea              A & T                    56.11q 11 
  2 Peltz, Brittani              Xavier (Ohio             56.15q 13 
  3 Beckles, Kanika              Essex CC                 56.27q  1 
  4 Flowers, Gwendolyn           Arkansas                 56.31q  2 
  5 Robinson, Cydney             Hampton                  56.54q 16 
  6 Sloan, Avionne               Morgan State             56.62q  3 
  7 Werner, Rachel               Arkansas                 56.63  15 
  8 Mohamed, Sherez              Albany                   56.82   8 
  9 Cranfill, Katy               Baylor                   57.10  15 
 10 Nocerino, Gina               St. Peter's              57.13   3 
 11 Jones, Kirsten               UMBC                     57.14  10 
 12 Farr, Jessica                A & T                    57.17   1 
 13 Hess, Erica                  Shippensburg             57.20  12 
 14 Taylor, Benita               Hampton                  57.25  14 
 15 Green, Chela                 Georgetown               57.30   2 
 16 Shepherd, Crystal            N.C. Central             57.38  15 
 17 Christensen, Alyssa          BYU                      57.39  15 
 18 Daley, Tiffany               Connecticut              57.40   8 
 19 Hardin, Vanessa              Cincinnati               57.42   4 
 20 Madison, Paige               Penn                     57.52   1 
 21 Atkinson, Lynette            Baylor                   57.62  16 
 22 McDonald, Jessona            Villanova                57.64   4 
 23 Honeycutt, Charity           Tennessee                57.74  11 
 24 Hughes, Sabia                Prairie View             57.75  10 
 25 Cox, Kristi                  Delaware                 57.79   8 
 26 Sample, Courtney             Rutgers                  57.85  12 
 27 Hoyt, Jordan                 Pittsburgh               57.96   5 
 28 Johnson, Jasmine             East Strouds             58.11   5 
 29 Lee, Jordan                  Pittsburgh               58.25  14 
 30 Hudson, Sararesa             N.C. Central             58.29   9 
 30 Nathan, Starr                American Interna         58.29   2 
 30 Laureano, Stefanny           St. Peter's              58.29  11 
 33 Bygraves, Roshel             A & T                    58.37   7 
 34 Edley, Alyssa                Cincinnati               58.38  12 
 35 Brownell, Shena              Coppin State             58.55   8 
 36 Fonrose, Arielle             Pittsburgh               58.60   6 
 37 Brooks, Gabrielle            Georgia Stat             58.62   5 
 38 Dupiche, Nijah               Delaware                 58.67  11 
 39 Briscoe, Shavon              Connecticut              58.69   3 
 40 Hollis, Asia                 Delaware                 58.70   7 
 41 Pantke, Annemarie            Fairleigh Di             58.88   5 
 41 Davis, Shayla                Bowie State              58.88   2 
 43 Cavanaugh, Chelsea           Seton Hill               58.96  13 
 43 Davis, Sophia                Ramapo                   58.96  10 
 45 Aromashodu, Danielle         Florida Atla             59.11   4 
 46 White, Kim                   Tennessee                59.12  12 
 47 Aduma, Niaimani              VCU                      59.28  10 
 48 Wickham, Kadisha             Long Island              59.34  16 
 49 Little, Ashante              Wheaton (Mas             59.40  14 
 50 Klein, Kathleen              Binghamton               59.64   4 
 51 Shabazz, Lordess             Fairleigh Di             59.66  14 
 52 Nah, Saymah                  Rutgers-Newa             59.70   6 
 53 Leigh, Samantha              Coppin State             59.73   9 
 54 Houston, Ciara               N.C. Central             59.87   6 
 55 Brown, Jacqui                Columbia                 59.93   9 
 56 Cardarelli, Lauren           Wheaton (Mas             59.97   1 
 57 Goode, Asja                  Delaware Sta           1:00.05  13 
 58 Jacob, Alexandra             Ramapo                 1:00.13   3 
 59 Wlazelek, Sara               Shippensburg           1:00.61   3 
 60 Cannon, Dana                 Florida Atla           1:00.73  16 
 61 Kelly, Rebecca               Albany                 1:00.75  10 
 62 Price, Indya                 Bowie State            1:00.77   3 
 63 Langone, Michele             Vermont                1:00.80  14 
 64 Thomas, Dominique            Holy Family            1:01.01   4 
 65 Bingaman, Lindsay            Shippensburg           1:01.06  13 
 66 Beckles, Tricia              Long Island            1:01.23   9 
 67 Clark, Victoria              Rutgers                1:01.32  16 
 68 Boyd, Onya                   Coppin State           1:01.33   7 
 69 Horrocks, Christa            Col. of Char           1:02.34   1 
 70 Bacote, Ashley               Coppin State           1:03.04  16 
 -- Gadsden, Natalie             Bowie State                DNS   1 
 -- Anderson, Georgia            Cheyney                    DNS   8 
 -- Yanora, Brittany             Millersville               DNS  14 
 -- Smallwood, Adrian            Essex CC                   DNS   6 
 -- Noble, Shantel               American Interna           DNS   6 
 -- Whitehead, Brittany          Duke                       DNS  12 
 -- Perone, Jessica              Lehigh                     DNS   5 
 -- McCoy, Diamond               Holy Family                DNS  15 
 -- Smalls, Kamice               Morgan State               DNS   2 
 -- Rembert, Kristina            Lincoln (Pa.               DNS  13 
 -- Luxama, Charlene             Florida Atla               DNS  13 
 -- Jean, Cassandra              Adelphi                    DNS  11 
 -- Cain, June                   Holy Family                DNS  15 
 -- Richmond, Leah               Hampton                    DNS   7 
 -- Lopez-Bernstein, Melody      St. Peter's                DNS   2 
 -- Henderson, Erial             Prairie View               DNS   4 
 -- Lumax, Fafavie               Villanova                  DNS  12 
 -- Armbrister, Shavonne         Utsa                       DNS  10 
 -- Jones, Christine             Long Island                DNS   9 
 -- Updike, Amber                Ramapo                     DNS  11 
 -- Strickland, Victoria         Penn                       DNS   9 
 -- Veney, Ashley                Long Island                DNS   7 
 
Women 400 Meter Dash College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 McCammon, Jenea              A & T                           
  2 Peltz, Brittani              Xavier (Ohio                    
  3 Beckles, Kanika              Essex CC                        
  4 Flowers, Gwendolyn           Arkansas                        
  5 Robinson, Cydney             Hampton                         
  6 Sloan, Avionne               Morgan State                    
Preliminaries
  7 Werner, Rachel               Arkansas                        
  8 Mohamed, Sherez              Albany                          
  9 Cranfill, Katy               Baylor                          
 10 Nocerino, Gina               St. Peter's                     
 11 Jones, Kirsten               UMBC                            
 12 Farr, Jessica                A & T                           
 13 Hess, Erica                  Shippensburg                    
 14 Taylor, Benita               Hampton                         
 15 Green, Chela                 Georgetown                      
 16 Shepherd, Crystal            N.C. Central                    
 17 Christensen, Alyssa          BYU                             
 18 Daley, Tiffany               Connecticut                     
 19 Hardin, Vanessa              Cincinnati                      
 20 Madison, Paige               Penn                            
 21 Atkinson, Lynette            Baylor                          
 22 McDonald, Jessona            Villanova                       
 23 Honeycutt, Charity           Tennessee                       
 24 Hughes, Sabia                Prairie View                    
 25 Cox, Kristi                  Delaware                        
 26 Sample, Courtney             Rutgers                         
 27 Hoyt, Jordan                 Pittsburgh                      
 28 Johnson, Jasmine             East Strouds                    
 29 Lee, Jordan                  Pittsburgh                      
 30 Hudson, Sararesa             N.C. Central                    
 30 Nathan, Starr                American Interna                
 30 Laureano, Stefanny           St. Peter's                     
 33 Bygraves, Roshel             A & T                           
 34 Edley, Alyssa                Cincinnati                      
 35 Brownell, Shena              Coppin State                    
 36 Fonrose, Arielle             Pittsburgh                      
 37 Brooks, Gabrielle            Georgia Stat                    
 38 Dupiche, Nijah               Delaware                        
 39 Briscoe, Shavon              Connecticut                     
 40 Hollis, Asia                 Delaware                        
 41 Pantke, Annemarie            Fairleigh Di                    
 41 Davis, Shayla                Bowie State                     
 43 Cavanaugh, Chelsea           Seton Hill                      
 43 Davis, Sophia                Ramapo                          
 45 Aromashodu, Danielle         Florida Atla                    
 46 White, Kim                   Tennessee                       
 47 Aduma, Niaimani              VCU                             
 48 Wickham, Kadisha             Long Island                     
 49 Little, Ashante              Wheaton (Mas                    
 50 Klein, Kathleen              Binghamton                      
 51 Shabazz, Lordess             Fairleigh Di                    
 52 Nah, Saymah                  Rutgers-Newa                    
 53 Leigh, Samantha              Coppin State                    
 54 Houston, Ciara               N.C. Central                    
 55 Brown, Jacqui                Columbia                        
 56 Cardarelli, Lauren           Wheaton (Mas                    
 57 Goode, Asja                  Delaware Sta                    
 58 Jacob, Alexandra             Ramapo                          
 59 Wlazelek, Sara               Shippensburg                    
 60 Cannon, Dana                 Florida Atla                    
 61 Kelly, Rebecca               Albany                          
 62 Price, Indya                 Bowie State                     
 63 Langone, Michele             Vermont                         
 64 Thomas, Dominique            Holy Family                     
 65 Bingaman, Lindsay            Shippensburg                    
 66 Beckles, Tricia              Long Island                     
 67 Clark, Victoria              Rutgers                         
 68 Boyd, Onya                   Coppin State                    
 69 Horrocks, Christa            Col. of Char                    
 70 Bacote, Ashley               Coppin State                    
 -- Gadsden, Natalie             Bowie State                     
 -- Anderson, Georgia            Cheyney                         
 -- Yanora, Brittany             Millersville                    
 -- Smallwood, Adrian            Essex CC                        
 -- Noble, Shantel               American Interna                
 -- Whitehead, Brittany          Duke                            
 -- Perone, Jessica              Lehigh                          
 -- McCoy, Diamond               Holy Family                     
 -- Smalls, Kamice               Morgan State                    
 -- Rembert, Kristina            Lincoln (Pa.                    
 -- Luxama, Charlene             Florida Atla                    
 -- Jean, Cassandra              Adelphi                         
 -- Cain, June                   Holy Family                     
 -- Richmond, Leah               Hampton                         
 -- Lopez-Bernstein, Melody      St. Peter's                     
 -- Henderson, Erial             Prairie View                    
 -- Lumax, Fafavie               Villanova                       
 -- Armbrister, Shavonne         Utsa                            
 -- Jones, Christine             Long Island                     
 -- Updike, Amber                Ramapo                          
 -- Strickland, Victoria         Penn                            
 -- Veney, Ashley                Long Island                     
 
Women 500 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Rolle, Shelleyeka            Oklahoma               1:14.84   6 
  2 Vogel, Laura                 Columbia               1:15.56   7 
  3 Johnson, Miya                Pittsburgh             1:15.94   4 
  4 Hennig, Jessica              Binghamton             1:16.02   6 
  5 Hepburn, Coleen              Connecticut            1:16.13   6 
  6 Jacobs, Dotrine              A & T                  1:16.29   5 
  7 Hunter, Jessica              Albany                 1:16.36   3 
  8 Connolly, Kelly              Fordham                1:16.68   3 
  9 Adelola, Deborah             UMBC                   1:16.73   3 
 10 Nwachukwu, Michelle          Baylor                 1:17.07   5 
 11 McManus, Elizabeth           Lehigh                 1:17.09   2 
 12 Dim, Jacqueline              Ohio State             1:17.11   6 
 13 Cioffredi, Tess              Vermont                1:17.45   5 
 14 Leeke, Rachel                Rutgers                1:17.46   4 
 14 Bohi, Mary                   Villanova              1:17.46   2 
 16 Eveleth, Brittany            Albany                 1:17.60   6 
 17 Francis, Elia                Albany                 1:18.00   5 
 18 Rodriguez, Susan             Columbia               1:18.01   6 
 19 Kline, Elizabeth             Pittsburgh             1:18.06   1 
 20 Willis, Samantha             Connecticut            1:18.24   5 
 21 Parkins, Taisha              N.C. Central           1:18.48   4 
 22 Kuhl, Amanda                 Pittsburgh             1:18.52   1 
 23 O'Sullivan, Haley            Columbia               1:18.71   4 
 24 Orley, Leah                  Arkansas               1:18.90   7 
 25 Chavis, Tierra               Albany                 1:19.17   1 
 26 Call, Laura                  Col. of Char           1:19.24   4 
 27 Miles, Shantel               George Mason           1:19.31   5 
 28 Rhyner, Megan                Shippensburg           1:19.70   5 
 29 Norman, Leah                 Georgia Stat           1:19.81   1 
 30 Walker, Ivorie               Baylor                 1:19.86   7 
 31 Taylor, Christine            Fairleigh Di           1:19.93   6 
 32 Kisel, Erika                 Binghamton             1:19.94   3 
 33 Arientyl, Vanessa            Rutgers                1:20.45   1 
 34 Ryan, Kathleen               Lehigh                 1:20.64   3 
 35 Green, Stephanie             Penn                   1:20.77   2 
 36 Price, Delainey              Holy Family            1:21.08   3 
 37 Shelley, Suzannah            Xavier (Ohio           1:21.21   3 
 38 Lowe, Liz                    Vermont                1:21.22   2 
 39 Hill, Daniellle              Georgia Stat           1:21.39   7 
 40 Long, Ikea                   N.C. Central           1:21.57   3 
 41 Leclercq, Lauren             UMBC                   1:21.99   3 
 42 Martinez, Kiana              Coppin State           1:23.23   1 
 43 Horrocks, Christa            Col. of Char           1:23.53   4 
 44 Walsh, Alice                 Col. of Char           1:23.97   2 
 45 Villa, Rachel                Penn                   1:24.42   4 
 -- Sudlow, Imani                Connecticut                DNS   7 
 -- Francis, Anna                Villanova                  DNS   2 
 -- Defonce, Andi                Richmond                   DNS   1 
 -- Madison, Paige               Penn                       DNS   7 
 -- Veney, Ashley                Long Island                DNS   2 
 -- Apibunyopas, Katie           Duke                       DNS   7 
 -- Beckles, Tricia              Long Island                DNS   1 
 
Women 60 Meter Hurdles College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Finley, London               Georgetown                8.55   5 
  2 Christensen, Alyssa          BYU                       8.67   5 
  3 Durrant, Yushanni            Albany                    8.72   6 
  4 Bettis, Sharda               Prairie View              8.90   8 
  5 Robinson, Nicole             Bowie State               8.92   1 
  6 Merrill, Tory                Ottawa                    8.93   2 
  7 Parham, Ronnah               St. Peter's               8.95   6 
  8 Bibbs, Megan                 Houston                   9.00   6 
  9 Piper, Gabrielle             Penn                      9.03   8 
 10 Dixon, Myesha                Prairie View              9.04   9 
 11 Montague, Rachel             VCU                       9.08   4 
 12 Daley, Asha                  St. Peter's               9.08   2 
 13 Lewis, Sa'De                 Syracuse                  9.09   7 
 14 Stoffman, Zaria              McGill                    9.11   3 
 15 Stuetz, Caitlin              Shippensburg              9.13   1 
 16 Mahlmeister, Ashley          Albany                    9.13   7 
 17 Tyler, Emily                 Xavier (Ohio              9.17   5 
 18 Kosiorek, Laura              Youngstown S              9.17   6 
 19 Conquest, Delesha            N.C. Central              9.17   1 
 20 Kline, Elizabeth             Pittsburgh                9.18   3 
 21 Sullivan, Kaitlin            Binghamton                9.22   9 
 22 Madison, Paige               Penn                      9.24   4 
 23 Goldberg, Jessica            Binghamton                9.27   1 
 24 Boersma, Isabel              Col. of Char              9.28   2 
 25 Dent, Lavina                 Georgia Stat              9.28   1 
 26 Rovel-Jones, Fallon          UMBC                      9.28   2 
 27 Elardo, Justine              Georgian Cou              9.30   5 
 28 Orley, Leah                  Arkansas                  9.31   1 
 29 Denger, Amanda               George Mason              9.31   7 
 30 Norman, Leah                 Georgia Stat              9.32   3 
 31 AuPont, Ashley               Binghamton                9.32   5 
 32 Dawson, Tiffany              Wagner                    9.32   5 
 33 Sewell, Nykeisha             Delaware Sta              9.33   3 
 34 Waller, Monae                Morgan State              9.39   9 
 35 Passalaqua, Amber            Syracuse                  9.41   4 
 36 Shadley, Jessica             Baylor                    9.42   8 
 37 Burke, Maura                 Ramapo                    9.43   1 
 38 Touchstone, Autumn           Georgetown                9.43   7 
 39 Kaisershot, Morgan           Wagner                    9.46   7 
 40 Scott, Amber                 Penn                      9.48   6 
 41 Patterson, Jasmine           American Interna          9.48   9 
 42 Seward, Miray                Duke                      9.49   9 
 43 Furman, Taylor               Ramapo                    9.53   3 
 44 Onyeador, Nonyerem           Penn                      9.53   6 
 45 Boyd, Onya                   Coppin State              9.57   6 
 46 Sims, Elizabeth              Bethune-Cook              9.58   1 
 47 Bacote, Ashley               Coppin State              9.59   9 
 48 Mandat, Victoria             Farmingdale               9.61   6 
 49 Epps, Christina              Coppin State              9.62   8 
 50 Barna, Lyndsay               Shippensburg              9.63   4 
 51 Lewis, Renee                 Albany                    9.65   7 
 52 Jonas, Aimee                 Utsa                      9.68   9 
 53 Ellis, Krystal               Montclair St              9.68   4 
 54 Giannone, Tania              McGill                    9.73   4 
 55 Brightful, Chowan            UMBC                      9.73   2 
 56 Wickes, Sara                 Binghamton                9.73   2 
 57 Thomas, Camille              Long Island               9.75   3 
 58 Johnson, Melesa              Columbia                  9.76   8 
 59 Johnson, Brynne              Col. of Char              9.78   5 
 60 Vassilatos, Rosie            Adelphi                  10.09   4 
 61 Rover, Lauren                Baylor                   10.11   8 
 -- Ballard, Anthonia            N.C. Central               DNF   2 
 -- Edwards, Evana               Fairleigh Di               DNS   2 
 -- Newhart, Rebekah             Shippensburg               DNS   3 
 -- Patterson, Ashadaya          Montclair St               DNS   3 
 -- Stapley, Taylor              BYU                        DNS   8 
 -- Wanamaker, Jasmine           N.C. Central               DNS   7 
 -- Hanson, Kelsey               Albany                     DNS   5 
 
Women 4x800 Meter Relay College
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 McGill  'A'                                         9:05.82  
     1) Drouin, Catherine               2) Castro, Aimee                  
     3) Puel, Charlene                  4) McCuaig, Sarah                 
  2 George Mason  'A'                                   9:15.24  
     1) Samyn, Victoria                 2) Fickel, Samantha               
     3) Sinclair, Laura                 4) Moss, Kimberly                 
  3 Rider  'A'                                          9:15.50  
     1) Callan, Chelsea                 2) Giovagnoli, Heather            
     3) Perrine, Kristen                4) Findley, Lauren                
  4 Lehigh  'A'                                         9:19.20  
     1) Kendzor, Jessica                2) Ryan, Kathleen                 
     3) Pietrosh, Lauren                4) Pietrosh, Brittany             
  5 Pittsburgh  'A'                                     9:21.91  
     1) Johnson, Miya                   2) Kline, Elizabeth               
     3) Martinez, Susan                 4) Piper, Korinne                 
  6 Col. of Charleston  'A'                             9:31.37  
     1) Walsh, Dana                     2) Wolfe, Kristen                 
     3) Powers, Callen                  4) D'Orazio, Alyssa               
  7 Albany  'A'                                         9:35.67  
     1) Panos, Jessica                  2) Nweke, Maureen                 
     3) Adams, Kendra                   4) Simpkins, Sheena               
 -- Shippensburg  'A'                                       DNS  
     1) Dubs, Emily                     2) McCollum, Jaime                
     3) Fornshell, Ashley               4) Rhyner, Megan                  
 -- Penn  'A'                                               DNS  
     1) McCray, Adrianne                2) Salcido, Veronica              
     3) Condino, Kim                    4) Green, Stephanie               
 -- Columbia  'A'                                           DNS  
     1) Gillingham, Erin                2) Hays, Erin                     
     3) Vogel, Laura                    4) Reilly, Trish                  
 -- Connecticut  'A'                                        DNS  
     1) Groff, Ana                      2) Crean, Rosemary                
     3) Sudlow, Imani                   4) McNiff, Shauna                 
 
Women Distance Medley College
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Columbia  'A'                                      11:43.74  
     1) Hays, Erin                      2) Bell, Yamira                   
     3) Bills, Trina                    4) Reilly, Trish                  
  2 Albany  'A'                                        11:47.04  
     1) Bellon, Brianne                 2) Mohamed, Sherez                
     3) White, Jonelle                  4) Fanning, Kathryn               
  3 Penn  'A'                                          11:50.98  
     1) Salcido, Veronica               2) Villa, Rachel                  
     3) Condino, Kim                    4) Kovach, Leslie                 
  4 South Carolina  'A'                                11:51.38  
     1) Locke, Liz                      2) Allen, Amber                   
     3) Henderson, Sierra               4) Biwott, Beatrice               
  5 Utsa  'A'                                          12:05.50  
     1) Herrera, Nina                   2) Armbrister, Shavonne           
     3) Fish, Samantha                  4) Balbontin, Isabel              
  6 Cptc New Balance  'A'                              12:06.36  
     1) Bradshaw, Andrea                2) Miller, Heather                
     3) Romulus, Joy                    4) Peters, Bevin                  
  7 Lehigh  'A'                                        12:06.68  
     1) Andersen, Samantha              2) Pietrosh, Lauren               
     3) Pietrosh, Brittany              4) Neville, Alexandra             
  8 Delaware  'A'                                      12:09.78  
     1) Mandrachia, Karen               2) Caruso, Victoria               
     3) Prettyman, Lindsay              4) Pepper, Rebecca                
  9 Marist  'A'                                        12:15.29  
     1) Burns, Brittany                 2) Hanifin, Kelley                
     3) Crowe, Briana                   4) Gamboli, Jackie                
 10 Wagner  'A'                                        12:15.52  
     1) Lauro, Samantha                 2) Valente, Becca                 
     3) Kirk, Cameo                     4) Bivona, Alexis                 
 11 Loyola (Md.)  'A'                                  12:17.03  
     1) Doucette, Emily                 2) Krupa, Kristina                
     3) D'Antonio, Jacqueline           4) Doyle, Alyssa                  
 12 Xavier (Ohio)  'A'                                 12:27.58  
     1) Clark, Rachel                   2) Peltz, Brittani                
     3) Shelley, Suzannah               4) Howell, Caylin                 
 13 Fairleigh Dickinson  'A'                           12:27.78  
     1) Kraus, Lena                     2) Shabazz, Lordess               
     3) Pantke, Annemarie               4) Paterson, Megan                
 14 Elizabethtown  'A'                                 12:31.57  
     1) Cody, Eileen                    2) Faulkner, Kristen              
     3) Casey, Jillian                  4) Tempone, Traci                 
 15 Seton Hill  'A'                                    12:37.49  
     1) Pryor, Stephanie                2) Cavanaugh, Chelsea             
     3) Martin, Brittney                4) Cote, Anna                     
 16 St. Francis (N.Y.)  'A'                            12:44.04  
     1) Clerk, Charisma                 2) Webb, Atoya                    
     3) Viera, Jasmin                   4) Gallagher, Mary                
 17 Adelphi  'A'                                       12:50.16  
     1) Eickelberg, Betsy               2) Jean, Cassandra                
     3) Campbell, Emily                 4) Hundertmark, Katie             
 -- Florida Atlantic  'A'                                   DNS  
     1) Mann, Helen                     2) Worley, Amanda                 
     3) Dixon, Valerie                  4) Lucas, Lindsay                 
 -- Millersville  'A'                                       DNS  
     1) Francisco, Emily                2) Yanora, Brittany               
     3) Reuter, Mona                    4) Anderson, Elicia               
 -- Col. of Charleston  'A'                                 DNS  
     1) Brewer, Elle                    2) Nokes, McKenna                 
     3) Pavlovich, Natasha              4) Jenkins, Kristin               
 -- St. John's  'A'                                         DNS  
     1) Sudbury, Sarah                  2) Wynter, Lauren                 
     3) Piard, Kim                      4) Cocozza, Nicole                
 -- Rider  'A'                                              DNS  
     1) Callan, Chelsea                 2) Hunter, Ashley                 
     3) Perrine, Kristen                4) Giovagnoli, Heather            
 
Women High Jump College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Calder, Claudia              Hampton                  1.78m  
  2 Smith, Chenale               Oklahoma                 1.75m  
  3 Pitts, Lynnika               LSU                      1.70m  
  3 Fitzpatrick, Daphne          A&M                      1.70m  
  5 Meek, Dess                   Baylor                  J1.70m  
  5 Yeats, Samantha              Villanova               J1.70m  
  7 Waller, Monae                Morgan State             1.65m  
  7 Norman, Breana               Hampton                  1.65m  
  7 Foster, Staley               South Caroli             1.65m  
  7 Blake, Kayla                 South Caroli             1.65m  
  7 Rice, Kristen                Oklahoma                 1.65m  
  7 Smith, Emily                 Col. of Char             1.65m  
  7 Lundin, Ase                  Vermont                  1.65m  
  7 Hesseltine, Kirsten          Arkansas                 1.65m  
  7 Ponomarenko, Olga            Connecticut              1.65m  
 16 Ovid, Jeanelle               Morgan State            J1.65m  
 16 Gariepy-Bogui, Audrey        Villanova               J1.65m  
 16 Vaughn, Sarah                BYU                     J1.65m  
 19 St. Clair, Brittany          Vermont                 J1.65m  
 19 Johnson, Tayler              Columbia                J1.65m  
 -- Stapley, Taylor              BYU                         NH  
 -- Scheper, Jeannelle           South Caroli                NH  
 -- Ross, Angelique              American Interna            NH  
 -- Newhart, Rebekah             Shippensburg                NH  
 -- Grant, Ashley                Albany                      NH  
 -- Seward, Miray                Duke                        NH  
 -- Newman, Courtnay             Fordham                     NH  
 -- Brown, Corinna               Prairie View                NH  
 -- Wheeler, Morgan              Penn                        NH  
 -- Glenn, Shanita               N.C. Central               DNS  
 -- Roseman, Destiny             Duke                       DNS  
 -- Touchstone, Autumn           Georgetown                 DNS  
 -- Brandenberg, Camai           Ohio State                 DNS  
 
Women Pole Vault College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Blouin, Melanie              Laval                    4.10m  
  2 Marshall, Mandissa           George Mason             4.00m  
  3 Rasnick, Sarah               Cincinnati               3.90m  
  4 Weller, Megan                Arkansas                 3.80m  
  5 Engle, Sarah                 Columbia                J3.80m  
  6 Dunn, Kayla                  Cincinnati               3.65m  
  7 Favre, Michelle              Ramapo                  J3.65m  
  8 Toso, Victoria               Pittsburgh              J3.65m  
  9 Ginyard, Camille             Binghamton              J3.65m  
 10 Jones, Abby                  Kansas                  J3.65m  
 11 Turnbull, Tara               Kansas                  J3.65m  
 11 Nowell, Danielle             Arkansas                J3.65m  
 13 Mattoon, Emily               Duke                     3.50m  
 13 Rozalski, Steph              Unattached               3.50m  
 13 Riley, Lauren                Ramapo                   3.50m  
 13 Breski, Megan                Shippensburg             3.50m  
 17 Portanova, Elizabeth         BYU                     J3.50m  
 18 Marrione, Jenna              Binghamton              J3.50m  
 18 Logoyda, Kimberly            Villanova               J3.50m  
 18 Hamscher, Brooke             Penn                    J3.50m  
 21 Ludwig, Cassie               Duke                    J3.50m  
 22 Cauderlier, Celine           Albany                  J3.50m  
 23 McNamara, Mishelle           Wagner                   3.35m  
 23 Brown, Davielle              Penn                     3.35m  
 23 Meggiolaro, Melissa          Villanova                3.35m  
 26 McGlade, Colleen             George Mason            J3.35m  
 27 Rock, Melinda                McGill                  J3.35m  
 27 Leake, Megan                 Pittsburgh              J3.35m  
 -- Goodson, Claire              Col. of Char                NH  
 -- Taylor, Chelsea              Col. of Char                NH  
 -- Walker, Laura                UMBC                        NH  
 -- Markow, Courtney             Delaware                    NH  
 -- Power, Rebecca               Albany                      NH  
 -- Meyrowitz, Dhanna            Col. of Char                NH  
 -- Shadley, Jessica             Baylor                      NH  
 -- Hinz, Kelsey                 George Mason                NH  
 -- Tsiknas, Alexa               Mansfield                   NH  
 -- Testa, Leah                  Syracuse                    NH  
 -- Hadfield, Linda              Tennessee                   NH  
 -- Banning, Jessica             Connecticut                DNS  
 -- Hart, Jillian                Penn                       DNS  
 
Women Long Jump College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Brown, Kristen               Connecticut              6.00m  
  2 Linton, Christienne          Ohio State               5.90m  
  3 Pedro, Adenike               Ohio State               5.89m  
  4 McKinney, Kelcey             Ohio State               5.87m  
  5 Dibba, Bintou                St. John's               5.86m  
  6 Neville, Rebecca             Kansas                   5.83m  
  7 Wright, Greneshia            Utsa                     5.74m  
  8 James, Anita                 Pittsburgh               5.72m  
  9 McNish, Patricia             Albany                   5.70m  
 10 Morris, Paige                Delaware                 5.61m  
 11 Gaines, Jessie               Long Island             J5.61m  
 12 Finney, Jazlynn              VCU                     J5.61m  
 13 Aduma, Niaimani              VCU                     J5.61m  
 14 Merrill, Tory                Ottawa                   5.60m  
 15 Denmark, Teiara              Hampton                  5.58m  
 16 Breeden, Amanda              A & T                   J5.58m  
 17 Ugboaja, Ekene               Rutgers                  5.53m  
 18 Ponomarenko, Olga            Connecticut              5.52m  
 19 Burrus, Dominique            St. Francis             J5.52m  
 20 Shields, Erica               BYU                      5.49m  
 21 Malomo-Paris, Kiki           UMBC                     5.46m  
 22 Charbonnet, Justine          Baylor                  J5.46m  
 23 Townsend, Jazmen             Tennessee                5.43m  
 24 Brooks, Gabrielle            Georgia Stat            J5.43m  
 25 Walker, Sherice              A & T                   J5.43m  
 26 Hansen, Brooke               BYU                      5.42m  
 27 Brown, Corinna               Prairie View            J5.42m  
 28 Edwards, Jessica             Utsa                     5.40m  
 29 Mahlmeister, Ashley          Albany                  J5.40m  
 30 Mack, Rachael                Ohio State               5.39m  
 31 Okeke, Queen                 Columbia                 5.38m  
 32 Boersma, Isabel              Col. of Char             5.36m  
 33 Mavugara, Namatirai Grac     George Mason             5.35m  
 34 Montgomery, Jacia            Georgia Stat             5.34m  
 35 Vinson, Joenisha             Portland Sta             5.33m  
 36 Hill, Keely                  Prairie View             5.31m  
 37 Robins, Mindy                BYU                      5.30m  
 38 Dallas, Saquenda             N.C. Central             5.27m  
 39 Orley, Leah                  Arkansas                 5.26m  
 40 Jackson, Kia                 Tennessee               J5.26m  
 41 Fapohunda, Wunmi             Pittsburgh               5.24m  
 42 Corum, Ashley                Pittsburgh               5.23m  
 43 Young, Shaquita              Georgia Stat             5.20m  
 44 Spencer, Danay               Long Island              5.18m  
 45 Dillon, Krista               Ottawa                  J5.18m  
 46 Jackson, Kayla               A & T                    5.16m  
 47 Ware, Paige                  Binghamton               5.14m  
 48 Eberhart, Michelle           Binghamton               5.13m  
 49 Dawson, Tiffany              Wagner                   5.10m  
 50 Johnson, Brynne              Col. of Char             5.09m  
 51 Barna, Lyndsay               Shippensburg            J5.09m  
 52 Retttburg, Katrina           Youngstown S            J5.09m  
 53 Lennex, Katherine            Millersville             5.07m  
 54 Wheeler, Morgan              Penn                    J5.07m  
 55 Thomas, Camille              Long Island              5.02m  
 56 Styles, LaCresha             Duke                    J5.02m  
 57 Maisonet, Jasmine            RIT                      4.98m  
 58 Reijula, Erica               Villanova               J4.98m  
 59 Murray, Alexis               Binghamton              J4.98m  
 60 McWhorter, Kaitlin           Col. of Char             4.96m  
 61 Chukwuezi, Faustine          Farmingdale              4.95m  
 62 Newhart, Rebekah             Shippensburg             4.86m  
 63 Rhyner, Jess                 Millersville             4.85m  
 64 Epps, Christina              Coppin State             4.84m  
 65 Portis, Shanay               Cincinnati               4.83m  
 66 Claflin, Amanda              Wheaton (Mas             4.82m  
 67 Athill, Shantal              Rutgers                  3.70m  
 -- Okoukoni, Catherine          Penn                      FOUL  
 -- Vargas, Emily                Rutgers                   FOUL  
 -- Touchstone, Autumn           Georgetown                FOUL  
 -- Shabazz, Lordess             Fairleigh Di              FOUL  
 -- Vegvari, Dora                Columbia                  FOUL  
 -- Murillo, Kiana               Cheyney                    DNS  
 -- Warren, Elisabeth            Fordham                    DNS  
 -- Gadsden, Natalie             Bowie State                DNS  
 -- Alcide, Makeba               Arkansas                   DNS  
 -- Kiel, Antonia                Prairie View               DNS  
 -- Onwumere, Ngozi              Houston                    DNS  
 -- Jones, Christine             Long Island                DNS  
 -- Thompson, Shantel            Arkansas                   DNS  
 -- Francis, Samantha            Villanova                  DNS  
 -- Redington, Lauren            Shippensburg               DNS  
 -- Adams, Jennifer              RIT                        DNS  
 -- Thomas, Shanae'              Pittsburgh                 DNS  
 -- Meek, Dess                   Baylor                     DNS  
 -- Easterling, Alexis           Coppin State               DNS  
 -- Kedra, Courtney              Duke                       DNS  
 
Women 60 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Brookins, Lakya              South Caroli              7.25q  3 
  2 Hawthorne, Trisha-Ann        Connecticut               7.29q  4 
  3 Duncan, Kimberlyn            LSU                       7.32q  2 
  4 Tarmoh, Jeneba               A&M                       7.32q  5 
  5 McGrone, Candyce             Oklahoma                  7.33q  7 
  6 Glenn, Gabrielle             South Caroli              7.34q  8 
  7 Hackett, Semoy               LSU                       7.35q  9 
  8 Wilson, Kenyanna             LSU                       7.37q  5 
  9 Townsend, Tiffany            Baylor                    7.38q  4 
 10 Anderson, Shawna             Oklahoma                  7.39q  3 
 11 Duncan, Dominique            A&M                       7.42q  8 
 12 Sylvester, Toshika           LSU                       7.42q  6 
 13 McReynolds, Tiffani          Baylor                    7.43q  1 
 14 Mcnary, Madison              Ohio State                7.46q  4 
 15 Ebinuwa, Endurance           UTEP                      7.47q  8 
 16 Jones, Christie              Houston                   7.48q  7 
 17 Jackson, Kia                 Tennessee                 7.49   8 
 18 Sykes, Chesna                Ohio State                7.50   6 
 19 Laarman, Loudia              USC                       7.52   2 
 20 Williams, Nickesha           Bethune-Cook              7.52   6 
 21 Collier, Ashley              A&M                       7.52   9 
 22 Black, Geronne               Portland Sta              7.54   3 
 23 McCoy, Ashley                N.C. Central              7.55   3 
 23 King, Karene                 Portland Sta              7.55   6 
 23 Pedro, Adenike               Ohio State                7.55   1 
 26 Manning, Christina           Ohio State                7.55   7 
 27 Morris, Denesha              Kansas                    7.56   1 
 28 Giddings, Porshe             BYU                       7.56   2 
 29 Lawson, Krystin              A & T                     7.56   2 
 30 Pinckney, Takeia             LSU                       7.56   9 
 31 Kimbers, Amanda              Georgetown                7.57   3 
 32 Gaines, Jessie               Long Island               7.58   2 
 33 Burse, Natasha               Cincinnati                7.60   5 
 34 Hunter, Jhorden              Utsa                      7.61   6 
 35 Harris, Whitney              Houston                   7.63   4 
 36 Wynn, Krystal                Utsa                      7.64   4 
 37 Bolton, Grecia               Houston                   7.64   2 
 38 Octave, Martinique           Tennessee                 7.65   2 
 39 Bandy, Vashti                South Caroli              7.66   5 
 40 Hunt, Ruth                   A & T                     7.68   2 
 40 Woodford, Ashley             Pittsburgh                7.68   7 
 42 Stewart, LaKeidra            A&M                       7.69   7 
 43 Gowar, Arlene                BYU                       7.70   1 
 44 Jones, Brittany              Tennessee                 7.72   4 
 45 Harris, Ashley               Tennessee                 7.72   9 
 45 Puterbaugh, Jenna            USC                       7.72   1 
 47 Carter, Simone               Cheyney                   7.73   8 
 48 Clark, Crystal               George Mason              7.75   7 
 48 Khan, Miriam                 TCNJ                      7.75   3 
 50 Fisher, Olivia               Georgia Stat              7.77   1 
 51 Del Pino, Magen              UTEP                      7.77   9 
 52 Iheukwumere, Marvellous      Columbia                  7.78   5 
 53 Wattley, Britney             Morgan State              7.79   4 
 54 Saunders, Torrie             Long Island               7.80   3 
 55 Boyd, Alitta                 USC                       7.84   4 
 56 Smith, Sydney                Abilene Chri              7.85   6 
 57 Dennis, Annakay              Florida Atla              7.88   5 
 58 Colbert, Tatiana             Georgia Stat              7.93   5 
 58 Walker, Jodi-Ann             Albany                    7.93   3 
 -- Brown, Kristen               Connecticut                 FS   7 
 -- Jones, Cambrya               Pittsburgh                 DNS   5 
 -- Mahan, Shayla                South Caroli               DNS   9 
 -- Martina, Ehniras             Carolina PR                DNS   1 
 -- Coleman, Breeana             Arkansas                   DNS   8 
 -- McCorkle, Kelsey             South Caroli               DNS   6 
 -- Kemp, Ivanique               Arkansas                   DNS   1 
 -- Stoudenmire, Tenille         Georgetown                 DNS   6 
 -- Caicedo, Nelcy               Carolina PR                DNS   7 
 -- Mills, Da'Lynn               Pittsburgh                 DNS   8 
 -- Walton, Lauren               Florida Atla               DNS   8 
 
Women 60 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Brookins, Lakya              South Caroli              7.18   2 
  2 Tarmoh, Jeneba               A&M                       7.24   2 
  3 Hackett, Semoy               LSU                       7.25   2 
  4 Townsend, Tiffany            Baylor                    7.27   1 
  5 Hawthorne, Trisha-Ann        Connecticut               7.28   2 
  6 McGrone, Candyce             Oklahoma                  7.29   2 
  7 Wilson, Kenyanna             LSU                       7.29   2 
  8 Duncan, Kimberlyn            LSU                       7.30   2 
  9 Glenn, Gabrielle             South Caroli              7.33   2 
 10 Anderson, Shawna             Oklahoma                  7.33   1 
 11 Sylvester, Toshika           LSU                       7.37   1 
 12 Duncan, Dominique            A&M                       7.38   1 
 13 McReynolds, Tiffani          Baylor                    7.42   1 
 14 Mcnary, Madison              Ohio State                7.44   1 
 15 Jones, Christie              Houston                   7.44   1 
 -- Ebinuwa, Endurance           UTEP                       DNS   1 
Preliminaries
 17 Jackson, Kia                 Tennessee                          
 18 Sykes, Chesna                Ohio State                         
 19 Laarman, Loudia              USC                                
 20 Williams, Nickesha           Bethune-Cook                       
 21 Collier, Ashley              A&M                                
 22 Black, Geronne               Portland Sta                       
 23 Pedro, Adenike               Ohio State                         
 23 King, Karene                 Portland Sta                       
 23 McCoy, Ashley                N.C. Central                       
 26 Manning, Christina           Ohio State                         
 27 Morris, Denesha              Kansas                             
 28 Giddings, Porshe             BYU                                
 29 Lawson, Krystin              A & T                              
 30 Pinckney, Takeia             LSU                                
 31 Kimbers, Amanda              Georgetown                         
 32 Gaines, Jessie               Long Island                        
 33 Burse, Natasha               Cincinnati                         
 34 Hunter, Jhorden              Utsa                               
 35 Harris, Whitney              Houston                            
 36 Wynn, Krystal                Utsa                               
 37 Bolton, Grecia               Houston                            
 38 Octave, Martinique           Tennessee                          
 39 Bandy, Vashti                South Caroli                       
 40 Hunt, Ruth                   A & T                              
 40 Woodford, Ashley             Pittsburgh                         
 42 Stewart, LaKeidra            A&M                                
 43 Gowar, Arlene                BYU                                
 44 Jones, Brittany              Tennessee                          
 45 Harris, Ashley               Tennessee                          
 45 Puterbaugh, Jenna            USC                                
 47 Carter, Simone               Cheyney                            
 48 Clark, Crystal               George Mason                       
 48 Khan, Miriam                 TCNJ                               
 50 Fisher, Olivia               Georgia Stat                       
 51 Del Pino, Magen              UTEP                               
 52 Iheukwumere, Marvellous      Columbia                           
 53 Wattley, Britney             Morgan State                       
 54 Saunders, Torrie             Long Island                        
 55 Boyd, Alitta                 USC                                
 56 Smith, Sydney                Abilene Chri                       
 57 Dennis, Annakay              Florida Atla                       
 58 Colbert, Tatiana             Georgia Stat                       
 58 Walker, Jodi-Ann             Albany                             
 -- Brown, Kristen               Connecticut                        
 -- Jones, Cambrya               Pittsburgh                         
 -- Mahan, Shayla                South Caroli                       
 -- Martina, Ehniras             Carolina PR                        
 -- Coleman, Breeana             Arkansas                           
 -- McCorkle, Kelsey             South Caroli                       
 -- Kemp, Ivanique               Arkansas                           
 -- Stoudenmire, Tenille         Georgetown                         
 -- Caicedo, Nelcy               Carolina PR                        
 -- Mills, Da'Lynn               Pittsburgh                         
 -- Walton, Lauren               Florida Atla                       
 
Women 400 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Beard, Jessica               A&M                      53.06q  4 
  2 Hale, Sharay                 Columbia                 53.88q  2 
  3 Ebinuwa, Endurance           UTEP                     53.96q  3 
  4 Tate, Cassandra              LSU                      54.14q  1 
  5 Jones, Whitney               Arkansas                 54.26q  4 
  6 Mayungbe, Ibukun             A&M                      54.74q  5 
  7 Richardson, Diamond          Baylor                   54.91q  1  54.909
  7 Alexander, Rebecca           LSU                      54.91q  3  54.908
  9 Dixon, Diamond               Kansas                   55.08q  2 
 10 Octave, Martinique           Tennessee                55.26q  2 
 11 EleyO'Reilly, Sanura         South Caroli             55.32q  5 
 12 McDermott, Latoya            LSU                      55.52q  3 
 13 Ruff, Kianna                 Tennessee                55.85   6 
 14 Finley, London               Georgetown               55.88   6 
 15 Calder, Claudia              Hampton                  55.99   9 
 16 Sanders, Deidra              Georgetown               56.01   1 
 17 Mahon, Kristen               Villanova                56.06   5 
 18 McGinnis, Shaniqua           Ohio State               56.19   1 
 18 Brown, Kaetlyn               Pittsburgh               56.19   5 
 20 Rhodes, Aricka               Cincinnati               56.30   8 
 21 Barron, Daianna              George Mason             56.36   7 
 22 Morlu, Miata                 Columbia                 56.44   2 
 23 Nugent, Angelia              Georgia Stat             56.46   6 
 24 Sanderson, Latoya            Ohio State               56.49   2 
 25 Wallace, Brittany            Houston                  56.55   7 
 26 Williams, Chavaria           N.C. Central             56.67   4 
 27 Bruce, Brittany              Baylor                   56.70   6 
 28 Cousar, Nyjah                Ohio State               56.88   7 
 29 Bradley, Kendra              Kansas                   56.96   8 
 30 Allen, Amber                 South Caroli             57.00   7 
 31 Hyter, Bethany               Arkansas                 57.01   8 
 32 Swann, Brandy                Georgia Stat             57.42   4 
 33 Armbrister, Shavonne         Utsa                     57.86   9 
 34 Verdier, Christie            Villanova                58.57   9 
 35 Wilbon, LaShondra            Bethune-Cook             59.40   9 
 36 Colbert, Talia               Georgia Stat           1:01.15   1 
 -- Evans, Taylor                Texas Tech                 DNS   5 
 -- Myers, Annalisa              Florida Atla               DNS   6 
 -- Hyter, Brittany              Arkansas                   DNS   7 
 -- Sogbesan, Ekundayo           Morgan State               DNS   8 
 -- Davis, Jessica               USC                        DNS   9 
 -- Wortham, Ellen               Tennessee                  DNS   4 
 -- Mayers, Kendra               Delaware Sta               DNS   3 
 -- Emerson, Celina              Connecticut                DNS   8 
 -- Floyd, Kalyn                 Houston                    DNS   3 
 
Women 500 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Sutherland, Andrea           A&M                    1:12.29   3 
  2 Muhammad, Dalilah            USC                    1:13.07   3 
  3 Swann, Brandy                Georgia Stat           1:13.13   4 
  4 Klump, Kathy                 Cincinnati             1:13.42   1 
  5 Wilson, Shayla               Kansas                 1:13.63   4 
  6 Whitney, Lizzy               Baylor                 1:14.05   4 
  7 Borge, Martine               Arkansas               1:14.39   4 
  8 Groff, Ana                   Connecticut            1:14.44   2 
  9 Herbert, Siedda              LSU                    1:14.81   3 
 10 Cousar, Nyjah                Ohio State             1:14.97   1 
 11 Washington, Taylor           Kansas                 1:15.36   2 
 12 Buckner, Taylor              A&M                    1:15.62   2 
 13 Singleton, Tiffany           A&M                    1:16.24   1 
 14 Lawrence, Jonnique           Pittsburgh             1:16.83   2 
 15 Day, Jonique                 LSU                    1:17.28   4 
 16 Dasilva, Shanique            Georgetown             1:17.84   4 
 -- Treakle, Sophia              Duke                       DNS   1 
 -- Alcide, Makeba               Arkansas                   DNS   2 
 -- Bell, Yamira                 Columbia                   DNS   3 
 
Women 1000 Meter Run Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Edwards, Sarah               BYU                    2:45.73  
  2 Vermeer, Esther              Duke                   2:48.77  
  3 Johnston, Paige              Arkansas               2:49.91  
  4 McElroy, Kelly               Villanova              2:50.37  
  5 Thomas, Ashlee               BYU                    2:51.92  
  6 Heaton, Jenna                Cincinnati             2:52.32  
  7 Levac, Gabby                 Duke                   2:52.34  
  8 Gillingham, Erin             Columbia               2:52.57  
  9 Slight, Stacy                BYU                    2:52.70  
 10 Tousaw, Julia                Ottawa                 2:52.85  
 11 McGilpin, Julie              Vermont                2:53.54  
 12 Rosen, Jillian               Arkansas               2:54.26  
 13 Apibunyopas, Katie           Duke                   2:54.97  
 14 Carleton, Laura              LSU                    2:54.99  
 15 Harrington, Sophia           Columbia               2:55.30  
 16 Kendzor, Jessica             Lehigh                 2:55.47  
 17 Krasich, Kristina            Duke                   2:55.67  
 18 Simonson, Danika             Columbia               2:55.68  
 19 Puel, Charlene               McGill                 2:55.82  
 20 Kruman, Bethanie             BYU                    2:55.93  
 21 Drouin, Catherine            McGill                 2:56.07  
 22 Schwitzer, Emily             Duke                   2:56.31  
 23 Lineberry, Amanda            Richmond               2:56.67  
 24 Castro, Aimee                McGill                 2:56.85  
 25 Pietrosh, Lauren             Lehigh                 2:56.90  
 26 Mannon, Alli                 Richmond               2:57.32  
 27 Browne, Shannon              Villanova              2:59.51  
 28 Harris, Colbea               A&M                    3:00.56  
 29 Giantisco, Emma              Columbia               3:00.80  
 30 Pramstaller, Laura           South Caroli           3:01.57  
 31 Clark, Rachel                Xavier (Ohio           3:02.12  
 32 Akande, Nicky                Villanova              3:02.39  
 33 Hine, Virginia               Duke                   3:04.41  
 34 Mitchell, Danyel             Georgia Stat           3:05.56  
 35 Kent, Jamie                  Penn                   3:06.40  
 36 O'Sullivan, Kaitlin          Villanova              3:06.76  
 37 George, Zenia                Kingsborough           3:07.24  
 38 Nelson, Christina            Monmouth               3:07.39  
 -- Mania, Brigitte              Connecticut                DNS  
 -- Crean, Rosemary              Connecticut                DNS  
 -- McCuaig, Sarah               McGill                     DNS  
 -- Green, Stephanie             Penn                       DNS  
 -- Condino, Kim                 Penn                       DNS  
 -- Loba, Grace                  Col. of Char               DNS  
 -- Evans, Maeve                 NYU                        DNS  
 -- Ganzar, Leigh Ann            Baylor                     DNS  
 -- Learch, Samantha             Arkansas                   DNS  
 -- Lash, Hanna                  Shippensburg               DNS  
 -- Sudbury, Sarah               St. John's                 DNS  
 
Women 5000 Meter Run Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Spence, Neely                Shippensburg          16:01.09  
  2 Haws, Morgan                 BYU                   16:20.24  
  3 Devlin, Katherine            A&M                   16:24.62  
  4 Bowen, Katie                 BYU                   16:25.94  
  5 Andrews, Katy                BYU                   16:26.42  
  6 Rinehardt, Octavia           American              16:32.75  
  7 Lanois, Emily                Columbia              16:35.55  
  8 Edwards, Brenae              Mansfield             16:36.21  
  9 DeRoo, Elise                 Colgate               16:37.58  
 10 Rogers, Natosha              A&M                   16:44.69  
 11 Hallam, Rebecca              Florida Atla          16:54.78  
 12 Shaw, Katie                  Baylor                17:01.75  
 13 George, Cali                 Arkansas              17:02.51  
 14 Van Rysselberghe, Noelle     Columbia              17:02.91  
 15 Sceats, Rochelle             George Mason          17:09.65  
 16 Patty, Samantha              Baylor                17:20.27  
 17 Reimer, Christina            Kutztown              17:26.35  
 18 Cherutich, Jeptui            American Interna      17:34.94  
 -- Anderson, Elicia             Millersville               DNS  
 
Women 60 Meter Hurdles Championship
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Mayo, Gabby                  A&M                       8.15q  7 
  2 Ali, Nia                     USC                       8.18q  4 
  3 Wright, Letecia              Ohio State                8.20q  1 
  4 Jones, Tenaya                LSU                       8.23q  6 
  5 Vassell, Racquel             Hampton                   8.28q  4 
  5 Stowers, Jasmine             LSU                       8.28q  3 
  7 Manning, Christina           Ohio State                8.29q  6 
  8 McReynolds, Tiffani          Baylor                    8.31q  1 
  9 Ward, Shericka               Villanova                 8.34q  6 
 10 Gaines, Jessie               Long Island               8.38q  7 
 11 Blackburn, Lauren            USC                       8.41q  6 
 12 Broyles, Brianna             Pittsburgh                8.43q  1 
 13 Jones, Demeeka               Houston                   8.45q  3 
 14 Hall, Shanekia               Essex CC                  8.46q  6 
 15 Kemp, Ivanique               Arkansas                  8.51q  3 
 16 Coleman, Breeana             Arkansas                  8.51q  5 
 17 Robins, Mindy                BYU                       8.53   2 
 18 Austin, Janica               South Caroli              8.55   8 
 19 Hyter, Brittany              Arkansas                  8.56   5 
 20 Wortham, Ellen               Tennessee                 8.56   7 
 21 Beckles, Kierre              South Caroli              8.59   7 
 22 Gray, Alana                  Ohio State                8.63   1 
 23 Makakala, Fatima             BYU                       8.66   6 
 24 Smith, Madalayne             Connecticut               8.68   5 
 25 Moore, Tamara                Georgia Stat              8.68   5 
 26 Maddex, Ashlea               Ottawa                    8.70   4 
 27 Norman, Breana               Hampton                   8.71   1 
 28 Linton, Christienne          Ohio State                8.71   8 
 29 Saunders, Torrie             Long Island               8.71   4 
 30 Blair, Bianca                Tennessee                 8.73   8 
 31 Colbert, Imani               UMBC                      8.74   4 
 32 Goranson, Hannah             Duke                      8.75   5 
 33 Johnson, Tayler              Columbia                  8.76   8 
 34 Campbell, Paris              Cincinnati                8.78   7 
 35 Ejesieme, Jesica             Oklahoma                  8.79   1 
 36 Waller, Jazmin               Long Island               8.80   8 
 37 Griffin, Christen            Albany                    8.82   7 
 38 Fan Fan, Tracey              Delaware Sta              8.83   3 
 39 Vinson, Joenisha             Portland Sta              8.83   4 
 40 Cook, Alysha                 Houston                   8.84   6 
 41 Fourie, Mari                 Vermont                   8.85   5 
 42 Scott, Chantal               Connecticut               8.85   5 
 43 Dorsett, P'Lar               Portland Sta              8.86   1 
 44 Hill, Daniellle              Georgia Stat              8.89   2 
 45 Briscoe, Shavon              Connecticut               8.90   2 
 46 Neville, Rebecca             Kansas                    8.90   3 
 47 Reddic, Lydia                A & T                     8.93   7 
 48 Caldwell, Kyra               Columbia                  8.94   3 
 49 Jusme, Didi                  Wheaton (Mas              8.99   6 
 50 Gariepy-Bogui, Audrey        Villanova                 9.00   8 
 51 Sainvil, Diana               Georgetown                9.07   2 
 52 Aromashodu, Danielle         Florida Atla              9.15   8 
 53 Walton, Lauren               Florida Atla              9.16   3 
 54 Brooks, Cassie               Abilene Chri             10.30   2 
 -- Easterling, Alexis           Coppin State                FS   5 
 -- Greaves, Latoya              Oklahoma                   DNF   3 
 -- Barlow, Briana               Morgan State               DNS   1 
 -- Luedeke, Chantal             A & T                      DNS   4 
 -- Walker, Sherice              A & T                      DNS   2 
 -- Thompson, Vanessa            St. John's                 DNS   2 
 -- Holland, Christina           Baylor                     DNS   2 
 
Women 60 Meter Hurdles Championship
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Ali, Nia                     USC                       8.06   2 
  2 Stowers, Jasmine             LSU                       8.13   2 
  3 Jones, Tenaya                LSU                       8.16   2 
  4 Manning, Christina           Ohio State                8.18   2 
  5 Wright, Letecia              Ohio State                8.19   2 
  6 McReynolds, Tiffani          Baylor                    8.26   2 
  7 Ward, Shericka               Villanova                 8.27   1 
  8 Vassell, Racquel             Hampton                   8.31   2 
  9 Broyles, Brianna             Pittsburgh                8.32   1 
 10 Jones, Demeeka               Houston                   8.36   1 
 11 Blackburn, Lauren            USC                       8.38   1 
 12 Hall, Shanekia               Essex CC                  8.39   1 
 13 Kemp, Ivanique               Arkansas                  8.40   1 
 14 Gaines, Jessie               Long Island               8.41   1 
 15 Coleman, Breeana             Arkansas                  8.46   1 
 16 Mayo, Gabby                  A&M                       9.80   2 
Preliminaries
 17 Robins, Mindy                BYU                                
 18 Austin, Janica               South Caroli                       
 19 Hyter, Brittany              Arkansas                           
 20 Wortham, Ellen               Tennessee                          
 21 Beckles, Kierre              South Caroli                       
 22 Gray, Alana                  Ohio State                         
 23 Makakala, Fatima             BYU                                
 24 Smith, Madalayne             Connecticut                        
 25 Moore, Tamara                Georgia Stat                       
 26 Maddex, Ashlea               Ottawa                             
 27 Norman, Breana               Hampton                            
 28 Linton, Christienne          Ohio State                         
 29 Saunders, Torrie             Long Island                        
 30 Blair, Bianca                Tennessee                          
 31 Colbert, Imani               UMBC                               
 32 Goranson, Hannah             Duke                               
 33 Johnson, Tayler              Columbia                           
 34 Campbell, Paris              Cincinnati                         
 35 Ejesieme, Jesica             Oklahoma                           
 36 Waller, Jazmin               Long Island                        
 37 Griffin, Christen            Albany                             
 38 Fan Fan, Tracey              Delaware Sta                       
 39 Vinson, Joenisha             Portland Sta                       
 40 Cook, Alysha                 Houston                            
 41 Fourie, Mari                 Vermont                            
 42 Scott, Chantal               Connecticut                        
 43 Dorsett, P'Lar               Portland Sta                       
 44 Hill, Daniellle              Georgia Stat                       
 45 Briscoe, Shavon              Connecticut                        
 46 Neville, Rebecca             Kansas                             
 47 Reddic, Lydia                A & T                              
 48 Caldwell, Kyra               Columbia                           
 49 Jusme, Didi                  Wheaton (Mas                       
 50 Gariepy-Bogui, Audrey        Villanova                          
 51 Sainvil, Diana               Georgetown                         
 52 Aromashodu, Danielle         Florida Atla                       
 53 Walton, Lauren               Florida Atla                       
 54 Brooks, Cassie               Abilene Chri                       
 -- Easterling, Alexis           Coppin State                       
 -- Greaves, Latoya              Oklahoma                           
 -- Luedeke, Chantal             A & T                              
 -- Walker, Sherice              A & T                              
 -- Holland, Christina           Baylor                             
 -- Thompson, Vanessa            St. John's                         
 -- Barlow, Briana               Morgan State                       
 
Women Distance Medley Championship
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Arkansas  'A'                                      11:02.45  
     1) Gillespie, Kristen              2) Williams, Shelise              
     3) George, Regina                  4) Brown, Stephanie               
  2 Byu  'A'                                           11:03.70  
     1) Clark, Nicole                   2) Stewart, Natalie               
     3) Bleazard, Lacey                 4) Palmer, Katie                  
  3 Duke  'A'                                          11:06.85  
     1) Cragie, Rebecca                 2) Moore, Devotia                 
     3) Ross, Cydney                    4) Van Buskirk, Kate              
  4 Florida  'A'                                       11:11.92  
     1) LaCaze, Genevieve               2) Eutsey, Ebony                  
     3) Hayes, Shelby                   4) McGee, Cory                    
  5 Connecticut  'A'                                   11:11.93  
     1) Andrianos, Leah                 2) Emerson, Celina                
     3) Mania, Brigitte                 4) Wilson, Heather                
  6 Tennessee  'A'                                     11:12.40  
     1) Sheffey, Brittany               2) Wortham, Ellen                 
     3) Price, Chanelle                 4) Costello, Liz                  
  7 Texas Tech  'A'                                    11:12.67  
     1) Biwott, Purity                  2) Evans, Taylor                  
     3) Jepleting, Caroline             4) Karunde, Caroline              
  8 Georgetown  'A'                                    11:14.00  
     1) Borduin, Lauren                 2) Sanders, Deidra                
     3) Cox, Chelsea                    4) Schneider, Rachel              
  9 Baylor  'A'                                        11:30.20  
     1) Ganzar, Leigh Ann               2) Bruce, Brittany                
     3) Ogunmokun, Brittany             4) Bennett, Robyn                 
 10 Kansas  'A'                                        11:39.93  
     1) Kilwein, Kyra                   2) Bradley, Kendra                
     3) Christensen, Corinne            4) Stowe, Rebeka                  
 11 A&M  'A'                                           11:41.41  
     1) Parker, Erica                   2) Machacek, Brittany             
     3) Hyde, Aliese                    4) Parsons, Haley                 
 -- Shippensburg  'A'                                       DNS  
     1) Huber, Abigail                  2) Henzy, Laura                   
     3) Raudabaugh, Amanda              4) Spence, Neely                  
 
Women Pole Vault Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sutej, Tina                  Arkansas                 4.45m  
  2 Diebold, Tara                Arkansas                 4.20m  
  3 Fisher, Rachel Brooke        BYU                      4.10m  
  4 Fields, MacKenzie            Cincinnati              J4.10m  
  5 Perryman, Jaci               Kansas                  J4.10m  
  6 Fryt, Amy                    Duke                     3.95m  
  7 Daily, Aly                   A&M                     J3.95m  
  8 Eby, Michelle                Cincinnati              J3.95m  
  9 Llerandi, Ashlyn             Villanova               J3.95m  
 10 Payne, Demi                  Kansas                   3.80m  
 11 Cummings, Julia              Kansas                  J3.80m  
 11 Ehardt, Kelli                BYU                     J3.80m  
 -- Laurent, Rachel              LSU                         NH  
 -- Botteron, Christen           BYU                         NH  
 
Women Long Jump Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Marshall, Shameka            Shore AC                 6.38m  
  2 Mock, Ti'Anca                Oklahoma                 6.30m  
  3 Richmond, Rose               Unattached               6.25m  
  4 Simpson, Francine            Kansas                   6.22m  
  5 Clayton, Jennifer            LSU                      6.21m  
  6 Steinkamp, Lisa              A&M                      6.00m  
  7 Porter, Brittany             LSU                      5.96m  
  8 Geubelle, Andrea             Kansas                  J5.96m  
  9 Thompson, Shantel            Arkansas                 5.93m  
 10 Forbes, Shakia               A & T                    5.86m  
 11 Anthony, Alisha              Youngstown S             5.83m  
 12 Ofoche, Uju                  Columbia                 5.76m  
 13 Ogbourne, Melissa            LSU                      5.73m  
 14 Matthias, Sasha-Kay          A&M                      5.60m  
 15 Vassell, Racquel             Hampton                  5.59m  
 16 Durrant, Yushanni            Albany                   5.44m  
 -- Simmons, Jasmine             Oklahoma                  FOUL  
 -- Reese, Tai'Shea              Houston                   FOUL  
 -- Boyd, Alitta                 USC                       FOUL  
 -- Holder, Whitney              Connecticut               FOUL  
 -- Taylor, Christiana           Unattached                 DNS  
 
Women Shot Put Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Camarena-Williams, Jilli     NYAC                    18.64m  
  2 White, Skylar                Baylor                  16.40m  
  3 Akerstrom, Frida             Cincinnati              15.20m  
  4 Flowers, Victoria            Connecticut             15.06m  
  5 Pulliam, Kiera               Houston                 14.62m  
  6 Roberts, Stacee              South Caroli            14.46m  
  7 Halvorson, Aslynn            Tennessee               14.32m  
  8 Radford, Breanna             South Caroli            14.29m  
  9 Griffith, Kaitlyn            Youngstown S            14.23m  
 10 Deller, Amanda               UMBC                    14.15m  
 11 Clickett, Natalie            Rutgers                 14.05m  
 12 Vuckovich, Katie             South Caroli            13.98m  
 13 Brown, Norianna              Ohio State              13.89m  
 14 Maroszek, Jessica            Kansas                  13.86m  
 15 Hurdt, Madeline              Ohio State              13.74m  
 16 Mealer, Ranita               Morgan State            13.73m  
 17 Tyler, Megan                 BYU                     13.58m  
 18 King, Chanel                 St. John's             J13.58m  
 19 Anumba, Michelle             Duke                    13.57m  
 20 Edwards, Jennifer            A&M                     13.49m  
 21 Cobb, Jessica                Cincinnati              13.43m  
 22 Johnson, Kadine              Albany                  13.39m  
 23 Woodall, Cassandra           BYU                     13.21m  
 24 Shepard, Martha              BYU                     13.14m  
 25 Chambers, Andrea             Prairie View            13.03m  
 26 Taylor, Sheena               Wagner                  12.97m  
 27 Mullen, Maggie               Ohio State              12.92m  
 28 Earl, Catherine              Cincinnati              12.82m  
 29 Pope, Charlotte              Penn                    12.70m  
 30 Amazan, Natasha              St. John's              12.69m  
 31 Robinson, Chrissy            UMBC                    12.64m  
 32 Carney, Lakeshia             Bowie State             12.63m  
 33 Anderson, Sarah              Pittsburgh              12.53m  
 34 O'Connor, Taryn              Fairleigh Di            12.44m  
 35 Finley, Brelyn               Bowie State             12.41m  
 36 Kelly, Laquoya               Tennessee               12.32m  
 37 Arduini, Julia               Villanova               12.31m  
 38 Bergmann, Heather            Kansas                  12.26m  
 39 Peat, Brandy                 Bowie State             12.24m  
 40 Blanks, Jessica              N.C. Central            12.03m  
 41 Williams, Jessica            VCU                     11.95m  
 42 Hill, Natasha                Bronx CC                11.94m  
 43 Moylet, Jessica              Cincinnati              11.83m  
 44 Kennedy, Brieanna            LSU                    J11.83m  
 45 Hudgins, Alyssa              Georgian Cou            11.56m  
 46 Fitzpatrick, Daphne          A&M                     11.51m  
 47 Umbarger, Elise              Kansas                  11.28m  
 48 Sampson, Rose                Prairie View            10.84m  
 -- Campbell, Kayla              Bowie State               FOUL  
 -- Williams, Jaleesa            VCU                        DNS  
 -- Rich, Corrine                Penn                       DNS  
 -- Moore, Ashley                Pittsburgh                 DNS  
 -- Harrison, Stephanie          Shippensburg               DNS  
 -- Rhea, Brittany               Georgia Stat               DNS  
 -- Berryhill, Yolanda           Georgia Stat               DNS  
 -- Weaver, Juanita              A & T                      DNS  
 -- McGregor, Kristal            Hampton                    DNS  
 -- Roth, Alison                 Youngstown S               DNS  
 -- Okoye, Sylvia                Wheaton (Mas               DNS  
 -- Vilsaint, Cristina           St. Peter's                DNS  
 
Women 3000 Meter Run Eastern
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Pierson, Jennifer            Albany                10:02.61  
  2 Morrison, Sarah              Villanova             10:03.48  
  3 Fitzgerald, Corinne          East Strouds          10:04.92  
  4 Zukowski, Alison             Cincinnati            10:06.16  
  5 Evens, Ashley                South Caroli          10:08.29  
  6 Frey, Kathleen               Shippensburg          10:17.81  
  7 Lobigs, Louisa               McGill                10:19.95  
  8 Cohick, Christine            Penn                  10:20.77  
  9 Weiner, Alexis               Lehigh                10:23.07  
 10 McConnell, Miranda           Albany                10:23.55  
 11 Fish, Samantha               Utsa                  10:23.73  
 12 Wolfe, Kristen               Col. of Char          10:25.91  
 13 Gibney, Stephanie            Loyola (Md.)          10:29.02  
 14 Diaz, Alyssa                 Utsa                  10:33.22  
 15 Bryan, Sarah                 Vermont               10:34.19  
 16 Kraus, Lena                  Fairleigh Di          10:34.38  
 17 Pinsonnault, Gina            McGill                10:34.57  
 18 Jelinek, Caitlin             Binghamton            10:35.79  
 19 Sleboda, Stephanie           Shippensburg          10:36.63  
 20 Szczawinski, Victoria        Loyola (Md.)          10:40.95  
 21 Cummings, Madeleine          McGill                10:41.31  
 22 Wilson, Keri                 UMBC                  10:44.48  
 23 Price, Kaitlin               Xavier (Ohio          10:49.19  
 24 Constant, Allison            Shippensburg          10:56.23  
 25 Arnold, Megan                UMBC                  11:11.50  
 26 Sloat, Christine             Delaware              11:19.57  
 27 Valevicius, Aida             McGill                11:20.66  
 28 Renahan, Robin               Long Island           12:16.94  
 -- Panos, Alexandra             Albany                      FS  
 -- Cardosi, Calesse             Xavier (Ohio               DNS  
 -- Munoz, Megan                 Houston                    DNS  
 -- Vincent, Ashley              Xavier (Ohio               DNS  
 -- DelaCruz, Heather            VCU                        DNS  
 -- Strayer, Sarah               Shippensburg               DNS  
 -- Trant, Chelsea               St. John's                 DNS  
 -- Nokes, McKenna               Col. of Char               DNS  
 -- Eickelberg, Betsy            Adelphi                    DNS  
 -- Pierce, Hannah               Lehigh                     DNS  
 -- Willard, Tierney             Col. of Char               DNS  
 -- Lauterbach, Ada              Albany                     DNS  
 -- Dwyer, Siobhan               Iona                       DNS  
 
Women 1500 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Bonds, Lauren                Unattached             4:19.97  
  2 Lamar, Annick                NYAC                   4:21.38  
  3 Dougherty, Ellen             Unattached             4:21.62  
  4 Mecke, Dana                  Unattached             4:22.67  
  5 Beck, Cat                    Cptc New Bal           4:25.00  
  6 Bell, Rolanda                NYAC                   4:25.33  
  7 Anderson, Kristin            Riadha                 4:31.16  
 -- Dron, Chantelle              Unattached                 DNS  
 -- Reilly, Stephanie            NB Boston                  DNS  
 -- Courtney, Michaela           Pacers                     DNS  
 
Boys 4x400 Meter Relay High School
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Abington  'A'                                       3:16.78  
  2 DeMatha  'A'                                        3:17.41  
  3 Knightdale  'A'                                     3:19.22  
  4 DeWitt Clinton  'A'                                 3:21.81  
  5 Boys & Girls  'A'                                   3:22.63  
  6 Middletown  'A'                                     3:23.55  
 
Boys 1000 Meter Run Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Watkins, Zavon               Unattached             2:27.27  
  2 Greewald, Jeremy             Unattached             2:27.45  
  3 Delago, Christian            Unattached             2:28.86  
  4 Moran, Kyle                  Unattached             2:28.93  
  5 Crimmins, Brian              Unattached             2:29.82  
  6 Livingston, Strymar          Unattached             2:30.09  
  7 Snyder, Cody                 Unattached             2:30.75  
  8 Delallo, John                Unattached             2:30.84  
  9 Caldwell, Greg               Unattached             2:30.94  
 10 Todd, Philip                 Unattached             2:35.60  
 
Boys Shot Put Junior
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Enekwechi, Chukwuebuka       Unattached              17.93m  
  2 Mozia, Stephen               Unattached              17.83m  
  3 Heikkula, Pat                Unattached              16.15m  
  4 Riley, Juannell              Unattached              16.07m  
  5 Seminaro, Michael            Unattached              15.93m  
  6 Favors, Darius               Unattached              15.64m  
  7 Farid, Meena                 Unattached              15.45m  
 
Men 60 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Marsden, Kemar               Utsa                      6.97   4 
  2 Davis, Michael               Youngstown S              6.98   8 
  3 Akong, Tristan               Albany                    6.98   2 
  4 Steele, Reginald             Pittsburgh                7.03   8 
  5 Morris, Kareem               Albany                    7.04   8 
  6 Baker-Johnson, Travaughn     George Mason              7.07   7 
  7 Wright, Marcus               Duke                      7.07   9 
  8 Williams, Nick               Xavier (Ohio              7.07   4 
  9 Abelard, Mike                St. Thomas A              7.08   3 
 10 Shober, Ross                 Delaware TC               7.09   9 
 11 Wiggins, Rhakeem             Albany                    7.10   7 
 12 Maxwell, Chris               South Caroli              7.10   7 
 13 Marshall, Kevin              Shippensburg              7.11   5 
 14 Williams Jr., Donald         Albany                    7.12   1 
 15 Read, Michael                Wheaton (Mas              7.14   1 
 16 Harper, Johnathan            Bowie State               7.15   4 
 17 Askew, Devinn                Binghamton                7.15   3 
 18 Banaji, Raiyan               Wheaton (Mas              7.15   1 
 19 Kujawski, Matthew            Shippensburg              7.18   2 
 19 Williams, Eric               Long Island               7.18   6 
 21 Ogden, Keith                 Millersville              7.19   7 
 22 Eisemann, Jon                Shippensburg              7.20   1 
 23 Clayton, Tyreece             Delaware TC               7.21   8 
 24 Baker, Kyle                  UMBC                      7.22   6 
 25 Peters, Kwesi                Adelphi                   7.22   4 
 26 Orenstein, Max               Ithaca                    7.22   5 
 27 Matthews, David              Bowie State               7.23   1 
 28 Maley, Brian                 Ithaca                    7.25   9 
 29 Ohayia, Chikezie             Columbia                  7.27   7 
 30 Masys, Jordan                McGill                    7.27   2 
 31 Polacek, Kurtis              Xavier (Ohio              7.28   2 
 32 Ricca, Rich                  St. Thomas A              7.30   9 
 33 Hairston, Andrew             Bowie State               7.31   1 
 34 King, Saddecky               Kingsborough              7.31   9 
 35 Stubblefield, Wilmot         Long Island               7.31   6 
 36 Sneed, Zuri                  N.C. Central              7.32   5 
 37 Kiser, Anthony               Bowie State               7.33   2 
 38 Willis, Jake                 Ithaca                    7.36   2 
 39 Pleasants, Casey             Coppin State              7.37   4 
 40 Brown, Kevon                 Rutgers-Newa              7.37   4 
 41 Kindell, Jerome              Cheyney                   7.38   8 
 42 Farquhason, Richard          Coppin State              7.40   1 
 43 Wilson, Lionel               Cheyney                   7.42   8 
 44 Wetmore, Jeff                Ithaca                    7.44   8 
 45 Rousseau, Paul               France                    7.46   5 
 46 Chevrier, Arther             France                    7.46   6 
 47 Kindell, Jason               Cheyney                   7.46   3 
 48 Sarfati, David               McGill                    7.84   3 
 -- lee, jordan                  Harcum                     DNS   5 
 -- Mathis, Dennis               Hampton                    DNS   3 
 -- Moussa, Dembele              Essex CC                   DNS   2 
 -- clayton, tyrone              Harcum                     DNS   9 
 -- Taltoan, Travis              Cheyney                    DNS   9 
 -- bangura, morlai              Harcum                     DNS   6 
 -- swain, devaughn              Harcum                     DNS   3 
 -- Goodridge, Kyle              Rutgers-Newa               DNS   6 
 -- Olagundoye, Olufunsho        Wheaton (Mas               DNS   5 
 -- Kasumu, Idris                Pittsburgh                 DNS   2 
 -- Teyibo, Oladosu              UMBC                       DNS   3 
 -- Wallace, Marques             St. Peter's                DNS   7 
 -- Stubbs, Shariff              Rutgers-Newa               DNS   5 
 -- Brown, Tyquan                Delaware Sta               DNS   1 
 -- Hurley, Edward               Delaware Sta               DNS   6 
 -- Adamski, Anthony             Millersville               DNS   4 
 -- Kim, Jimin                   Georgetown                 DNS   3 
 -- Mudekunye, Maka              Pittsburgh                 DNS   4 
 -- Webley, Dwight               George Mason               DNS   7 
 
Men 200 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Darryl             A & T                    21.81q  5 
  2 Brunette, Nate               Utsa                     22.08q  7 
  2 Abelard, Mike                St. Thomas A             22.08q  1 
  4 Baker-Johnson, Travaughn     George Mason             22.13q  3 
  5 McAllister, James Derek      BYU                      22.20q  3 
  6 Hyman, Dwayne                Cheyney                  22.29q  1 
  7 Morris, Kareem               Albany                   22.36   9 
  8 Wyrick, Darryl               Utsa                     22.40  12 
  9 Haupt, Andy                  Binghamton               22.41   6 
 10 Miklovich, Ben               Wheaton (Mas             22.43  12 
 11 Tobias, Christian            Georgetown               22.44   5 
 12 Lowery, Jermaine             Pittsburgh               22.45  11 
 13 Pridemore, Matt              Duke                     22.47   5 
 14 Davis, Michael               Youngstown S             22.49   3 
 15 Lawrence, Rayon              Coppin State             22.51   6 
 15 Wilson, Lionel               Cheyney                  22.51  13 
 17 Thompson, Leon               St. Peter's              22.52   7 
 18 Ross, Dustin                 Binghamton               22.53   9 
 19 Brown, Matthew               N.C. Central             22.63  10 
 20 Askew, Devinn                Binghamton               22.64  14 
 21 Peters, Kwesi                Adelphi                  22.69  14 
 22 Ocasio, Jonathan             St. Peter's              22.70  11 
 23 Rosenburg, Herman            Portland Sta             22.75   8 
 24 Bailey, William              Bowie State              22.76  10 
 25 Kagarise, Adam               Youngstown S             22.77   8 
 25 Higgs, Jordan                Morgan State             22.77   1 
 27 Winstead, Matthew            N.C. Central             22.79   4 
 27 Johnson, Kevin               Abilene Chri             22.79   7 
 29 Brown, Kevon                 Rutgers-Newa             22.83   4 
 29 Farquhason, Richard          Coppin State             22.83   1 
 31 Rachiele, Jake               Albany                   22.84  12 
 32 Orenstein, Max               Ithaca                   22.87  10 
 33 Williams Jr., Donald         Albany                   22.90   3 
 34 Kujawski, Matthew            Shippensburg             22.96  14 
 35 Lowery, Jerome               Pittsburgh               22.97  13 
 35 Monroe, Devin                Lehigh                   22.97   8 
 37 Otieno, Martin               Lehigh                   23.01  14 
 38 Kiser, Anthony               Bowie State              23.07   6 
 38 Thomas, DeShaun              Farmingdale              23.07  11 
 40 Harris, Waydell              Fairleigh Di             23.11  12 
 41 Studivent, Curtis            Rutgers-Newa             23.13  12 
 41 Ogden, Keith                 Millersville             23.13   3 
 43 Souvenir, Royston            Albany                   23.22   1 
 43 Eisemann, Jon                Shippensburg             23.22   6 
 45 Read, Michael                Wheaton (Mas             23.30   8 
 46 Baker, Kyle                  UMBC                     23.36   1 
 47 Matthews, David              Bowie State              23.45   6 
 48 Adolph, Tashaka              Kingsborough             23.46   6 
 49 Barkley, Demtrius            Bowie State              23.48  14 
 50 Kirkland, Herman             Shippensburg             23.55  13 
 51 Clayton, Tyreece             Delaware TC              23.56   9 
 52 Parker, Duane                Seton Hill               23.60  14 
 53 Bush, Raheen                 Vermont                  23.66   9 
 54 Loose, alex                  South Caroli             23.80   7 
 55 Willis, Jake                 Ithaca                   23.85   4 
 56 Webb, Christopher            RIT                      24.32   5 
 57 Corbitt, Robert              N.C. Central             24.36  11 
 58 Turnbull, Brian              Ithaca                   24.97  13 
 59 Joachim, Brandon             Adelphi                  25.45   7 
 -- Boyd, Corryl                 Long Island                DNF   8 
 -- Davis, Brycen                Delaware Sta               DNF   9 
 -- Randall, Sean                Seton Hill                 DNS   2 
 -- Adamski, Anthony             Millersville               DNS   5 
 -- Hurley, Edward               Delaware Sta               DNS   2 
 -- Perron, Austin               Georgetown                 DNS   2 
 -- Cuesta, Franesco             American Interna           DNS   9 
 -- clayton, tyrone              Harcum                     DNS  12 
 -- Wright, Marcus               Duke                       DNS  11 
 -- Marsden, Kemar               Utsa                       DNS   4 
 -- bangura, morlai              Harcum                     DNS   2 
 -- lee, jordan                  Harcum                     DNS   8 
 -- swain, devaughn              Harcum                     DNS  13 
 -- Womack, Torrance             A & T                      DNS   4 
 -- Vallery, James               Cheyney                    DNS   2 
 -- Shank, Khyran                A & T                      DNS   4 
 -- Wallace, Marques             St. Peter's                DNS  13 
 -- Teyibo, Oladosu              UMBC                       DNS  10 
 -- Kasumu, Idris                Pittsburgh                 DNS  10 
 -- Hargrove, Terea              Montclair St               DNS  11 
 -- Mahlung, Nickolei            Long Island                DNS  10 
 -- Wetmore, Jeff                Ithaca                     DNS   5 
 -- Brown, Will                  Montclair St               DNS   7 
 -- Olagundoye, Olufunsho        Wheaton (Mas               DNS   2 
 -- Polacek, Kurtis              Xavier (Ohio               DNS   3 
 
Men 400 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Barb, Joe                    Baylor                   48.38q  5 
  2 Biocchi, Devin               Ottawa                   48.44q  5 
  3 Elliott, Jarrell             A & T                    48.63q  6 
  4 Boyd, Corryl                 Long Island              48.82q  1 
  5 Perron, Austin               Georgetown               48.93q  4 
  6 Roper, Greg                  N.C. Central             48.94q 14 
  7 Higgs, Jordan                Morgan State             48.97  10 
  8 El Hanbli, Gabriel           Baylor                   49.00  14 
  9 Vallery, James               Cheyney                  49.01   4 
 10 Addison, Brandon             N.C. Central             49.02   8 
 11 McAllister, James Derek      BYU                      49.09   2 
 12 Vaughn, Adrian               George Mason             49.11  12 
 13 Hyman, Dwayne                Cheyney                  49.12   8 
 14 Laviea, Kevaughn             Delaware Sta             49.14   8 
 15 Spreads, Dantwan             Charleston S             49.17   8 
 16 Hart, Steven                 BYU                      49.21  10 
 17 Costanzo, Dominic            VCU                      49.24   4 
 18 Geary, Jordan                Abilene Chri             49.50   2 
 19 Brown, Tyquan                Delaware Sta             49.52  10 
 20 Hines, Nicoy                 Villanova                49.53   7 
 20 Spence, Akeem                Coppin State             49.53   9 
 22 Murray, Micah                Pittsburgh               49.58   8 
 23 McKinney, Dan                NYU                      49.59   7 
 24 Marx, Pieter                 Kansas                   49.61   7 
 24 Erazo, George                St. Thomas A             49.61   9 
 26 Jackson, Christopher         Bethune-Cook             49.66   9 
 27 Abara, Oluebube              Albany                   49.73   5 
 28 Gallman, Jamin               Bowie State              49.75   3 
 29 Barnes, Robert               Long Island              49.80   1 
 29 Scruggs, Dennis              Baylor                   49.80   7 
 31 Bowers, Carlton              Villanova                49.82  11 
 32 Holloman, Justin             Columbia                 49.86   2 
 33 Tyler, Cornelius             Charleston S             49.87   5 
 34 Kagarise, Adam               Youngstown S             49.91   1 
 35 Melhorn, Ian                 East Strouds             49.95  13 
 36 Rogers, Robert               St. Peter's              49.99  13 
 37 Smothers, Dana               Bowie State              50.04   7 
 38 Ross, Dustin                 Binghamton               50.13   2 
 39 Petit-Frere, Alex            Albany                   50.16   3 
 40 Hodge, Justin                Coppin State             50.17   6 
 41 Lowery, Jerome               Pittsburgh               50.18  12 
 41 Benson, Terry                Tennessee                50.18  13 
 43 Polignano, Francis           Villanova                50.37  14 
 44 Brown, Desmond               Abilene Chri             50.42   9 
 45 Burnside, Nejmi              South Caroli             50.47  11 
 46 Danilevics, Harry            Columbia                 50.54   3 
 47 Schnabl, Karl                Binghamton               50.61   3 
 48 Chaney, Taylor               Albany                   50.63  11 
 49 Wolfe, Eric                  Shippensburg             50.64  10 
 50 Embry, Martin                Bethune-Cook             50.65   4 
 51 McCully, Tyler               Syracuse                 50.73   3 
 52 Line, Marcus                 Shippensburg             50.75   5 
 53 Gilbert, Casey               Binghamton               50.76   6 
 54 Robinson, DeAndre            Morgan State             51.03   1 
 55 Edochie, Ifeanyi             Lehigh                   51.06   2 
 56 Pammer, Greg                 East Strouds             51.17   9 
 57 Nelson, Tyrek                Shippensburg             51.28  12 
 58 Fronczkowski, Vinny          Delaware TC              51.45   6 
 59 Prentice, Terry              Arkansas                 51.66  12 
 60 Loose, alex                  South Caroli             51.71  12 
 60 Wilbank, Kevin               Pittsburgh               51.71  13 
 62 Manly, Howard                Wheaton (Mas             51.77  14 
 63 Ellis, Sean                  Ramapo                   51.97   2 
 64 Kirbos, Matt                 Arkansas                 52.47  14 
 65 Allen, Keenan                Hampton                  52.56  11 
 66 Williamson, Mark             Wheaton (Mas             53.06  12 
 -- Love, Cody                   Columbia                    FS   6 
 -- Johnson, Tim                 A&M                        DNS   1 
 -- Wood, John                   Adelphi                    DNS  11 
 -- Adamski, Anthony             Millersville               DNS   6 
 -- little, shawn                Harcum                     DNS   1 
 -- Campmier, David              Adelphi                    DNS  10 
 -- Warner, Ryan                 RIT                        DNS   4 
 -- Phillips, Todd               Shippensburg               DNS  13 
 -- Lazas, Kevin                 Arkansas                   DNS   7 
 -- Brown, Matthew               N.C. Central               DNS  13 
 -- Johnson, Justen              Mansfield                  DNS  10 
 -- DeVore, Tarig                Delaware Sta               DNS  11 
 -- Mcgaugh, Dontae              Hampton                    DNS  14 
 -- Davis, Austin                Vermont                    DNS   9 
 -- Lyons, Christopher           Fordham                    DNS   8 
 
Men 500 Meter Dash College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Perez, Jason                 Houston                1:05.49   6 
  2 Keefer, Zach                 Binghamton             1:05.72   6 
  3 Kearney, Christopher         Villanova              1:05.87   5 
  4 Carlson, Mark                BYU                    1:06.03   5 
  5 Dwyer, Trevarno              St. Peter's            1:06.05   1 
  6 Farrell, Rory                Fairleigh Di           1:06.08   6 
  7 Ciaverdelli, John            Lehigh                 1:06.24   1 
  8 Hatch, Ben                   Pittsburgh             1:06.37   2 
  9 Pradeep, Arjun               UMBC                   1:06.48   1 
 10 Laws, Alan                   Delaware Sta           1:06.50   4 
 11 Bouttry, D'Mitri             A & T                  1:06.72   2 
 12 Modafferi, Vincent           St. Thomas A           1:06.73   2 
 13 Wallace-Whitfield, Kenne     Long Island            1:06.79   6 
 14 Pierott, Philip              Columbia               1:06.97   5 
 15 Perry, Derrick               Kansas                 1:07.09   6 
 16 Marriott, Matt               Duke                   1:07.13   2 
 17 O'Toole, Daniel              Pittsburgh             1:07.25   1 
 18 Marion, Matt                 RIT                    1:07.26   3 
 19 Devore, Jamaal               Delaware Sta           1:07.33   4 
 20 Bourke, Hunter               Arkansas               1:07.64   2 
 21 Graves, Corey                Rutgers-Newa           1:07.76   5 
 22 Hernandez, jeff              VCU                    1:07.81   4 
 23 Loose, alex                  South Caroli           1:08.03   3 
 23 Raguz, Kyle                  Shippensburg           1:08.03   4 
 25 Bellear, Theodore            Adelphi                1:08.08   1 
 26 Neckles, Elmo                Long Island            1:08.49   6 
 27 Edwards, Audbrey             Coppin State           1:08.69   4 
 28 Torres, Jared                American Interna       1:08.85   5 
 29 Mora, Nelson                 Long Island            1:08.94   3 
 30 Habash, Jamal                Adelphi                1:09.18   1 
 31 Bullock, Leon                Houston                1:09.20   5 
 32 Kier, Nolan                  Columbia               1:09.60   1 
 33 Kelly, Imani                 Morgan State           1:09.64   6 
 34 McCully, Tyler               Syracuse               1:10.89   3 
 35 Armstrong, Darnell           Rutgers-Newa           1:11.05   3 
 36 Bashir, Daquan               Rutgers-Newa           1:12.78   2 
 -- Alexander, Devon             Kingsborough               DNS   5 
 -- Pierre-Louis, Ruben          Kingsborough               DNS   4 
 -- Graham, Darryl               Albany                     DNS   1 
 -- Minougou, Junior Abdoul      Bronx CC                   DNS   4 
 -- Bongiorno, Michael           Fordham                    DNS   3 
 -- Thompson, Jerry              South Caroli               DNS   2 
 -- Biocchi, Devin               Ottawa                     DNS   4 
 -- Thomas, Jared                Coppin State               DNS   3 
 -- Brown, Edward                Coppin State               DNS   2 
 -- Priddy, Marc                 RIT                        DNS   1 
 -- Skidmore, Rob                BYU                        DNS   2 
 -- Raskin, Ben                  Duke                       DNS   3 
 -- Johnson, Weymour             Fairleigh Di               DNS   5 
 -- Thibou, Kelli                Delaware Sta               DNS   6 
 
Men 60 Meter Hurdles College
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1 Williams, Alonzo             Bowie State               8.30   4 
  2 Reeves, Darius               Youngstown S              8.33   1 
  3 Bettis, Phillip              BYU                       8.33   4 
  4 Pardo, Joseph Elijah         Albany                    8.35   4 
  5 Brown, Keith                 UMBC                      8.36   5 
  6 Solomon, Martin              Youngstown S              8.37   1 
  7 Kanu, Mohamed                Albany                    8.40   5 
  8 Mills, Patrick               A & T                     8.43   2 
  9 Bullock, Leon                Houston                   8.46   1 
 10 Shaw, David                  N.C. Central              8.47   3 
 11 Barkley, Demtrius            Bowie State               8.56   2 
 12 Nelson, Tyrek                Shippensburg              8.57   6 
 13 Rogers, Robert               St. Peter's               8.58   4 
 14 Zahi, Youssef                France                    8.62   3 
 15 Victorian, Jibri             Coppin State              8.64   1 
 16 Wagner, Shane                Albany                    8.68   6 
 16 Matthews, Caleb              Pittsburgh                8.68   2 
 18 Markert, William             A&M                       8.71   6 
 19 Lee, Cameron                 RIT                       8.72   4 
 20 Rybak, John                  UMBC                      8.73   2 
 21 Betts, Evan                  Xavier (Ohio              8.74   6 
 22 Spino, Nick                  Seton Hill                8.76   2 
 23 Cooper, Sean                 Albany                    8.84   5 
 24 Allen, Darnell               St. Peter's               8.91   2 
 25 Robinson, Stacy              Hampton                   8.92   1 
 26 Topping-Brown, Terrance      Shippensburg              8.93   6 
 27 Holmes, Brandon              Wheaton (Mas              8.95   5 
 28 Brook, Hunter                Baylor                    9.00   3 
 29 Joachim, Brandon             Adelphi                   9.04   6 
 30 Taylor, Bennett              Hampton                   9.05   1 
 31 Brown, Steven                Farmingdale               9.07   1 
 32 Vildosola, Henry             Baylor                    9.21   6 
 33 Wood, John                   Adelphi                   9.36   5 
 34 Peng, Chris                  McGill                    9.88   3 
 -- Fuca, Jesse                  Binghamton                  FS   5 
 -- Proctor, Trae                UMBC                       DNF   4 
 -- Adenugba, Niyi               Montclair St               DNS   1 
 -- Johnson, Kevin               Abilene Chri               DNS   3 
 -- Smith, Andrue                Delaware TC                DNS   2 
 -- Richards, Brian              Long Island                DNS   3 
 -- Beach, Curtis                Duke                       DNS   4 
 -- Greaves, Kenny               Texas                      DNS   5 
 -- Munro, Sebastian             McGill                     DNS   3 
 
Men 4x800 Meter Relay College
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Albany  'A'                                         7:40.49  
  2 Fordham  'A'                                        7:41.43  
  3 McGill  'A'                                         7:57.09  
  4 Ithaca  'A'                                         8:13.00  
 -- Shippensburg  'A'                                       DNS  
 -- Coppin State  'A'                                       DNS  
 
Men Distance Medley College
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Utsa  'A'                                           9:59.76  
     1) Cardenas, Albert                2) Cole, Canel                    
     3) Jamerson, Chrisshun             4) Reveal, Cole                   
  2 Wagner  'A'                                        10:02.98  
     1) Zaccariello, Dan                2) Schultz, Derek                 
     3) Macdonald, Colin                4) Iannacone, Thomas              
  3 Delaware TC  'A'                                   10:03.55  
     1) Tait, Mike                      2) Fronczkowski, Vinny            
     3) Wall, Corey                     4) Townsend, James                
  4 Elizabethtown  'A'                                 10:03.93  
     1) Reichert, Eric                  2) Rotenberger, Luke              
     3) Rever, Matt                     4) Speiden, Russell               
  5 Rider  'A'                                         10:05.98  
     1) Wesh, Greg                      2) Hightower, David               
     3) Sampson, Matt                   4) Gonzalez, Christian            
  6 Hampton  'A'                                       10:07.57  
     1) Fraction, Xavier                2) Davenport, Michael             
     3) Mcgaugh, Dontae                 4) Robinson, Stacy                
  7 Marist  'A'                                        10:08.05  
     1) Flint, Matthew                  2) Panebianco, Matt               
     3) Griffin, William                4) Vess, Adam                     
  7 George Mason  'A'                                  10:08.05  
  9 Adelphi  'A'                                       10:09.98  
     1) Perez, Jeff                     2) Fabio, Mychael                 
     3) DeSalvo, David                  4) Coelho, Andrew                 
 10 Ithaca  'A'                                        10:10.21  
     1) Geary, David                    2) Edmonds, Brennan               
     3) McCormick, Brian                4) Way, William                   
 11 East Stroudsburg  'A'                              10:10.60  
     1) Saparito, Mike                  2) Graham, Negus                  
     3) Aldeen, Mahmoud                 4) Aldeen, Amr                    
 12 St. Francis (N.Y.)  'A'                            10:12.77  
     1) Gilhuley, Paul                  2) Andrews, Anthony               
     3) Gilhuley, Joseph                4) Ksepka, Rafal                  
 13 Cptc New Balance  'A'                              10:19.15  
     1) Hornsby, Jonevan                2) Wells, Bill                    
     3) Page, Les                       4) Cantwell, Gregg                
 14 Millersville  'A'                                  10:24.46  
     1) Hibbs, Seth                     2) Adamski, Anthony               
     3) Diflorio, Kevin                 4) McBride, James                 
 15 Lehigh  'A'                                        10:25.00  
     1) Abate, Stephen                  2) O'Connor, Kyle                 
     3) Buckley, Niall                  4) Monroe, Devin                  
 -- Xavier (Ohio)  'A'                                      DNS  
     1) Albrektson, Keith               2) Williams, Nick                 
     3) Kobunski, Nicholas              4) Foley, Ben                     
 -- Morgan State  'A'                                       DNS  
     1) Richardson, Isaac               2) Robinson, DeAndre              
     3) Kelly, Imani                    4) Smooth, Christain              
 -- Binghamton  'A'                                         DNS  
     1) van Ingen, Erik                 2) Armand, Charlie                
     3) Connell, Brendan                4) Ugolino, Andrew                
 -- South Carolina  'A'                                     DNS  
     1) Bermudez, Alex                  2) Burnside, Nejmi                
     3) Ricci, Drew                     4) Razick, Robert                 
 
Men High Jump College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Wilson, Jamal                Texas                    2.21m  
  2 Krone, Michael               Duke                     2.14m  
  3 Heiner, Trevor               BYU                      2.03m  
  4 Baskerville, Brandon         Coppin State            J2.03m  
  5 Cressman, Parker             BYU                      1.98m  
  5 Canton, Nick                 Kansas                   1.98m  
  7 McClendon, Jermal            Charleston S            J1.98m  
  7 Rumizen, Stephen             Lehigh                  J1.98m  
  7 Giancana, Nick               Kansas                  J1.98m  
 10 Penn, Simpson                Morgan State            J1.98m  
 10 Kotecki, Michael             Duke                    J1.98m  
 -- Loudenslager, Hayden         Baylor                      NH  
 -- Sharp, Chris                 South Caroli                NH  
 -- Bettis, Phillip              BYU                         NH  
 -- Hatwood, Anthony             American Interna            NH  
 -- McIntosh, Tyler              Seton Hill                  NH  
 -- Ciez, Patrick                Lehigh                      NH  
 -- John, Dakota                 BYU                         NH  
 -- Forrest, Kyle                Lehigh                      NH  
 -- Hall, Nelson                 Binghamton                 DNS  
 -- Goldson, Terri               American Interna           DNS  
 -- Graham, Richard              Coppin State               DNS  
 -- Thomas, Valentino            N.C. Central               DNS  
 -- Matthews, Caleb              Pittsburgh                 DNS  
 
Men Long Jump College
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Allen, Lavon                 Charleston S             7.54m  
  2 Handy, Lavell                George Mason             7.50m  
  3 Carter, Chris                Houston                  7.49m  
  4 Delaney, Lamar               Houston                  7.45m  
  5 Bailey, William              Bowie State              7.40m  
  6 Powell, Aaron                BYU                      7.17m  
  7 Williamson, Tyler            Utsa                     7.16m  
  8 Carr, Lincoln                South Caroli             7.10m  
  9 Kurzinski, Aron              Seton Hill               7.02m  
 10 Steele, Reginald             Pittsburgh               6.98m  
 11 Williams, Jonathan           Houston                  6.97m  
 12 Johnson, Dorian              South Caroli             6.84m  
 13 Baldwin, Jared               A & T                    6.83m  
 14 Howell, Kadeem               Albany                  J6.83m  
 15 Jones, Donnell               Farmingdale              6.79m  
 16 Beach, Curtis                Duke                     6.73m  
 17 Devins, Kyle                 Ithaca                   6.72m  
 18 Fulgham, Quintin             Hampton                  6.69m  
 19 Sparks, Ramon                Abilene Chri             6.66m  
 20 Deboer, Cody                 Shippensburg             6.64m  
 21 Thomas, Brendon              Millersville             6.62m  
 22 Veney, Chris                 Binghamton               6.61m  
 23 Greaves, Kenny               Texas                    6.60m  
 24 Stubblefield, Wilmot         Long Island              6.59m  
 25 Rosenburg, Herman            Portland Sta             6.53m  
 26 Mills, Kyle                  BYU                     J6.53m  
 27 Murphy, Isaac                Texas                    6.52m  
 28 Williams, Artavius           Bowie State             J6.52m  
 29 Ciabattoni, Dan              Vermont                  6.48m  
 30 Clark, John                  Shippensburg             6.47m  
 31 Matthews, Caleb              Pittsburgh               6.44m  
 32 Joseph, Alex                 American Interna         6.42m  
 33 Marshall, Jeremy             Bowie State              6.41m  
 34 Dickinson, Kyle              Shippensburg             6.39m  
 35 Tiant, Lazaro                Villanova                6.38m  
 36 Ellis, Qasim                 Farmingdale              6.35m  
 37 Maley, Brian                 Ithaca                   6.34m  
 38 Richards, Devin              Bowie State              6.33m  
 39 Vildosola, Henry             Baylor                   6.29m  
 40 Ijelu, Folarin               Pittsburgh               6.16m  
 41 Shober, Ross                 Delaware TC              6.11m  
 42 Willis, Jake                 Ithaca                   5.96m  
 43 Brook, Hunter                Baylor                   5.92m  
 44 Bass, Derrick                Millersville             4.85m  
 -- Norvell, Antonio             VCU                       FOUL  
 -- Lucas, Aaron                 St. Peter's               FOUL  
 -- Trusty, Elijah               Shippensburg              FOUL  
 -- Hinson, Darnell              Cheyney                   FOUL  
 -- Davis, Dorian                Youngstown S               DNS  
 -- Roberts, Justin              American Interna           DNS  
 -- Nugent, Jorrell              Millersville               DNS  
 -- Hargrove, Terea              Montclair St               DNS  
 -- Kim, Jimin                   Georgetown                 DNS  
 -- Patterson, Isaaic            Ramapo                     DNS  
 -- Burke, Romaine               Coppin State               DNS  
 -- Ayi, Nii                     Arkansas                   DNS  
 -- Kotecki, Michael             Duke                       DNS  
 -- Teyibo, Oladosu              UMBC                       DNS  
 -- Harris, Isaiah               St. Peter's                DNS  
 -- Glover, Isaiah               Xavier (Ohio               DNS  
 -- Solomon, Amire               Long Island                DNS  
 -- Hobwana, Antony              Pittsburgh                 DNS  
 
Men 60 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Dixon, Reggie                Hampton                   6.64q  7 
  2 Young, Javon                 Charleston S              6.71q  2 
  3 Williams, Horatio            LSU                       6.72q  3 
  4 Bryan, Michael               A&M                       6.72q  2 
  5 Locke, Dentarius             Tennessee                 6.73q  4 
  6 Mvumvure, Gabriel            LSU                       6.74q  7 
  7 Goodwin, Marquise            Texas                     6.78q  1 
  8 Parson, Rynell               LSU                       6.79q  8 
  9 Randall, Woodrow             Baylor                    6.79q  1 
 10 Prevost, Whitney             Baylor                    6.79q  8 
 11 Anderson, Aaron              Hampton                   6.81q  8 
 12 Talley, Keyth                LSU                       6.82q  1 
 13 Monroe, DJ                   Texas                     6.82q  1 
 14 Butler, LaShawn              Arkansas                  6.83q  4 
 15 Sweeney, Isiah               Houston                   6.83q  5 
 16 Niit, Marek                  Arkansas                  6.84q  8 
 17 Jones, Geno                  LSU                       6.85   7 
 18 House, Earl                  A & T                     6.86   8 
 19 Williams, Darryl             A & T                     6.88   3 
 20 Cray, Eric                   Bethune-Cook              6.88   4 
 21 Rhodes, Trevante             Texas                     6.89   6 
 22 Williams, Alex               Texas                     6.90   3 
 23 Ghormley, James              BYU                       6.90   5 
 24 Nelvis, Jarael               Tennessee                 6.93   6 
 25 Robertson, Paris             Abilene Chri              6.94   7 
 26 Ruffin, Rachaunn             George Mason              6.96   1 
 27 Mercer, Nathaniel            Syracuse                  6.97   5 
 28 Richards, Brian              Long Island               6.99   6 
 29 Tobias, Christian            Georgetown                7.01   7 
 30 Pridemore, Matt              Duke                      7.02   7 
 31 Humphery, Maudrecus          Arkansas                  7.03   7 
 32 Brunette, Nate               Utsa                      7.03   3 
 33 Kirkland, Herman             Shippensburg              7.03   4 
 34 Royster, Chris               South Caroli              7.03   8 
 35 Whyte, Carbinere             Morgan State              7.03   6 
 36 Norvell, Antonio             VCU                       7.04   3 
 37 Hamilton, Cobi               Arkansas                  7.07   2 
 38 Irwin, Tarelle               Youngstown S              7.08   3 
 39 Thompson, Leon               St. Peter's               7.08   1 
 40 White, Darryl                Syracuse                  7.11   1 
 41 Carrier, Tyron               Houston                   7.11   5 
 42 Oma, Eyong                   South Caroli              7.16   2 
 43 Barren, Phillip              N.C. Central              7.17   6 
 44 Jackson, Christopher         Bethune-Cook              7.17   2 
 45 Pinnock, Andre               Coppin State              7.19   5 
 -- Scott, Rushane               Lincoln (Pa.               DNS   2 
 -- Carter, Ryan                 Delaware Sta               DNS   5 
 -- Valencia, Vladimir           Carolina PR                DNS   4 
 -- Shank, Khyran                A & T                      DNS   8 
 -- Hobwana, Antony              Pittsburgh                 DNS   2 
 -- Nunez, Luis Carlos           Carolina PR                DNS   2 
 -- Mahlung, Nickolei            Long Island                DNS   3 
 -- Womack, Torrance             A & T                      DNS   5 
 -- Charles, Trey                Morgan State               DNS   6 
 -- Steinberg, Kevin             Connecticut                DNS   8 
 -- Clarke, Kemar                Bethune-Cook               DNS   6 
 -- Sales, Antonio               South Caroli               DNS   4 
 
Men 60 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Williams, Horatio            LSU                       6.64   2 
  2 Dixon, Reggie                Hampton                   6.65   2 
  3 Locke, Dentarius             Tennessee                 6.66   2 
  4 Young, Javon                 Charleston S              6.68   2 
  5 Randall, Woodrow             Baylor                    6.69   1 
  6 Mvumvure, Gabriel            LSU                       6.70   2 
  7 Bryan, Michael               A&M                       6.72   2 
  8 Prevost, Whitney             Baylor                    6.74   1 
  9 Talley, Keyth                LSU                       6.74   1 
 10 Parson, Rynell               LSU                       6.74   2 
 11 Goodwin, Marquise            Texas                     6.75   2 
 12 Monroe, DJ                   Texas                     6.76   1 
 13 Sweeney, Isiah               Houston                   6.78   1 
 14 Anderson, Aaron              Hampton                   6.79   1 
 15 Butler, LaShawn              Arkansas                  6.92   1 
 -- Niit, Marek                  Arkansas                   DNS   1 
Preliminaries
 17 Jones, Geno                  LSU                                
 18 House, Earl                  A & T                              
 19 Williams, Darryl             A & T                              
 20 Cray, Eric                   Bethune-Cook                       
 21 Rhodes, Trevante             Texas                              
 22 Williams, Alex               Texas                              
 23 Ghormley, James              BYU                                
 24 Nelvis, Jarael               Tennessee                          
 25 Robertson, Paris             Abilene Chri                       
 26 Ruffin, Rachaunn             George Mason                       
 27 Mercer, Nathaniel            Syracuse                           
 28 Richards, Brian              Long Island                        
 29 Tobias, Christian            Georgetown                         
 30 Pridemore, Matt              Duke                               
 31 Humphery, Maudrecus          Arkansas                           
 32 Brunette, Nate               Utsa                               
 33 Kirkland, Herman             Shippensburg                       
 34 Royster, Chris               South Caroli                       
 35 Whyte, Carbinere             Morgan State                       
 36 Norvell, Antonio             VCU                                
 37 Hamilton, Cobi               Arkansas                           
 38 Irwin, Tarelle               Youngstown S                       
 39 Thompson, Leon               St. Peter's                        
 40 White, Darryl                Syracuse                           
 41 Carrier, Tyron               Houston                            
 42 Oma, Eyong                   South Caroli                       
 43 Barren, Phillip              N.C. Central                       
 44 Jackson, Christopher         Bethune-Cook                       
 45 Pinnock, Andre               Coppin State                       
 -- Carter, Ryan                 Delaware Sta                       
 -- Valencia, Vladimir           Carolina PR                        
 -- Shank, Khyran                A & T                              
 -- Nunez, Luis Carlos           Carolina PR                        
 -- Scott, Rushane               Lincoln (Pa.                       
 -- Mahlung, Nickolei            Long Island                        
 -- Womack, Torrance             A & T                              
 -- Hobwana, Antony              Pittsburgh                         
 -- Charles, Trey                Morgan State                       
 -- Steinberg, Kevin             Connecticut                        
 -- Clarke, Kemar                Bethune-Cook                       
 -- Sales, Antonio               South Caroli                       
 
Men 400 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
  1 Nolan, Errol                 Houston                  47.02q  3 
  2 Furlough, Kevin              Houston                  47.72q  1 
  3 Law, Darius                  Charlotte                48.04q  4 
  4 Adams, Sean                  BYU                      48.09q  7 
  5 Smith, Dominic               American Interna         48.27q  2 
  6 Hylton, Riker                LSU                      48.29q  4 
  7 Simmons, Robert              LSU                      48.32q  5 
  8 Fortson, Danzell             Texas                    48.37q  3 
  9 Thomas, Andre                Texas                    48.41q  5 
 10 Fabio, Mychael               Adelphi                  48.44q  1 
 11 Bilbrew, Chris               Arkansas                 48.51q  1 
 12 Tucker, Varick               Tennessee                48.54q  5 
 13 Pamilton, Stephon            Bethune-Cook             48.56   4 
 14 Murray, Leslie               Delaware Sta             48.65   6 
 15 Lindahl, Cade                BYU                      48.70   7 
 15 Dailey, Deaundra             Tennessee                48.70   6 
 17 Mike, Robertson              Ottawa                   48.73   6 
 18 Bullard, Ja-Vell             George Mason             48.76   5 
 19 Graham, Negus                East Strouds             48.83   6 
 20 Bennett, Teo                 Coppin State             48.84   3 
 21 Mbou, Elhadji                Essex CC                 48.97   2 
 22 Roudette, Carlyle            A&M                      49.00   1 
 23 Clemons, Kyle                Kansas                   49.04   3 
 24 Vaughn, Nick                 George Mason             49.08   7 
 25 Jones, Jamar                 N.C. Central             49.18   7 
 26 Carter, Andre                South Caroli             49.20   4 
 27 Dascent, Calvin              Morgan State             49.26   6 
 28 Gravesande, Clayton          South Caroli             49.28   3 
 29 Mutekanga, Julius            Long Island              49.43   6 
 30 Arnett, Cazal                Binghamton               49.47   5 
 30 Lawrence, Rayon              Coppin State             49.47   1 
 32 Johnson, Tim                 A&M                      49.50   2 
 33 Maxwell, Chris               South Caroli             49.67   5 
 34 Santana, Jonathan            Albany                   49.69   2 
 35 Seward, Donnie               VCU                      50.15   7 
 36 Egadu, Samuel                Long Island              50.60   2 
 -- Williams, Caleb              LSU                        DNF   4 
 -- Boyd, Marcus                 Baylor                     DNF   2 
 -- Anderson, Aaron              South Caroli               DNS   7 
 
Men 500 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Henry, Tabarie               A&M                    1:01.28   5 
  2 Preble, Michael              A&M                    1:02.15   5 
  3 Griffith, Keith              LSU                    1:02.25   3 
  4 Toussaint, Keron             Kansas                 1:03.30   5 
  5 Seale, Drew                  Baylor                 1:03.55   4 
  6 Cowsette, Dontave            Pittsburgh             1:03.58   2 
  7 Wilson, Kevin                George Mason           1:03.75   4 
  8 Hewitt, Zwede                Baylor                 1:03.86   5 
  9 Hewitson, Joshua             UMBC                   1:04.22   2 
 10 Manley, Dominque             Kansas                 1:04.85   3 
 11 Rowell, Peter                Albany                 1:05.20   3 
 12 Southard, Travis             Arkansas               1:05.33   1 
 13 Barnett, Emile               American Interna       1:05.50   2 
 13 Rozean, Chad                 Baylor                 1:05.50   2 
 15 Smith, Christian             Binghamton             1:05.64   1 
 16 Raaf, Philip                 Baylor                 1:06.25   1 
 17 Parker, Brett                A&M                    1:06.30   4 
 18 Maxwell, Chris               South Caroli           1:14.85   2 
 -- Ellison, Samuel              Villanova                  DNS   4 
 -- Mutekanga, Julius            Long Island                DNS   5 
 -- Atkinson, Sean               Fordham                    DNS   1 
 -- Holmes, Donte                Delaware Sta               DNS   4 
 -- Lowery, Jermaine             Pittsburgh                 DNS   3 
 -- Alleyne-Forte, Ade           LSU                        DNS   3 
 
Men 1000 Meter Run Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Moriarty, Jeff               Columbia               2:20.77  
  2 van Ingen, Erik              Binghamton             2:21.28  
  3 Nero, Gavyn                  Baylor                 2:22.39  
  4 Tetreault, Brian             Villanova              2:23.74  
  5 Oswald, Sean-Pat             Duke                   2:24.17  
  6 Wikler, Matthew              Villanova              2:25.14  
  7 Jones, Byron                 Columbia               2:25.95  
  8 Bonn, James                  A&M                    2:26.02  
  9 Sticker, Alan                LSU                    2:26.44  
 10 Turlip, Matt                 NYU                    2:27.33  
 11 Bell, Ford                   Tennessee              2:27.82  
 12 Reynolds, Robert             George Mason           2:28.03  
 13 Kiley, Gregory               Albany                 2:28.10  
 14 O'Loughlin, John             Columbia               2:28.27  
 15 Kramer, Daniel               McGill                 2:28.70  
 16 LoRusso, Joseph              Villanova              2:29.03  
 17 Chaney, Jordan               Tennessee              2:29.05  
 18 Hickey, Drew                 Duke                   2:29.42  
 19 Pierson, Brendan             Duke                   2:30.12  
 20 O'Connor, Kyle               Lehigh                 2:30.46  
 21 Hannequin, Manuel            American Interna       2:30.71  
 22 Lyons, Alex                  American               2:30.96  
 23 Jones, Roy                   UMBC                   2:31.02  
 24 O'Connell, Phillip           Villanova              2:31.07  
 25 Hogan, Mark                  Villanova              2:31.13  
 26 Razick, Robert               South Caroli           2:31.47  
 27 Proehl, Sean                 Kansas                 2:31.95  
 28 Washington, Wesley           Pittsburgh             2:31.96  
 29 Casey, Matt                  Columbia               2:32.37  
 30 Johnson, Curtis              American Interna       2:32.53  
 31 Florkiewicz, Ryan            Albany                 2:32.59  
 32 Gelety, Matt                 Shippensburg           2:32.79  
 33 Davenport, Michael           Hampton                2:33.97  
 -- Weisbuch, Mike               Columbia                   DNF  
 -- Isaacson, Dylaan             Columbia                   DNS  
 -- Saparito, Mike               East Strouds               DNS  
 -- Green, Corey                 Adelphi                    DNS  
 -- Roberts, Logan               Baylor                     DNS  
 -- McGreal, Andrew              George Mason               DNS  
 -- Troxell, Tom                 Shippensburg               DNS  
 -- Golden, Tyler                George Mason               DNS  
 -- LaMastro, Anthony            George Mason               DNS  
 
Men 5000 Meter Run Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Sang, Amos                   Abilene Chri          14:05.82  
  2 Rop, Glarius                 American Interna      14:06.66  
  3 Waggoner, Bo                 Duke                  14:10.50  
  4 Murphy, Mike                 Columbia              14:12.05  
  5 Bodary, Chris                Tennessee             14:21.14  
  6 Beegle, Bryan                Shippensburg          14:22.97  
  7 Kauffmann, Tommy             Xavier (Ohio          14:24.22  
  8 Brodeur, Andrew              Duke                  14:25.27  
  9 Kane, Matthew                Villanova             14:25.55  
 10 Martin, Brendan              Columbia              14:27.01  
 11 Chautin, Richard             LSU                   14:29.11  
 12 Tanui, Cleophas              Abilene Chri          14:30.05  
 13 Schwelm, Sebastian           NYU                   14:33.97  
 14 Knorr, Robbie                Baylor                14:43.93  
 15 Florek, Michael              LSU                   15:03.74  
 16 Fassino, Steve               Tennessee             15:31.29  
 
Men 60 Meter Hurdles Championship
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Spurlock, Oscar              USC                       7.74q  2 
  2 Ames, Brendan                USC                       7.75q  4 
  3 Stewart, Keiron              Texas                     7.77q  3 
  4 Kinney, Chris                Georgetown                7.83q  5 
  5 Nugent, Barrett              LSU                       7.87q  5 
  6 Handy, Lavell                George Mason              7.89q  2 
  7 Davis II, Wayne              A&M                       7.90q  1 
  8 Cray, Eric                   Bethune-Cook              8.04q  2 
  9 Moussa, Dembele              Essex CC                  8.05q  3 
 10 Pollitt, Donald              Syracuse                  8.11q  4 
 11 Hill, Tashaun                Pittsburgh                8.12q  4 
 12 Hayes, Keyunta               Utsa                      8.13q  3 
 13 Gueye, Amadou                Syracuse                  8.14q  3 
 14 Okengwu, Biyerem             Georgetown                8.15q  1 
 15 Brown, Will                  Montclair St              8.16q  2 
 16 Callanan, Matthew            Syracuse                  8.21q  1  8.201
 17 Johnson, Kevin               Abilene Chri              8.21   4  8.204
 18 Benson, Terry                Tennessee                 8.21   3  8.210
 19 King, Aaron                  Connecticut               8.24   5 
 20 Pennington, Andrew           Arkansas                  8.24   5 
 21 Ponton, Edward               Charleston S              8.29   1 
 22 Cross, Caleb                 Arkansas                  8.34   3 
 23 Wohlford, Jake               Texas                     8.43   1 
 24 Thompson, Jerry              South Caroli              8.46   3 
 25 Brown, Kevon                 Rutgers-Newa              8.54   4 
 26 Hatwood, Anthony             American Interna          8.54   5 
 27 Lindsay, Charles             N.C. Central              8.59   2 
 28 Murphy, Isaac                Texas                     8.59   5 
 29 Embry, Martin                Bethune-Cook              8.84   2 
 29 Sharp, Chris                 South Caroli              8.84   1 
 -- Lang, Thomas                 Houston                    DNF   4 
 -- Dixon, Damon                 Hampton                    DNF   5 
 -- Eaton, Jarret                Syracuse                   DNS   1 
 -- Walker, Predist              Hampton                    DNS   4 
 -- McReynolds, Isaac            Charlotte                  DNS   2 
 
Men 60 Meter Hurdles Championship
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
Finals
  1 Stewart, Keiron              Texas                     7.68   2 
  2 Spurlock, Oscar              USC                       7.71   2 
  3 Kinney, Chris                Georgetown                7.75   2 
  4 Hayes, Keyunta               Utsa                      7.96   1 
  5 Handy, Lavell                George Mason              8.00   2 
  6 Hill, Tashaun                Pittsburgh                8.00   1 
  7 Moussa, Dembele              Essex CC                  8.02   1 
  8 Cray, Eric                   Bethune-Cook              8.02   2 
  9 Okengwu, Biyerem             Georgetown                8.13   1 
 10 Callanan, Matthew            Syracuse                  8.18   1 
 11 Pollitt, Donald              Syracuse                  8.20   1 
 -- Brown, Will                  Montclair St               DNS   1 
 -- Davis II, Wayne              A&M                        DNS   2 
 -- Nugent, Barrett              LSU                        DNS   2 
 -- Ames, Brendan                USC                        DNS   2 
 -- Gueye, Amadou                Syracuse                   DNS   1 
Preliminaries
 17 Johnson, Kevin               Abilene Chri                       
 18 Benson, Terry                Tennessee                          
 19 King, Aaron                  Connecticut                        
 20 Pennington, Andrew           Arkansas                           
 21 Ponton, Edward               Charleston S                       
 22 Cross, Caleb                 Arkansas                           
 23 Wohlford, Jake               Texas                              
 24 Thompson, Jerry              South Caroli                       
 25 Brown, Kevon                 Rutgers-Newa                       
 26 Hatwood, Anthony             American Interna                   
 27 Lindsay, Charles             N.C. Central                       
 28 Murphy, Isaac                Texas                              
 29 Embry, Martin                Bethune-Cook                       
 29 Sharp, Chris                 South Caroli                       
 -- Lang, Thomas                 Houston                            
 -- Dixon, Damon                 Hampton                            
 -- Eaton, Jarret                Syracuse                           
 -- Walker, Predist              Hampton                            
 -- McReynolds, Isaac            Charlotte                          
 
Men Distance Medley Championship
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
Finals
  1 Duke  'A'                                           9:46.17  
     1) DeMatteo, Domenick              2) Raskin, Ben                    
     3) Beach, Curtis                   4) Lund, Josh                     
  2 Albany  'A'                                         9:47.02  
     1) Lozier, Aaron                   2) Santana, Jonathan              
     3) Santos, Nicolas                 4) Lagno, Paul                    
  3 Byu  'A'                                            9:48.98  
     1) Cosby, Jacob                    2) Carlson, Mark                  
     3) Fuller, Travis                  4) Ward, Jared                    
  4 A&M  'A'                                            9:52.85  
     1) Brown, CJ                       2) Miller, Bryan                  
     3) Roberts, Joey                   4) Doherty, Ethan                 
  5 Columbia  'A'                                       9:54.04  
     1) Behnke, Adam                    2) Love, Cody                     
     3) Stewart, Matt                   4) Feigen, Mark                   
  6 Tennessee  'A'                                      9:57.70  
     1) Sigilai, Peter                  2) Benson, Terry                  
     3) Franklin, Joe                   4) Tobin, Daniel                  
  7 Haverford  'A'                                     10:00.51  
     1) Arnold, Eric                    2) Golato, Andrew                 
     3) Schoch, Tim                     4) Milic-Strkalj, Ivo             
  8 Fordham  'A'                                       10:06.11  
     1) Schmidt, Brian                  2) Atkinson, Sean                 
     3) Cosgrove, John                  4) Fitzgerald, Kevin              
  9 Kansas  'A'                                        10:06.57  
     1) Munsch, Josh                    2) Marx, Pieter                   
     3) Fink, Dalen                     4) Wasinger, Don                  
 -- Baylor  'A'                                             DNF  
     1) Flowers, Zac                    2) Scruggs, Dennis                
     3) Roberts, Logan                  4) Allen, Ben                     
 -- Shippensburg  'A'                                       DNS  
 
Men Long Jump Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Hunter, Justin               Tennessee                7.88m  
  2 Thomas, Zedric               LSU                      7.67m  
  3 Forbes, Damar                LSU                      7.64m  
  4 Higgs, Raymond               Arkansas                 7.63m  
  5 Richards, Brian              Long Island              7.53m  
  6 Echard, Melvin               A&M                      7.51m  
  7 Sweeney, Isiah               Houston                  7.42m  
  8 King, Aaron                  Connecticut              7.37m  
  9 Blaise, Kyron                LSU                      7.35m  
 10 Batchelor, Tarik             Arkansas                 7.17m  
 11 Stewart, Tyron               A&M                      7.16m  
 12 nichols, kevin               Unattached               7.15m  
 13 Boeni, Tim                   Shore AC                 7.05m  
 14 Brown, Desmond               Tennessee                6.99m  
 15 Jackson, Mark                Texas                    6.84m  
 -- Hutchen, Jarrod              South Caroli               DNS  
 
Men Shot Put Championship
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Finley, Mason                Kansas                  20.40m  
  2 Garrett, Richard             Utsa                    18.77m  
  3 Thormaehlen, Jacob           Texas                   18.42m  
  4 Baillio, Hayden              Texas                   18.37m  
  5 Elardo, Vincent              Monmouth                17.62m  
  6 Barbas, Michael              Duke                    17.42m  
  7 Alleman, Mike                Connecticut             17.34m  
  8 Jones, Nick                  Abilene Chri            17.01m  
  9 Kwiatkowski, Dan             Pittsburgh              16.93m  
 10 Hickey, John                 Unattached             J16.93m  
 11 Schallmo, Mike               Duke                    16.85m  
 12 Drenon, Brandon              Texas                   16.84m  
 13 Stetler, Zachary             BYU                     16.24m  
 14 Grace, Bobby                 Youngstown S            15.99m  
 15 Rodriguez, Daniel            Utsa                   J15.99m  
 16 Krause, Joel                 Kansas                  15.98m  
 17 Barber, Colby                BYU                     15.91m  
 18 Bishop, Brian                Kansas                  15.79m  
 19 Quirke, Colin                Manhattan Colleg        15.41m  
 20 Day, Louis                   South Caroli            15.39m  
 21 Kirlys, Rokas                Manhattan Colleg        15.31m  
 22 Williams, Kerrick            N.C. Central           J15.31m  
 23 Parker, Ivann                Hampton                 15.28m  
 24 Larkin, Garrett              Pittsburgh             J15.28m  
 25 Bartholomew, Ben             Tennessee               15.23m  
 26 Finley, Andrew               South Caroli            15.19m  
 27 Whitt, Nealie                N.C. Central            15.14m  
 28 Butler, Jefferson            Morgan State            14.95m  
 29 Rockenbach, Jaret            Portland Sta            14.86m  
 30 Boah, Kwaku                  Syracuse                14.84m  
 31 Cumberbatch, Collin          Bowie State             14.79m  
 32 Ahmed, Zacharia              Fairleigh Di            14.75m  
 33 Morrison-Bird, Mario         Montclair St            14.41m  
 34 McDearmon, Cameron           UMBC                    14.26m  
 35 D'Arcy, Steve                Shippensburg            14.19m  
 36 Brooks, Aaron                UMBC                    13.97m  
 37 Markert, William             A&M                     13.41m  
 38 Edison, Marvin               VCU                     13.38m  
 39 Johnson, Channing            Bowie State             13.33m  
 40 Boudenot, Arnaud             France                  11.72m  
 -- Anuszewski, Frank            Villanova                 FOUL  
 -- Winn, Joe                    Cheyney                    DNS  
 -- Fortune, John                Houston                    DNS  
 -- Dinnall, Tappah              Shippensburg               DNS  
 -- Adantor, Yao                 Morgan State               DNS  
 -- Tancer, John                 Montclair St               DNS  
 
Men 3000 Meter Run Eastern
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Weaver, Andy                 Delaware TC            8:30.14  
  2 Leuchanka, Aliaksandr        Albany                 8:31.66  
  3 Albrektson, Keith            Xavier (Ohio           8:32.46  
  4 Kurvach, Mike                RIT                    8:32.69  
  5 Zitek, Andrew                NYU                    8:33.91  
  6 Sniffen, Richard             Albany                 8:34.25  
  7 Tobin, Daniel                Tennessee              8:35.70  
  8 Spector, Zachary             Wagner                 8:36.82  
  9 Baden, Josh                  Kansas                 8:36.90  
 10 York, Chris                  Richmond               8:37.03  
 11 Boyer, Brandon               Shippensburg           8:37.39  
 12 Kipruto, Rogers              Long Island            8:38.45  
 13 Papastrat, Vasili            Binghamton             8:41.23  
 14 Rainey, Jake                 Tennessee              8:41.42  
 15 Miller, James                Lehigh                 8:41.88  
 16 Bailey, Michael              Charleston S           8:42.16  
 17 Cowing, TJ                   UMBC                   8:43.22  
 18 Karten, Dylan                NYU                    8:45.69  
 19 King, Andrew                 Charleston S           8:47.79  
 20 Schelander, Stephen          Shippensburg           8:48.27  
 21 Foley, Ben                   Xavier (Ohio           8:49.59  
 22 Boychuk, Jay                 McGill                 8:50.34  
 23 Perez, Jeff                  Adelphi                8:51.26  
 24 Snider, Graydon              McGill                 8:53.12  
 25 Vial, John                   VCU                    9:14.11  
 26 Bernitt, Samuel              Lehigh                 9:17.73  
 -- Ohlman, Thomas               Xavier (Ohio               DNS  
 -- Raseman, Quinn               Iona                       DNS  
 -- Freeman, Tyler               Tennessee                  DNS  
 -- Parker, Nathan               A&M                        DNS  
 -- Little, John                 Vermont                    DNS  
 
Men 800 Meter Run Open
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 Emrani, Dustin               Cptc New Bal           1:49.09  
  2 Moore, Jonathan              Unattached             1:50.00  
  3 Niang, Mamadou               Unattached             1:54.01  
  4 Marshall, Lamont             Unattached             1:54.84  
  5 Brown, Michael               Zenith Veloc           1:55.55  
 -- Sharpe, Frederick            Unattached                 DNS  
 -- Awoleye, Oluwagbenga         Unattached                 DNS  


Men 4x400 Meter Relay Championship
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 A&M  'A'                                          3:06.16    3:08.99   3 
     1) Pinder, Demetrius               2) Miller, Bryan                  
     3) Howell, Tran                    4) Henry, Tabarie                 
  2 Arkansas  'A'                                     3:08.00    3:09.08   3 
     1) Niit, Marek                     2) Bilbrew, Chris                 
     3) Skidmore, Ben                   4) Braddy, Neill                  
  3 Baylor  'A'                                       3:07.12    3:09.67   3 
     1) Prevost, Whitney                2) Hewitt, Zwede                  
     3) Gilreath, James                 4) Boyd, Marcus                   
  4 Texas  'A'                                        3:09.50    3:11.45   2 
     1) Fortson, Danzell                2) Greaves, Kenny                 
     3) Stewart, Keiron                 4) Thomas, Andre                  
  5 South Carolina  'A'                               3:08.00    3:11.71   2 
     1) Anderson, Aaron                 2) Royster, Chris                 
     3) Burnside, Nejmi                 4) Gravesande, Clayton            
  6 Kansas  'A'                                       3:09.20    3:12.39   2 
     1) Clemons, Kyle                   2) Manley, Dominque               
     3) Marx, Pieter                    4) Toussaint, Keron               
  7 Tennessee  'A'                                               3:12.43   2 
  8 George Mason  'A'                                 3:09.80    3:12.54   1 
     1) Vaughn, Nick                    2) Wilson, Kevin                  
     3) Empty, George                   4) Bullard, Ja-Vell               
  9 Delaware State  'A'                               3:09.89    3:13.65   1 
     1) Holmes, Donte                   2) Murray, Leslie                 
     3) Thibou, Kelli                   4) Carter, Ryan                   
 10 Houston  'A'                                      3:08.52    3:13.82   3 
     1) Furlough, Kevin                 2) Kelley, Doug                   
     3) Irabor, Joseph                  4) Nolan, Errol                   
 11 Byu  'A'                                          3:10.68    3:15.57   1 
     1) Adams, Sean                     2) Carter, Chris                  
     3) Hart, Steven                    4) Lindahl, Cade                  
 12 Charleston Southern  'A'                          3:10.10    3:19.42   1 
     1) Spreads, Dantwan                2) Young, Javon                   
     3) Tyler, Cornelius                4) Parker, Cameron                
 13 Coppin State  'A'                                 3:09.45    3:20.27   2 
     1) Bennett, Teo                    2) Farquhason, Richard            
     3) Lawrence, Rayon                 4) Spence, Akeem                  


Women 4x400 Meter Relay Championship
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 A&M  'A'                                          3:34.05    3:30.70   3 
     1) Tarmoh, Jeneba                  2) Mayungbe, Ibukun               
     3) Sutherland, Andrea              4) Beard, Jessica                 
  2 Arkansas  'A'                                     3:34.00    3:34.70   3 
     1) Jones, Whitney                  2) George, Regina                 
     3) Flowers, Gwendolyn              4) Williams, Shelise              
  3 Lsu  'A'                                          3:34.00    3:39.18   3 
     1) Alexander, Rebecca              2) Day, Jonique                   
     3) Herbert, Siedda                 4) McDermott, Latoya              
  4 Tennessee  'A'                                    3:36.00    3:39.87   2 
     1) Price, Chanelle                 2) Wortham, Ellen                 
     3) Octave, Martinique              4) Jones, Brittany                
  5 Baylor  'A'                                       3:37.50    3:40.50   3 
     1) Townsend, Tiffany               2) Bruce, Brittany                
     3) Ogunmokun, Brittany             4) Richardson, Diamond            
  6 Columbia  'A'                                     3:35.69    3:40.78   2 
     1) Caldwell, Kyra                  2) Morlu, Miata                   
     3) Ofoche, Uju                     4) Hale, Sharay                   
  7 South Carolina  'A'                               3:38.00    3:40.92   2 
     1) EleyO'Reilly, Sanura            2) McCorkle, Kelsey               
     3) Bandy, Vashti                   4) Rodriques, Nadonnia            
  8 Byu  'A'                                          3:39.01    3:41.29   2 
     1) Giddings, Porshe                2) Stewart, Natalie               
     3) Bleazard, Lacey                 4) Palmer, Katie                  
  9 Kansas  'A'                                       3:40.15    3:42.74   1 
     1) Bradley, Kendra                 2) Dixon, Diamond                 
     3) Morris, Denesha                 4) Washington, Taylor             
 10 Pittsburgh  'A'                                   3:40.00    3:43.58   1 
     1) Brown, Kaetlyn                  2) Broyles, Brianna               
     3) Fonrose, Arielle                4) Lawrence, Jonnique             
 11 Georgetown  'A'                                   3:38.00    3:43.90   2 
     1) Cox, Chelsea                    2) Finley, London                 
     3) Sanders, Deidra                 4) Kimbers, Amanda                
 12 Houston  'A'                                      3:36.53    3:47.81   1 
     1) Harris, Whitney                 2) Wallace, Brittany              
     3) Jones, Christie                 4) Floyd, Kalyn                   
 13 Georgia State  'A'                                3:40.00    3:56.65   1 
     1) Nugent, Angelia                 2) Swann, Brandy                  
     3) Colbert, Talia                  4) Hill, Daniellle      

Women 1 Mile Run Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Van Buskirk, Kate            Duke                 4:40.00    4:35.83  
  2 Sheffey, Brittany            Tennessee            4:47.00    4:44.14  
  3 Schneider, Rachel            Georgetown           4:39.00    4:44.58  
  4 Stowe, Rebeka                Kansas               4:43.46    4:46.62  
  5 Hardt, Kari                  BYU                             4:46.68  
  6 Lipari, Emily                Villanova            4:42.00    4:47.54  
  7 Borduin, Lauren              Georgetown           4:43.00    4:49.94  
  8 Laurent, MichaelAnne         BYU                  4:49.23    4:50.09  
  9 Dron, Chantelle              Unattached                      4:50.68  
 10 Vermeer, Esther              Duke                 4:49.00    4:53.36  
 
Men 1 Mile Run Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dey, Chuol                   Arkansas             3:58.80    4:08.42  
  2 McDermott, Ryan              Duke                 3:59.50    4:08.59  
  3 McEntee, Sam                 Villanova            4:02.00    4:09.84  
  4 Butler, Drew                 Arkansas             4:04.34    4:10.37  
  5 Abdi, Omar                   Arkansas             4:05.01    4:11.87  
  6 Sullivan, Conor              American             4:06.00    4:21.30  
  7 Wasinger, Don                Kansas               4:03.62    4:26.05  

Men Pole Vault Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Weirich, Victor              BYU                    5.50m      5.40m  
  2 Little, Chris                BYU                    5.41m     J5.40m  
  2 Berry, Joe                   Tennessee              5.20m     J5.40m  
  4 Schoen, Luke                 Unattached             5.41m      5.15m  
  5 McGehee, Marcus              LSU                    5.30m     J5.15m  
  6 Van Leeuwen, Craig           Ramapo                           J5.15m  
  6 Duggan, Kyle                 Connecticut            5.25m     J5.15m  
  8 Reinecke, Thomas             LSU                    5.25m     J5.15m  
  9 Caraway, Joseph              LSU                    5.20m      5.00m  
 10 Emrich, Tanner               BYU                    5.20m     J5.00m  
 11 Greaves, Kenny               Texas                  5.25m     J5.00m  
 11 Rose, Kyle                   LSU                    5.22m     J5.00m  
 11 Rasnick, Robert              Tennessee              5.20m     J5.00m  
 11 Thomas, Mark                 Texas                  5.25m     J5.00m  
 -- Farley, Joe                  Baylor                               NH  
 -- McGovern, Brian              Manhattan Colleg                     NH  
 -- Scannapieco, Alfonso         Unattached                           NH  
 -- DiCesare, Scott              UCLA                                 NH  
 -- DiCesare, Casey              UCLA                   5.38m         NH 

Girls 4x200 Meter Relay High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Medgar Evers  'A'                                            1:37.73  
  2 Taft  'A'                                                    1:42.70  
  3 Mount Vernon  'A'                                            1:42.78  
  4 DeWitt Clinton  'A'                                          1:43.21  
  5 Sheepshead Bay  'A'                                          1:44.11  
 
Boys 4x200 Meter Relay High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Knightdale  'A'                                              1:29.04  
  2 Sheepshead Bay  'A'                                          1:29.10  
  3 Mount Vernon  'A'                                            1:29.13  
  4 Medgar Evers  'A'                                            1:29.50  
  5 Erasmus Hall  'A'                                            1:30.64  
 
Men 4x800 Meter Relay Championship
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 A&M  'A'                                          7:22.20    7:27.26  
     1) Mutschler, Sam                  2) Ramirez, Oscar                 
     3) Preble, Michael                 4) Roberts, Joey                  
  2 Columbia  'A'                                     7:26.00    7:31.26  
     1) Kovelczyk, Billy                2) McCauley, Mark                 
     3) McFann, Harry                   4) Miner, Sam                     
  3 Pittsburgh  'A'                                   7:25.00    7:31.71  
     1) Cowsette, Dontave               2) Hatch, Ben                     
     3) Hull, Kevin                     4) Negley, Samuel                 
  4 Byu  'A'                                          7:22.23    7:31.79  
     1) Fuller, Travis                  2) Heiner, James                  
     3) Cosby, Jacob                    4) Johnston, Benjamin             
  5 Hampton  'A'                                      7:31.40    7:32.65  
     1) Burton, Brandon                 2) Davenport, Michael             
     3) Fraction, Xavier                4) Hutchison, Je'Von              
  6 Baylor  'A'                                       7:24.56    7:35.75  
     1) Nero, Gavyn                     2) Gilreath, James                
     3) Flowers, Zac                    4) Haby, Ben                      
  7 George Mason  'A'                                 7:32.00    7:42.39  
     1) Boudreau, Parker                2) LaMastro, Anthony              
     3) Rushing, David                  4) Golden, Tyler                  
  8 Delaware TC  'A'                                  7:42.00    7:48.50  
     1) Tait, Mike                      2) Wall, Corey                    
     3) Townsend, James                 4) Grieco, Joe                    
 


Men 1 Mile Run Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Hallinan, Steve              Pacers               4:02.00    4:02.20  
  2 Okuti, Harbert               Westchester          4:05.00    4:03.29  
  3 Wechsler, Alex               Njnytc               4:05.00    4:05.01  
  4 Ondrasek, Kevin              Unattached           4:02.00    4:06.61  
  5 Walsh, Aidan                 Njnytc               4:04.00    4:08.13  
  6 Aendale, Abiyot              Unattached           4:08.00    4:10.96  
  7 Rupprecht, Paul              New Balance          4:07.00    4:13.68  
  8 Emrani, Dustin               Cptc New Bal                    4:16.42  
 -- Smith, Max                   Puma                 3:56.00        DNF 

 
Women 4x800 Meter Relay Championship
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Byu  'A'                                          8:39.47    8:53.02  
     1) Edwards, Sarah                  2) Slight, Stacy                  
     3) Thomas, Ashlee                  4) Clark, Nicole                  
  2 A&M  'A'                                          8:46.00    8:58.79  
     1) Parker, Erica                   2) Hagan, Hillary                 
     3) Buckner, Taylor                 4) Hyde, Aliese                   
  3 Columbia  'A'                                                8:59.05  
  4 Duke  'A'                                         8:50.00    9:02.44  
     1) Ahn, Suejin                     2) Hine, Virginia                 
     3) Schwitzer, Emily                4) Krasich, Kristina              
  5 Cincinnati  'A'                                   8:54.30    9:03.31  
     1) Good, Kaitlyn                   2) Hanzal, Rachel                 
     3) Heaton, Jenna                   4) Klump, Kathy                   
  6 Hampton  'A'                                      8:58.95    9:09.34  
     1) Taylor, Benita                  2) Tate, Alaine                   
     3) Robinson, Cydney                4) Thompson, Devyn                
  7 Delaware  'A'                                     9:02.00    9:29.00  


Women Triple Jump Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Alexander, Ayanna            Unattached            13.80m     13.52m  
  2 Gerasimova-Jeanty, Arina     Unattached            12.64m     12.92m  
  3 Gurrant, Jennifer            Unattached            12.62m     12.91m  
  4 Geubelle, Andrea             Kansas                13.13m     12.86m  
  5 Ubanyionwu, Jessica          Baylor                12.80m     12.84m  
  6 Gaines, Jessie               Long Island           12.53m     12.80m  
  7 Simmons, Jasmine             Oklahoma              13.05m     12.79m  
  8 Ogbourne, Melissa            LSU                   13.40m     12.77m  
  9 Thompson, Shantel            Arkansas              12.90m     12.57m  
 10 Matthias, Sasha-Kay          A&M                   12.94m     12.52m  
 11 Mavugara, Namatirai Grac     George Mason          12.91m    J12.52m  
 12 Okeke, Queen                 Columbia              12.47m     12.34m  
 13 McKinney, Kelcey             Ohio State            12.47m     12.32m  
 14 Mock, Ti'Anca                Oklahoma              12.98m     12.24m  
 15 Staponkute, Ieva             Syracuse              12.70m    J12.24m  
 16 Durrant, Yushanni            Albany                           12.06m  
 17 Ouedraogo, Amanda            Abilene Chri          12.32m     12.05m  
 18 Pitts, Lynnika               LSU                   12.35m     12.03m  
 19 Mays, Melissa                A&M                   12.64m     11.92m  
 20 Wilson, Jordan               A&M                   12.56m     11.90m  
 21 Roberts, Ashani              Florida Atla          12.56m     11.71m  
 -- Francis, Samantha            Villanova             12.50m       FOUL  
 -- Udeh, Uzunma                 Columbia              12.30m       FOUL 


Boys Weight Throw Junior
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Enekwechi, Chukwuebuka       Unattached            21.10m     21.10m  
  2 Uthe, Brian                  Unattached            19.18m     19.18m  
  3 Brentall, Edward             Unattached            19.00m     19.00m  
  4 Roth, J.D.                   Unattached            18.40m     18.40m  
  5 Hand, Chris                  Unattached            17.74m     17.74m  
  
Women 800 Meter Run Open
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Bonds, Lauren                Unattached           2:09.89    2:07.07  
  2 McDonlad, Kimarra            Unattached           2:04.00    2:07.25  
  3 Carlin, Jesse                Unattached           2:04.00    2:07.31  
  4 Tomlin, Renee                Unattached           2:05.00    2:07.90  
  5 Herrick, Stephanie           Cptc New Bal         2:07.92    2:08.72  
  6 Wallace, Latosha             Unattached           2:07.00    2:09.59  
  7 Zivic, Maureen               Cptc New Bal         2:08.94    2:16.26  
  8 Metz, Jennifer               Westchester          2:10.00    2:23.33  
 -- Kinchen, Tamika              Unattached           2:03.25        DNF  
                                
 
Men High Jump Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Anderson, Tanner             Duke                   2.20m      2.17m  
  2 Fajoyomi, David              St. Francis            2.16m      2.14m  
  3 Alexander, Cameron           A&M                    2.11m      2.11m  
  4 Wilkins, David               South Caroli           2.13m      2.06m  
  5 James, Noel                  Connecticut            2.20m     J2.06m  
 -- Golbek, Dwayne               Arkansas               2.15m         NH  
 -- Louis, Joshua                Unattached                           NH  
 -- Ellingsen, Brede             Arkansas               2.19m         NH  
 -- Benford, Keith               Utsa                   2.19m         NH  
 -- Lee, Tyler                   A&M                    2.11m         NH  
 
Men Triple Jump Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Laine, Samyr                 Unattached            17.00m     16.28m  
  2 Blaise, Kyron                LSU                   16.35m     16.21m  
  3 Carter, Chris                Houston               16.34m     16.03m  
  4 Thomas, Zedric               LSU                   16.30m     16.02m  
  5 Sparks, Ramon                Abilene Chri          16.17m     15.80m  
  6 Carr, Lincoln                South Caroli          15.51m     15.67m  
  7 Bond, Devon                  Utsa                  15.99m     15.42m  
  7 Delaney, Lamar               Houston               15.57m     15.42m  
  9 Forbes, Damar                LSU                   16.00m     15.26m  
 10 Handy, Lavell                George Mason          15.74m     15.09m  
 11 McFadgen, David              Unattached                       14.64m  
 12 Jackson, Mark                Texas                 15.85m     14.46m  
 13 Echard, Melvin               A&M                   16.12m     13.57m  
 -- Williams, Jonathan           Houston               15.55m       FOUL  

                                 
 
Women 400 Meter Dash College
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Beckles, Kanika              Essex CC               56.27      55.68  
  2 McCammon, Jenea              A & T                  56.11      55.81  
  3 Peltz, Brittani              Xavier (Ohio           56.15      56.78  
 -- Sloan, Avionne               Morgan State           56.62        DNF  
 
Women 4x400 Meter Relay NY & NJ
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Albany  'A'                                       3:47.97    3:50.95  
     1) Rogers, Allison                 2) Mohamed, Sherez                
     3) Hunter, Jessica                 4) Simpkins, Sheena               
  2 Binghamton  'A'                                   3:54.00    3:56.44  
     1) Klein, Kathleen                 2) Conter, Jess                   
     3) Kisel, Erika                    4) Hennig, Jessica                
  3 Fairleigh Dickinson  'A'                          3:57.89    3:57.77  
     1) Shabazz, Lordess                2) Pantke, Annemarie              
     3) Taylor, Christine               4) Springer, Jasmine              
  4 Ramapo  'A'                                       3:57.00    3:58.44  
     1) Davis, Sophia                   2) Burke, Maura                   
     3) Updike, Amber                   4) Jacob, Alexandra               
  5 Adelphi  'A'                                      4:20.00    4:04.38  
     1) Vassilatos, Rosie               2) Jean, Cassandra                
     3) Martinez, Monica                4) Malise, Danielle               
  6 Wagner  'A'                                       4:04.33    4:09.29  
     1) Bivona, Alexis                  2) Evins, Francyna                
     3) Kaisershot, Morgan              4) Kirk, Cameo                    
 
Men 4x400 Meter Relay NY & NJ
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Binghamton  'A'                                   3:14.00    3:16.21   2 
     1) Gilbert, Casey                  2) Smith, Christian               
     3) Haupt, Andy                     4) Arnett, Cazal                  
  2 Albany  'A'                                       3:11.34    3:18.33   2 
     1) Santana, Jonathan               2) Abara, Oluebube                
     3) Petit-Frere, Alex               4) Rowell, Peter                  
  3 Columbia  'A'                                     3:15.00    3:21.30   2 
     1) Holloman, Justin                2) Love, Cody                     
     3) Isaacson, Dylaan                4) Danilevics, Harry              
  4 St. Thomas Aquinas  'A'                           3:22.05    3:22.17   1 
     1) Colon, Frankie                  2) Abelard, Mike                  
     3) Modafferi, Vincent              4) Erazo, George                  
  5 Kingsborough CC  'A'                              3:20.23    3:26.41   2 
     1) Edmonds, Calvin                 2) Lewis, Kevin                   
     3) Doeman, Andre                   4) Alexander, Devon               
  6 Ithaca  'A'                                       3:22.54    3:26.64   1 
     1) Mastrosimone, Chris             2) Edmonds, Brennan               
     3) Orenstein, Max                  4) Wetmore, Jeff                  
  7 Rutgers-Newark  'A'                               3:24.10    3:31.14   1 
     1) Studivent, Curtis               2) Graves, Corey                  
     3) Goodridge, Keron                4) Armstrong, Darnell             
 
Men 4x400 Meter Relay Pennsylvania
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Pittsburgh  'A'                                   3:11.00    3:18.04  
     1) Cowsette, Dontave               2) Hobwana, Antony                
     3) Lowery, Jerome                  4) Murray, Micah                  
  2 Lehigh  'A'                                       3:19.00    3:20.66  
     1) Edochie, Ifeanyi                2) Compton, Makura                
     3) Forrest, Kyle                   4) Ciaverdelli, John              
  3 Shippensburg  'A'                                 3:21.99    3:21.27  
     1) Line, Marcus                    2) Phillips, Todd                 
     3) Raguz, Kyle                     4) Wolfe, Eric                    
  4 Lafayette  'A'                                    3:19.00    3:21.62  
     1) Hepp, Nick                      2) DeRosa, Nick                   
     3) McVeigh, Ryan                   4) Leonard, Bill                  
  5 Cheyney  'A'                                      3:18.00    3:22.78  
     1) Hyman, Dwayne                   2) Vallery, James                 
     3) Wilson, Lionel                  4) Gwen, Paul                     



 
Women 4x400 Meter Relay Pennsylvania
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Shippensburg  'A'                                 3:52.00    3:52.99  
     1) Raudabaugh, Amanda              2) Bingaman, Lindsay              
     3) Hess, Erica                     4) Henzy, Laura                   
  2 Lehigh  'A'                                       3:57.00    3:57.04  
     1) Albergo, Danielle               2) Slotnick, Kristin              
     3) Smith, Khaaleedah               4) Doersam, Alexandra             
  3 Lafayette  'A'                                    3:55.00    3:58.07  
     1) Clyde, Kelly                    2) Matusky, Megan                 
     3) White, Kathryn                  4) Adu, Adedayo                   
  4 Penn  'A'                                         3:49.00    3:59.24  
     1) Madison, Paige                  2) McDougall, Renee               
     3) Strickland, Victoria            4) Brown, Leah                    
  5 Holy Family  'A'                                  3:55.80    4:02.56  
     1) McCoy, Diamond                  2) Thomas, Dominique              
     3) Price, Delainey                 4) Cain, June    


Women High Jump Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Carter, Brittani             LSU                    1.84m      1.86m  
  2 Mullen, Deirdre              Unattached                       J1.86m  
  3 Robinson, Ada                BYU                    1.82m      1.80m  
  4 Galbraith, Ashley            Ohio State             1.78m      1.75m  
  4 Frederick, Priscilla         St. John's             1.82m      1.75m  
  6 Blauer, Diana                BYU                    1.81m     J1.75m  
  6 Bikanova, Ilva               Connecticut            1.80m     J1.75m  
  8 Richmond, Tara               Columbia                         J1.75m  
 -- Young, Shaquita              Georgia Stat           1.80m         NH  
 -- Retttburg, Katrina           Youngstown S           1.80m         NH  
 -- McLaren, Natasha             Connecticut            1.80m         NH  
 -- Roberts, Monique             Columbia               1.80m         NH  
 
Men Weight Throw Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Freeman, Thomas-Jacob        NYAC                  24.15m     23.55m  
  2 Henning, Walter              LSU                   23.80m     22.12m  
  3 Lauro, Michael               LSU                   20.81m     21.27m  
  4 Zajac, Mike                  South Caroli          21.34m     21.09m  
  5 deJesus Elias, Wilfredo      Albany                18.43m     19.96m  
  6 Boah, Kwaku                  Syracuse              19.00m     19.93m  
  7 Roubion, Ross                LSU                   19.40m     19.27m  
  8 Steinert, Phil               Utsa                  17.51m     17.84m  
  9 Anuszewski, Frank            Villanova             16.79m     17.41m  
 10 Thomas, Drew                 Tennessee             16.76m     17.20m  
 11 Knuth, Cole                  A&M                   18.15m     17.00m  
 12 Strong, Casey                A&M                   18.20m     16.88m  
 13 Stewart, Emanuel             Morgan State          16.50m     16.71m  
 14 Larkin, Garrett              Pittsburgh            16.86m     16.53m  
 15 Walker, Brian                RIT                   16.50m     16.52m  
 16 Brown, Edward                Farmingdale           16.39m     16.49m  
 17 Schallmo, Mike               Duke                  16.99m     16.42m  
 18 Dinnall, Tappah              Shippensburg          17.06m     16.06m  
 19 Roselle, John                Farmingdale           16.87m     16.01m  
 20 Thomas, George               Youngstown S          17.18m     15.91m  
 21 Day, Louis                   South Caroli          16.50m     15.59m  
 22 McDearmon, Cameron           UMBC                  15.90m     15.31m  
 23 Thormaehlen, Jacob           Texas                 18.37m     15.28m  
 24 Brooks, Aaron                UMBC                  15.15m     15.08m  
 25 Barnhart, Kurt               Pittsburgh            16.00m     14.94m  
 26 Kwiatkowski, Dan             Pittsburgh            14.63m     14.45m  
 27 Telesford, Michael           Fairleigh Di          15.47m     13.25m  
 28 Parker, Ivann                Hampton               14.50m     12.91m 

Girls 600 Meter Dash Junior
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Banks, Anima                 Unattached                      1:32.54  
  2 Moise-Joseph, Nyanka         Unattached                      1:33.56  
  3 Salley, Latitia              Unattached                      1:35.40  
  4 Seaton, Shakele              Unattached                      1:36.11  
  5 Roller, Brie                 Unattached                      1:36.24  
  6 Nugent, Leah                 Unattached                      1:39.51  
 
Women 800 Meter Run Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Wilson, Heather              Connecticut          2:07.12    2:05.68  
  2 Palmer, Katie                BYU                  2:03.61    2:06.20  
  3 Hall, Brittany               LSU                  2:06.36    2:06.41  
  4 Bleazard, Lacey              BYU                  2:02.77    2:06.66  
  5 Price, Chanelle              Tennessee            2:03.00    2:06.80  
  6 Gallagher, Kerri             Fordham              2:06.80    2:07.61  
  7 Snapp, Nijgia                Tennessee            2:07.00    2:09.52  
  8 Andrianos, Leah              Connecticut          2:05.00    2:09.79  
  9 Brown, Stephanie             Arkansas             2:04.00    2:10.01  
 10 Ogunmokun, Brittany          Baylor               2:08.45    2:10.03  
 11 Deloache, Becca              Georgetown           2:07.00    2:11.53  
 12 Ruff, Kianna                 Tennessee            2:08.00    2:11.59  
 13 Menges, Emily                Georgetown           2:07.00    2:11.74  
 14 Lipsey, Charlene             LSU                  2:07.00    2:12.05  
 15 Moore, Devotia               Duke                 2:06.00    2:12.43  
 
Women 3000 Meter Run Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Mimic, Bogdana               Villanova            9:14.00    9:17.34  
  2 Cummings, Sarah              Princeton Univer     9:20.00    9:24.86  
  3 McCafferty, Katie            Georgetown           9:22.00    9:26.48  
  4 Feil, Friederike             Florida Atla         9:27.00    9:27.77  
  5 Bottorff, Juliet             Duke                 9:25.00    9:28.24  
  6 Bennett, Robyn               Baylor               9:38.10    9:30.80  
  7 Johnston, Mary Carleton      Duke                 9:30.00    9:40.82  
  7 Morgan, Madeline             Duke                 9:27.00    9:40.82  
  9 Paulsen, Laura               Duke                 9:35.00    9:43.30  
 10 Drouin, Jackie               Columbia             9:24.50   10:00.48  
 11 Hogan, Callie                Villanova                      10:03.93  
 
Boys 4x800 Meter Relay High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Abington  'A'                                                7:45.93  
  2 Shaker  'A'                                                  7:46.87  
  3 St. John the Baptist  'A'                                    7:55.62  
  4 Seton Hall Prep  'A'                                         7:56.06  
  5 North Rockland  'A'                                          8:00.08  
  6 Warwick Valley  'A'                                          8:00.48  
  7 Boys & Girls  'A'                                            8:07.74  
  8 Pawling  'A'                                                 8:08.10  
 
Boys 500 Meter Dash Junior
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glass, Nagee                 Unattached                      1:03.33  
  2 Atkinson, Marquis            Unattached                      1:03.72  
  3 Watkins, Zavon               Unattached                      1:04.23  
  4 Wint, Davion                 Unattached                      1:04.72  
  5 Atkinson, Michael            Unattached                      1:08.57  
 
Boys 600 Meter Dash Junior
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Livingston, Strymar          Unattached                      1:18.01  
  2 Gaither, Thomas              Unattached                      1:19.78  
  3 Miller, Josh                 Unattached                      1:20.31  
  4 Sainato, Giancarlo           Unattached                      1:20.90  
  5 Samuel, Lyndon               Unattached                      1:21.46  
 
Men 800 Meter Run Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Phillips, Duncan             Arkansas             1:48.12    1:48.47  
  2 Rutt, Michael                Connecticut          1:46.63    1:49.16  
  3 Cantero, Bryan               Arkansas             1:48.50    1:49.55  
  4 Holmes, Donte                Delaware Sta         1:49.35    1:50.27  
  5 Sigilai, Peter               Tennessee            1:49.85    1:50.43  
  6 Mostrag, Axel                VCU                  1:48.00    1:50.49  
  7 Mutekanga, Julius            Long Island          1:49.28    1:50.56  
  8 Schmidt, Brian               Fordham              1:49.80    1:50.98  
  9 Stewart, Matt                Columbia             1:48.50    1:51.05  
 10 Oswald, Sean-Pat             Duke                 1:49.00    1:51.22  
 11 Franklin, Joe                Tennessee            1:49.80    1:51.76  
 12 Crisofulli, Tony             Portland Sta         1:49.76    1:51.81  
 13 Apwah, Jason                 Villanova            1:49.50    1:52.33  
 14 Isaacson, Dylaan             Columbia             1:49.80    1:53.16  
 15 Gilreath, James              Baylor               1:48.00    1:58.54 

Women 3000 Meter Run Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Mimic, Bogdana               Villanova            9:14.00    9:17.34  
  2 Cummings, Sarah              Princeton Univer     9:20.00    9:24.86  
  3 McCafferty, Katie            Georgetown           9:22.00    9:26.48  
  4 Feil, Friederike             Florida Atla         9:27.00    9:27.77  
  5 Bottorff, Juliet             Duke                 9:25.00    9:28.24  
  6 Bennett, Robyn               Baylor               9:38.10    9:30.80  
  7 Johnston, Mary Carleton      Duke                 9:30.00    9:40.82  
  7 Morgan, Madeline             Duke                 9:27.00    9:40.82  
  9 Paulsen, Laura               Duke                 9:35.00    9:43.30  
 10 Drouin, Jackie               Columbia             9:24.50   10:00.48  
 11 Hogan, Callie                Villanova                      10:03.93  
 
Women 4x200 Meter Relay Championship
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Ohio State  'A'                                   1:36.00    1:37.67   4 
     1) Wright, Letecia                 2) Manning, Christina             
     3) McGinnis, Shaniqua              4) Linton, Christienne            
  2 Baylor  'A'                                       1:38.00    1:39.47   3 
     1) McReynolds, Tiffani             2) Charbonnet, Justine            
     3) Nichols, Alyssa                 4) Carr, Brittany                 
  3 N.C. Central  'A'                                 1:36.69    1:39.99   3 
     1) McCoy, Ashley                   2) Williams, Chavaria             
     3) Gore, La'Creesha                4) Houston, Ciara                 
  4 Byu  'A'                                          1:32.50    1:40.51   4 
     1) Giddings, Porshe                2) Hale, Aubrey                   
     3) Gowar, Arlene                   4) Makakala, Fatima               
  5 Delaware  'A'                                     1:38.00    1:40.74   3 
     1) Caruso, Victoria                2) Hollis, Asia                   
     3) Dupiche, Nijah                  4) Cox, Kristi                    
  6 Pittsburgh  'A'                                   1:33.00    1:41.00   4 
     1) Mills, Da'Lynn                  2) Brown, Kaetlyn                 
     3) Lawrence, Jonnique              4) Jones, Cambrya                 
  7 Bethune-Cookman  'A'                              1:36.50    1:41.12   3 
     1) Williams, Nickesha              2) Austin, Analisa                
     3) Harris, Alphedellia             4) Wilbon, LaShondra              
  8 St. Peter's  'A'                                  1:43.00    1:41.74   1 
     1) Green, Latasha                  2) Parham, Ronnah                 
     3) Nocerino, Gina                  4) Laureano, Stefanny             
  9 Prairie View  'A'                                 1:38.00    1:42.29   3 
     1) Hill, Keely                     2) Turner, Raven                  
     3) Henderson, Erial                4) Bettis, Sharda                 
 10 Coppin State  'A'                                 1:41.37    1:42.73   1 
     1) Kamara, Hafsatu                 2) Smith, Shanee                  
     3) Leigh, Samantha                 4) Boyd, Onya                     
 11 Duke  'A'                                         1:40.00    1:43.22   2 
     1) Styles, LaCresha                2) Goranson, Hannah               
     3) Kedra, Courtney                 4) Whitehead, Brittany            
 12 Georgia State  'A'                                1:38.00    1:43.85   2 
     1) Colbert, Tatiana                2) Lightbourne, Charlesha         
     3) Colbert, Talia                  4) Brooks, Gabrielle              
 13 Albany  'A'                                       1:39.00    1:44.31   2 
     1) Rogers, Allison                 2) Mohamed, Sherez                
     3) Griffin, Christen               4) Walker, Jodi-Ann               
 14 Umbc  'A'                                         1:42.90    1:44.36   1 
     1) Rovel-Jones, Fallon             2) Adelola, Deborah               
     3) Jones, Kirsten                  4) Leclercq, Lauren               
 15 Bowie State  'A'                                  1:41.00    1:44.47   2 
     1) Davis, Shayla                   2) Gadsden, Natalie               
     3) Harrison, Brieana               4) Allen-Davis, John'nae          
 16 Penn  'A'                                         1:40.00    1:46.10   2 
     1) Brown, Leah                     2) Irvin, Kesi                    
     3) Okoukoni, Catherine             4) Onyeador, Nonyerem             
 17 Cheyney  'A'                                      1:44.00    1:48.76   1 
     1) Carter, Simone                  2) Anderson, Georgia              
     3) Sweet, Veronica                 4) Bolden, Dymesha                
 18 McGill  'A'                                       1:44.00    1:48.90   1 
     1) Blanchard, Genevieve            2) Cameron-Vendrig, Allison       
     3) Giannone, Tania                 4) Stoffman, Zaria                
 
Boys 4x800 Meter Relay High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Abington  'A'                                                7:45.93  
  2 Shaker  'A'                                                  7:46.87  
  3 St. John the Baptist  'A'                                    7:55.62  
  4 Seton Hall Prep  'A'                                         7:56.06  
  5 North Rockland  'A'                                          8:00.08  
  6 Warwick Valley  'A'                                          8:00.48  
  7 Boys & Girls  'A'                                            8:07.74  
  8 Pawling  'A'                                                 8:08.10  
 
Boys 500 Meter Dash Junior
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Glass, Nagee                 Unattached                      1:03.33  
  2 Atkinson, Marquis            Unattached                      1:03.72  
  3 Watkins, Zavon               Unattached                      1:04.23  
  4 Wint, Davion                 Unattached                      1:04.72  
  5 Atkinson, Michael            Unattached                      1:08.57  
 
Men 4x200 Meter Relay Championship
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Charleston Southern  'A'                          1:22.10    1:26.28   4 
     1) Young, Javon                    2) Spreads, Dantwan               
     3) Parker, Cameron                 4) Tyler, Cornelius               
  2 Zenith Velocity AC  'A'                           1:23.25    1:26.36   3 
     1) Faulkner, Troy                  2) Gordon, Lalonde                
     3) wesley, cyrus                   4) Campbell, Anthony              
  3 Bethune-Cookman  'A'                              1:25.10    1:26.69   3 
     1) Cray, Eric                      2) Embry, Martin                  
     3) Pamilton, Stephon               4)                                
  4 Albany  'A'                                       1:25.00    1:27.74   3 
     1) Williams Jr., Donald            2) Rachiele, Jake                 
     3) Morris, Kareem                  4) Santana, Jonathan              
  5 Hampton  'A'                                      1:27.50    1:28.02   2 
     1) Anderson, Aaron                 2) Dixon, Reggie                  
     3) Dixon, Damon                    4) Hutchison, Je'Von              
  6 Byu  'A'                                          1:23.10    1:28.42   4 
     1) Adams, Sean                     2) Carlson, Mark                  
     3) Lindahl, Cade                   4) Hart, Steven                   
  7 N.C. Central  'A'                                 1:26.18    1:28.71   2 
     1) Addison, Brandon                2) Barren, Phillip                
     3) Winstead, Matthew               4) Brown, Matthew                 
  8 Arkansas  'A'                                     1:23.00    1:29.08   4 
     1) Cross, Caleb                    2) Butler, LaShawn                
     3) Humphery, Maudrecus             4) Hamilton, Cobi                 
  9 St. Peter's  'A'                                  1:27.00    1:30.35   2 
     1) Ocasio, Jonathan                2) Wallace, Marques               
     3) Dwyer, Trevarno                 4) Thompson, Leon                 
 10 Delaware TC  'A'                                  1:29.00    1:30.62   1 
     1) Clayton, Tyreece                2) Shober, Ross                   
     3) Kutchen, Tim                    4) Molligan, Justin               
 11 Ithaca  'A'                                       1:29.75    1:30.75   1 
     1) Willis, Jake                    2) Edmonds, Brennan               
     3) Orenstein, Max                  4) Wetmore, Jeff                  
 12 St. Thomas Aquinas  'A'                           1:31.00    1:31.94   1 
     1) Ricca, Rich                     2) Erazo, George                  
     3) Colon, Frankie                  4) Abelard, Mike                  
 13 Rutgers-Newark  'A'                               1:31.23    1:32.57   1 
     1) Studivent, Curtis               2) Brown, Kevon                   
     3) Stubbs, Shariff                 4) Goodridge, Keron               
 14 Bowie State  'A'                                  1:27.00    1:33.22   2 
     1) Barkley, Demtrius               2) Kiser, Anthony                 
     3) Matthews, David                 4) Smothers, Dana                 
 -- McGill  'A'                                       1:32.00         DQ   1 
     1) Sarfati, David                  2) Masys, Jordan                  
     3) Ellemo, Eric                    4) Munro, Sebastian               


Women 4x200 Meter Relay Championship
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 Ohio State  'A'                                   1:36.00    1:37.67   4 
     1) Wright, Letecia                 2) Manning, Christina             
     3) McGinnis, Shaniqua              4) Linton, Christienne            
  2 Baylor  'A'                                       1:38.00    1:39.47   3 
     1) McReynolds, Tiffani             2) Charbonnet, Justine            
     3) Nichols, Alyssa                 4) Carr, Brittany                 
  3 N.C. Central  'A'                                 1:36.69    1:39.99   3 
     1) McCoy, Ashley                   2) Williams, Chavaria             
     3) Gore, La'Creesha                4) Houston, Ciara                 
  4 Byu  'A'                                          1:32.50    1:40.51   4 
     1) Giddings, Porshe                2) Hale, Aubrey                   
     3) Gowar, Arlene                   4) Makakala, Fatima               
  5 Delaware  'A'                                     1:38.00    1:40.74   3 
     1) Caruso, Victoria                2) Hollis, Asia                   
     3) Dupiche, Nijah                  4) Cox, Kristi                    
  6 Pittsburgh  'A'                                   1:33.00    1:41.00   4 
     1) Mills, Da'Lynn                  2) Brown, Kaetlyn                 
     3) Lawrence, Jonnique              4) Jones, Cambrya                 
  7 Bethune-Cookman  'A'                              1:36.50    1:41.12   3 
     1) Williams, Nickesha              2) Austin, Analisa                
     3) Harris, Alphedellia             4) Wilbon, LaShondra              
  8 St. Peter's  'A'                                  1:43.00    1:41.74   1 
     1) Green, Latasha                  2) Parham, Ronnah                 
     3) Nocerino, Gina                  4) Laureano, Stefanny             
  9 Prairie View  'A'                                 1:38.00    1:42.29   3 
     1) Hill, Keely                     2) Turner, Raven                  
     3) Henderson, Erial                4) Bettis, Sharda                 
 10 Coppin State  'A'                                 1:41.37    1:42.73   1 
     1) Kamara, Hafsatu                 2) Smith, Shanee                  
     3) Leigh, Samantha                 4) Boyd, Onya                     
 11 Duke  'A'                                         1:40.00    1:43.22   2 
     1) Styles, LaCresha                2) Goranson, Hannah               
     3) Kedra, Courtney                 4) Whitehead, Brittany            
 12 Georgia State  'A'                                1:38.00    1:43.85   2 
     1) Colbert, Tatiana                2) Lightbourne, Charlesha         
     3) Colbert, Talia                  4) Brooks, Gabrielle              
 13 Albany  'A'                                       1:39.00    1:44.31   2 
     1) Rogers, Allison                 2) Mohamed, Sherez                
     3) Griffin, Christen               4) Walker, Jodi-Ann               
 14 Umbc  'A'                                         1:42.90    1:44.36   1 
     1) Rovel-Jones, Fallon             2) Adelola, Deborah               
     3) Jones, Kirsten                  4) Leclercq, Lauren               
 15 Bowie State  'A'                                  1:41.00    1:44.47   2 
     1) Davis, Shayla                   2) Gadsden, Natalie               
     3) Harrison, Brieana               4) Allen-Davis, John'nae          
 16 Penn  'A'                                         1:40.00    1:46.10   2 
     1) Brown, Leah                     2) Irvin, Kesi                    
     3) Okoukoni, Catherine             4) Onyeador, Nonyerem             
 17 Cheyney  'A'                                      1:44.00    1:48.76   1 
     1) Carter, Simone                  2) Anderson, Georgia              
     3) Sweet, Veronica                 4) Bolden, Dymesha                
 18 McGill  'A'                                       1:44.00    1:48.90   1 
     1) Blanchard, Genevieve            2) Cameron-Vendrig, Allison       
     3) Giannone, Tania                 4) Stoffman, Zaria             



Girls 4x800 Meter Relay High School
=========================================================================
    School                                               Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Shenendehowa  'A'                                            9:10.91  
  2 St. Anthony's  'A'                                           9:13.72  
  3 Red Bank Catholic  'A'                                       9:16.99  
  4 Kellenberg  'A'                                              9:19.39  
  5 Garden City  'A'                                             9:26.53  
  6 Hunterdon Central  'A'                                       9:28.67  
  7 Colonie  'A'                                                 9:30.22  
  8 Bronxville  'A'                                              9:32.55  
  9 Villa  'A'                                                   9:34.02  
 10 Port Richmond  'A'                                           9:35.13  
 11 Midlothian  'A'                                              9:36.14  
 12 Archbishop Wood  'A'                                         9:49.70  
 
Girls 300 Meter Dash Junior
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals  H#
============================================================================
  1 Farquaharson, Sandrae        Unattached                        38.28   2 
  2 Plante, Kyle                 Unattached                        38.87   1 
  3 Yarde, Tanya                 Mount Vernon                      39.19   1 
  4 Bailey, Kimberley            Unattached                        39.28   2 
  5 Baker, Olivia                Unattached                        39.59   2 
  6 Matthews, Jordan                                     
                                    
Women 200 Meter Dash College
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Wright, Letecia              Ohio State             24.52      24.03  
  2 Harris, Ashley               Tennessee              24.69      24.63  
  3 Caruso, Victoria             Delaware               24.65      25.17  
  4 Rogers, Allison              Albany                 24.90      25.37  
  5 Woodford, Ashley             Pittsburgh             24.99      25.51  
  6 Gore, La'Creesha             N.C. Central           25.03      25.69  
 
Women 200 Meter Dash Championship
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H#
============================================================================
  1 Tarmoh, Jeneba               A&M                    23.49      22.98   3 
  2 McGrone, Candyce             Oklahoma               23.36      23.31   3 
  3 Duncan, Kimberlyn            LSU                    23.48      23.43   3 
  4 Duncan, Dominique            A&M                    23.55      23.52   3 
  5 Hackett, Semoy               LSU                    23.76      23.72   2 
  6 Hyacinthe, Kimberly          UQAM                   23.89      23.79   2 
  7 Mayo, Gabby                  A&M                    24.10      23.92   1 
  8 Payne, Aareon                USC                    24.12      23.96   1 
  9 Collier, Ashley              A&M                    24.09      24.01   2 
 10 Lawson, Krystin              A & T                  24.27      24.30   1 
 11 Manning, Christina           Ohio State             24.16      24.43   1 
 
Men 200 Meter Dash College
=========================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals 
=========================================================================
  1 Brunette, Nate               Utsa                   22.08      21.72  
  2 Abelard, Mike                St. Thomas A           22.08      22.04  
  3 Baker-Johnson, Travaughn     George Mason           22.13      22.17  
  4 Hyman, Dwayne                Cheyney                22.29      22.62  
  5 McAllister, James Derek      BYU                    22.20      22.65  
 
Men 200 Meter Dash Championship
============================================================================
    Name                    Year School               Prelims     Finals  H#
============================================================================
  1 Phiri, Gerald                A&M                    21.23      20.96   3 
  2 Williams, Horatio            LSU                    21.23      20.99   3 
  3 Prevost, Whitney             Baylor                 21.35      21.37   3 
  4 Bryan, Michael               A&M                    21.79      21.45   1 
  5 Locke, Dentarius             Tennessee              21.28      21.47   3 
  6 Carter, Ryan                 Delaware Sta           21.55      21.61   2 
  7 Sales, Antonio               South Caroli           21.82      21.65   1 
  8 Hardy, Prezel                A&M                    21.75      21.71   2 
  9 Williams, Darryl             A & T                             21.72   1 
 10 Hamilton, Cobi               Arkansas               21.69      21.77   2 
 -- Nelvis, Jarael               Tennessee              21.62         FS   2 

  
 
Men 3000 Meter Run Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lund, Josh                   Duke                 8:08.00    8:04.85  
  2 Cattin-Masson, Thomas        Arkansas             8:01.10    8:08.57  
  3 Benford, Andrew              Richmond             8:03.77    8:09.34  
  4 Eustis, Colin                American             8:05.00    8:09.98  
  5 Burnett, Kevin               A&M                  8:03.00    8:13.83  
  6 Kostelnik, James             Duke                 8:06.00    8:18.08  
  7 Shield, Rex                  BYU                  8:02.26    8:22.53  
  8 Jouanneau, Alexis            France               8:25.00    8:26.64  
  9 Brannigan, Jeff              American             8:06.00    8:27.52  
 10 Elliott, Rick                Arkansas             8:06.00    8:35.14 

Women Triple Jump College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Basden, Radiance             South Caroli          12.19m     12.30m  
  2 Johnson, Eboni               Utsa                  12.19m     12.25m  
  3 Epps, Christina              Coppin State          12.20m     12.20m  
  4 Mack, Rachael                Ohio State            11.87m     12.10m  
  5 Anthony, Alisha              Youngstown S          12.10m     12.05m  
  6 Corum, Ashley                Pittsburgh            12.16m     12.02m  
  7 Spencer, Danay               Long Island           12.08m     11.94m  
  8 Holder, Whitney              Connecticut           11.97m     11.90m  
  9 McLaren, Natasha             Connecticut           12.09m     11.89m  
 10 James, Anita                 Pittsburgh            12.13m     11.82m  
 11 Power, Brittany              Connecticut           11.89m     11.80m  
 12 Okoukoni, Catherine          Penn                  11.71m     11.77m  
 13 Sprenkels, Tiffany           Albany                12.17m     11.70m  
 14 Dallas, Saquenda             N.C. Central          11.84m     11.66m  
 15 Minasi, Marie                Villanova             11.37m     11.51m  
 15 Denmark, Teiara              Hampton               12.10m     11.51m  
 17 Breeden, Amanda              A & T                 11.98m     11.50m  
 17 Montague, Rachel             VCU                   11.90m     11.50m  
 19 Lundin, Ase                  Vermont               11.80m     11.40m  
 20 Rogers, Anita                Ramapo                11.62m     11.33m  
 21 Saunders, Torrie             Long Island           11.88m     11.23m  
 22 Fapohunda, Wunmi             Pittsburgh            12.11m     11.20m  
 23 Boyd, Calsie                 Seton Hill            11.50m     11.19m  
 24 Mahlmeister, Ashley          Albany                12.09m     11.14m  
 25 Dillon, Krista               Ottawa                11.86m     11.13m  
 25 Kryst, Cheslie               South Caroli          11.58m     11.13m  
 27 McNish, Patricia             Albany                11.88m     11.08m  
 28 Jackson, Kayla               A & T                 11.86m     11.02m  
 29 Montgomery, Jacia            Georgia Stat          11.84m     10.99m  
 30 Springer, Jasmine            Fairleigh Di          11.84m     10.97m  
 31 Chukwuezi, Faustine          Farmingdale           11.54m     10.96m  
 31 Dell'Aira, Ashley            Wheaton (Mas          11.45m     10.96m  
 33 Brown, Corinna               Prairie View          11.48m     10.92m  
 34 Wickes, Sara                 Binghamton            11.70m     10.80m  
 34 St. Clair, Brittany          Vermont               11.55m     10.80m  
 36 Eberhart, Michelle           Binghamton            11.70m     10.76m  
 37 Murray, Alexis               Binghamton            11.50m     10.71m  
 38 Ware, Paige                  Binghamton            11.58m     10.67m  
 39 Reijula, Erica               Villanova             11.28m     10.65m  
 40 Kilson, Lauren               Fairleigh Di          11.51m     10.53m  
 41 Maisonet, Jasmine            RIT                   11.61m     10.32m  
 -- Antenor, Sandy               Albany                12.20m       FOUL  
 -- Koloski, Julia               Pittsburgh            11.90m       FOUL  
 -- Bolden, Dymesha              Cheyney               11.59m       FOUL  
 -- Newhart, Rebekah             Shippensburg          11.78m       FOUL  
 -- Kosiorek, Laura              Youngstown S          11.90m       FOUL  
 
Women Weight Throw Championship
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Flowers, Victoria            Connecticut           21.44m     19.54m  
  2 Mullen, Maggie               Ohio State            18.64m     19.13m  
  3 Thomas, Alexis               Ohio State            18.42m     18.90m  
  4 Harrison, Jessie             Tennessee             18.28m     17.83m  
  5 Shirley, Candace             Morgan State          18.31m     17.74m  
  6 King, Chanel                 St. John's            16.99m     17.59m  
  7 Kelly, Laquoya               Tennessee             18.28m     17.41m  
  8 Waheed, Tope                 Wheaton (Mas          16.70m     17.32m  
  9 Henning, Karen               LSU                   17.61m     17.23m  
 10 Bragg, Katie                 Utsa                  17.13m     16.84m  
 11 Johnson, Kadine              Albany                17.29m     16.80m  
 12 Enarusai, Stephanie          Ohio State            17.32m     16.76m  
 13 Taylor, Sheena               Wagner                18.14m     16.67m  
 14 Balogun, Bidemi              American Interna      18.22m     16.58m  
 15 Hall, Alexis                 Youngstown S          18.05m     16.50m  
 16 McGregor, Kristal            Hampton               16.65m     16.38m  
 17 Anumba, Michelle             Duke                  17.00m     16.28m  
 18 Edwards, Jennifer            A&M                   17.20m     16.21m  
 19 Deller, Amanda               UMBC                  15.98m     16.03m  
 20 Pope, Charlotte              Penn                  16.00m     15.98m  
 21 Anderson, Sarah              Pittsburgh            17.51m     15.89m  
 22 Hinton, Danette              St. John's            14.99m     15.83m  
 23 Wilson, Taelor               Utsa                  15.66m     15.81m  
 24 Roberts, Stacee              South Caroli          16.50m     15.69m  
 25 Earl, Catherine              Cincinnati            15.86m     15.65m  
 26 Griffith, Kaitlyn            Youngstown S          17.23m     15.50m  
 27 Chambers, Andrea             Prairie View          15.48m     15.35m  
 28 Woodall, Cassandra           BYU                   16.86m     15.34m  
 29 Radford, Breanna             South Caroli          15.80m     15.06m  
 30 Akerstrom, Frida             Cincinnati            16.26m     15.02m  
 31 Comrie, Kayla                Pittsburgh            15.65m     14.95m  
 32 Amazan, Natasha              St. John's            15.24m     14.74m  
 33 Freeland, Dwanya             Fairleigh Di          15.62m     14.69m  
 34 Moylet, Jessica              Cincinnati            15.35m     14.47m  
 35 Shepard, Martha              BYU                   16.33m     14.39m  
 36 Vuckovich, Katie             South Caroli          15.30m     14.28m  
 37 Bennett, Jaimee              Utsa                  15.10m     12.98m  
 38 Harris, Stephanie            McGill                14.80m     12.93m  
 39 Rice, Myeshia                Prairie View          15.01m     12.65m  
 -- Stokes, Samia                LSU                   18.51m       FOUL  
 
Women High Jump Eastern
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Waller, Jazmin               Long Island            1.67m      1.65m  
  2 Judge, Kristen               Penn                   1.67m     J1.65m  
  3 AuPont, Ashley               Binghamton             1.60m     J1.65m  
  4 Passalaqua, Amber            Syracuse               1.65m      1.60m  
  5 Henry, Taren                 George Mason           1.60m     J1.60m  
  5 Graham, Dominique            George Mason           1.65m     J1.60m  
  7 Boyd, Calsie                 Seton Hill             1.63m     J1.60m  
 -- Gray, Alana                  Ohio State             1.65m         NH  
 -- Morris, Allison              VCU                    1.65m         NH  
 -- Pett, Isabel                 McGill                 1.65m         NH  
 -- Good, Kaitlyn                Cincinnati             1.62m         NH  
 -- Lane, Mollie                 Wheaton (Mas           1.65m         NH  
 -- Brightful, Chowan            UMBC                   1.66m         NH  
 
Men Pole Vault College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dempsey, Mike                RIT                    5.10m      5.10m  
  2 Bishop, Alex                 Kansas                 5.00m      5.00m  
  3 VanAernam, Eric              Binghamton             4.95m      4.90m  
  4 Porter, Tyler                Tennessee              5.15m     J4.90m  
  4 Sun, Wes                     George Mason           4.80m     J4.90m  
  6 Merrill, Cooper              Kansas                 5.10m     J4.90m  
  6 Quiller, Robb                Binghamton             4.95m     J4.90m  
  8 Helman, Adam                 Binghamton             5.10m      4.75m  
  9 Shirk, Tony                  Duke                   5.00m     J4.75m  
 10 Joseph, Stanley              France                 5.00m     J4.75m  
 10 Clark, Hayden                Texas                  5.00m     J4.75m  
 10 Wicker, Casey                Texas                  5.07m     J4.75m  
 10 Marks, Jason                 Columbia               4.65m     J4.75m  
 14 Nevarez, Martin              UMBC                   4.70m     J4.75m  
 14 Walker-Shephard, Cameron     Fairleigh Di           4.80m     J4.75m  
 14 Passalaqua, Joe              Delaware TC            4.60m     J4.75m  
 17 Brown-Pounds, Warren         Columbia               4.70m      4.60m  
 17 Kaase, Kyle                  Utsa                   5.00m      4.60m  
 19 Amezquita, Justin            Duke                   4.90m     J4.60m  
 19 Reed, Taylor                 Utsa                   5.00m     J4.60m  
 19 Berry, Percell               Kutztown               4.72m     J4.60m  
 -- Ordway, Shane                Delaware TC            4.60m         NH  
 -- Vallone, George              Delaware TC            4.60m         NH  
 -- Trikakis, Josh               George Mason           4.60m         NH  
 -- Dietrick, Patrick            George Mason           4.60m         NH  
 -- Oxenford, Lee                George Mason           4.60m         NH  
 -- Slaven, John                 Binghamton             4.75m         NH  
 -- Beach, Curtis                Duke                   4.70m         NH  
 -- Claypool, Brandon            Shippensburg           4.69m         NH  
 -- Brannon, Chase               Tennessee              5.15m         NH  
 -- Litz, Chris                  Goucher                4.60m         NH  
 -- Phillippi, Adam              Shippensburg           4.69m         NH  
 
Men Triple Jump College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Lang, Thomas                 Houston               15.27m     15.48m  
  2 Johnson, Dorian              South Caroli          14.93m     15.20m  
  3 Wilson, Jamal                Texas                 15.35m     15.09m  
  4 Sainvil, Robert              Villanova             15.23m     15.06m  
  5 Bruner, Jarard               Texas                 15.25m     14.84m  
  6 Powell, Aaron                BYU                   15.28m     14.78m  
  7 Shaw, David                  N.C. Central          14.81m     14.66m  
  8 Ijelu, Folarin               Pittsburgh            15.28m     14.55m  
  9 Richards, Devin              Bowie State           14.45m     14.14m  
 10 Obemeata, Aboshioma          UMBC                  14.25m    J14.14m  
 11 Howard, La'Quan              Bethune-Cook          14.50m     14.12m  
 12 Reeves, Darius               Youngstown S          14.45m     14.08m  
 13 Trusty, Elijah               Shippensburg          14.75m     14.07m  
 14 Baldwin, Jared               A & T                 14.75m     14.06m  
 15 Edwards, Joe                 VCU                   14.60m     14.05m  
 16 Thomas, Chris                Shippensburg          14.70m     14.03m  
 17 Mills, Kyle                  BYU                   15.20m     14.01m  
 18 Ellis, Qasim                 Farmingdale           14.47m     13.98m  
 19 Trotter, Darryl              Kansas                15.21m     13.92m  
 20 Atakora-Bediako, Nana        N.C. Central          14.88m     13.88m  
 21 Stubblefield, Wilmot         Long Island           14.33m     13.81m  
 22 Pollock, Jordan              Albany                14.25m     13.80m  
 23 Ciabattoni, Dan              Vermont               14.00m     13.60m  
 24 Matthews, Caleb              Pittsburgh            13.45m     13.57m  
 25 Aghayere, Eghosa             Georgetown            14.60m     13.56m  
 26 Robinson, Michael            Bowie State           14.01m     13.53m  
 27 Patterson, Isaaic            Ramapo                13.87m     13.45m  
 28 Moody, Allan                 VCU                   14.10m     13.33m  
 -- Robinson, Stacy              Hampton               14.16m       FOUL  
 -- Fulgham, Quintin             Hampton               14.16m       FOUL  
 -- Howell, Kadeem               Albany                14.45m       FOUL  
 -- Williams, Bryan              Bowie State           13.46m       FOUL  
 -- Watson, DaShawn              Cheyney               13.98m       FOUL  
 -- Devins, Kyle                 Ithaca                13.89m       FOUL  
 -- Griffin, Roschun             Cheyney               14.05m       FOUL  
 -- Kamguia, Senghor             Fairleigh Di          14.80m       FOUL  
 -- Dickinson, Kyle              Shippensburg          14.10m       FOUL  
 
Men High Jump Eastern
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Dixon, Reggie                Hampton                           2.09m  
  2 Harper, Johnathan            Bowie State            1.95m      2.02m  
  3 Drammeh, Momodou             UMBC                   2.01m      1.98m  
  3 Wright, Zach                 American               1.95m      1.98m  
  5 Wellington, David            George Mason           2.00m      1.94m  
  5 Ehrhardt, Brian              Youngstown S           2.00m      1.94m  
 -- Stahlmann, Chris             Ithaca                 1.98m         NH  
 -- Thomas, Chris                Shippensburg           2.00m         NH  
 -- Wilkins, Brendan             Ithaca                 1.98m         NH  
                                  
 
Men 4x400 Meter Relay College
============================================================================
    School                                               Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals
  1 N.C. Central  'A'                                 3:13.20    3:14.81   2 
     1) Roper, Greg                     2) Jones, Jamar                   
     3) Addison, Brandon                4) Barren, Phillip                
  2 Bethune-Cookman  'A'                              3:11.00    3:15.59   2 
     1) Embry, Martin                   2) Pamilton, Stephon              
     3)                                 4) Cray, Eric                     
  3 Vcu  'A'                                          3:15.37    3:18.23   2 
     1) Seward, Donnie                  2) Costanzo, Dominic              
     3) Hernandez, jeff                 4) Norvell, Antonio               
  4 Villanova  'A'                                               3:18.57   2 
  5 Utsa  'A'                                         3:19.00    3:21.47   1 
     1) Smith, Joshua                   2) Eggleston, Spenser             
     3) Cole, Canel                     4) Wyrick, Darryl                 
  6 Umbc  'A'                                         3:19.00    3:22.30   1 
     1) Hewitson, Joshua                2) Pradeep, Arjun                 
     3) Smith, Andrew                   4) Rybak, John                    
  7 Wheaton (Mass.)  'A'                              3:22.00    3:22.69   1 
     1) Ketchum, Miles                  2) Manly, Howard                  
     3) Miklovich, Ben                  4) Williamson, Mark               
  8 Bowie State  'A'                                  3:16.00    3:23.06   2 
     1) Gallman, Jamin                  2) Smothers, Dana                 
     3) Kiser, Anthony                  4) Barkley, Demtrius              
  9 Delaware TC  'A'                                  3:26.00    3:24.01   1 
     1) Fronczkowski, Vinny             2) Forgo, Steve                   
     3) Clayton, Tyreece                4) Molligan, Justin               
 10 Georgetown  'A'                                   3:11.00    3:26.63   2 
     1) Perron, Austin                  2) O'Conner, Theon                
     3) Ulm, Toby                       4) Suber, Sean                    
 11 American International College  'A'               3:21.00    3:26.64   1 
 12 McGill  'A'                                       3:23.00    3:26.87   1 
     1) Sarfati, David                  2) Babineau, Olivier              
     3) Ellemo, Eric                    4) Levy, Tyler                    
 13 Hampton  'A'                                      3:14.50    3:26.89   2 
     1) Burton, Brandon                 2) Hutchison, Je'Von              
     3) Dixon, Damon                    4) Ramirez, Larry                 
 14 Vermont  'A'                                      3:20.00    3:31.31   1 
     1) Archer, Nick                    2) Davis, Austin                  
     3) Hopkins, Jake                   4) Bush, Raheen                   



Event 47  Women 4x400 Meter Relay College
===================================================================
    School                                               Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Ohio State  'A'                                     3:44.64   4
     1) McGinnis, Shaniqua              2) Sanderson, Latoya       
     3) Dim, Jacqueline                 4) Cousar, Nyjah           
  2 Connecticut  'A'                                    3:45.57   3
     1) Emerson, Celina                 2) Daley, Tiffany          
     3) Briscoe, Shavon                 4) Groff, Ana              
  3 Cincinnati  'A'                                     3:47.13   3
     1) Hardin, Vanessa                 2) Gordon, Morgan          
     3) Burse, Natasha                  4) Rhodes, Aricka          
  4 A & T  'A'                                          3:47.35   4
     1) McCammon, Jenea                 2) Farr, Jessica           
     3) Jacobs, Dotrine                 4) Bygraves, Roshel        
  5 Delaware  'A'                                       3:47.41   4
     1) Caruso, Victoria                2) Dupiche, Nijah          
     3) Hollis, Asia                    4) Cox, Kristi             
  6 N.C. Central  'A'                                   3:47.65   3
     1) Williams, Chavaria              2) McCoy, Ashley           
     3) Hudson, Sararesa                4) Shepherd, Crystal       
  7 Delaware State  'A'                                 3:51.42   2
     1) Mayers, Kendra                  2) Goode, Asja             
     3) Fan Fan, Tracey                 4) Dornevil, Ketsia        
  8 Villanova  'A'                                      3:51.50   4
  9 Prairie View  'A'                                   3:52.09   3
     1) Henderson, Erial                2) Thompson, Sylvonna      
     3) Hughes, Sabia                   4) Dobbins, Whitley        
 10 George Mason  'A'                                   3:53.23   3
     1) Miles, Shantel                  2) Clark, Crystal          
     3) Barron, Daianna                 4) Graham, Dominique       
 11 Coppin State  'A'                                   3:55.19   2
     1) Brownell, Shena                 2) Easterling, Alexis      
     3) Boyd, Onya                      4) Bacote, Ashley          
 12 Bethune-Cookman  'A'                                3:56.68   1
     1) Wilbon, LaShondra               2) Harris, Alphedellia     
     3) Grier, Latorria                 4) Williams, Nickesha      
 13 Bowie State  'A'                                    3:56.82   2
     1) Davis, Shayla                   2) Gadsden, Natalie        
     3) Harrison, Brieana               4) Patton, Shamika         
 14 Florida Atlantic  'A'                               3:57.60   4
     1) Myers, Annalisa                 2) Aromashodu, Danielle    
     3) Luxama, Charlene                4) Cannon, Dana            
 15 Umbc  'A'                                           3:58.75   1
     1) Leclercq, Lauren                2) Adelola, Deborah        
     3) Jones, Kirsten                  4) Rovel-Jones, Fallon     
 16 Wheaton (Mass.)  'A'                                3:58.97   1
     1) Bien-Aime, Charmine             2) Cardarelli, Lauren      
     3) Little, Ashante                 4) Jusme, Didi             
 17 Vermont  'A'                                        4:01.70   2
     1) Cioffredi, Tess                 2) Langone, Michele        
     3) Fourie, Mari                    4) Lowe, Liz               
 18 Col. of Charleston  'A'                             4:03.80   1
     1) Wolfe, Kristen                  2) Horrocks, Christa       
     3) Call, Laura                     4) D'Orazio, Alyssa        
 19 Xavier (Ohio)  'A'                                  4:08.03   1
     1) Dugan, Lauryn                   2) Shelley, Suzannah       
     3) Erlenbaugh, Kelsey              4) Peltz, Brittani         
 20 McGill  'A'                                         4:10.75   2
     1) Cameron-Vendrig, Allison        2) Ruggirello, Anne        
     3) Drouin, Catherine               4) McCuaig, Sarah           

The Armory HS Sports Foundation - Site License 
    New Balance Collegiate Invitational - 2/4/2011 to 2/5/2011     
              The New Balance Track and Field Center               
 
Event 43  Women 200 Meter Dash Championship
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries                                                      
  1 McGrone, Candyce             Oklahoma                 23.36q  2
  2 Duncan, Kimberlyn            Lsu                      23.48q  8
  3 Tarmoh, Jeneba               A&M                      23.49q  1
  4 Duncan, Dominique            A&M                      23.55q  8
  5 Hackett, Semoy               Lsu                      23.76q  2
  6 Hyacinthe, Kimberly          Uqam                     23.89q  1
  7 Hawthorne, Trisha-Ann        Connecticut              23.94q  4
  8 Collier, Ashley              A&M                      24.09q  1
  9 Mayo, Gabby                  A&M                      24.10q  4
 10 Payne, Aareon                Usc                      24.12q  6
 11 Manning, Christina           Ohio State               24.16q  7
 12 Lawson, Krystin              A & T                    24.27q 10
 13 Giddings, Porshe             Byu                      24.30   3
 14 Kimbers, Amanda              Georgetown               24.31   6
 15 Mills, Da'Lynn               Pittsburgh               24.37  11
 16 Wilson, Kenyanna             Lsu                      24.43  10
 16 Morris, Denesha              Kansas                   24.43   8
 16 McDermott, Latoya            Lsu                      24.43   7
 19 Burse, Natasha               Cincinnati               24.46   9
 19 Laarman, Loudia              Usc                      24.46   5
 21 Bolton, Grecia               Houston                  24.47   5
 22 Fortune, Quina               Vcu                      24.48   5
 22 Carr, Brittany               Baylor                   24.48  10
 24 Vassell, Racquel             Hampton                  24.63   3
 24 Sylvester, Toshika           Lsu                      24.63   6
 26 Mcnary, Madison              Ohio State               24.65   4
 27 King, Karene                 Portland State           24.77  11
 28 Anderson, Shawna             Oklahoma                 24.79   7
 29 McCoy, Ashley                N.C. Central             24.81   6
 29 Sykes, Chesna                Ohio State               24.81   8
 31 Jackson, Kia                 Tennessee                24.82  11
 32 Herbert, Siedda              Lsu                      24.83   9
 33 Bandy, Vashti                South Carolina           25.05  11
 34 Waller, Jazmin               Long Island              25.09   1
 35 Stewart, LaKeidra            A&M                      25.11   5
 36 McCorkle, Kelsey             South Carolina           25.14   8
 37 Jones, Brittany              Tennessee                25.18  11
 38 Hayes, Dionna                Vcu                      25.20   9
 39 Khan, Miriam                 Tcnj                     25.41   2
 40 Fraenk, Emmy                 Hampton                  25.42   3
 41 Dennis, Annakay              Florida Atlantic         25.54   7
 42 Green, Teyanna               Morgan State             25.92   1
 43 Colbert, Tatiana             Georgia State            26.26   4
 -- Mahan, Shayla                South Carolina             DNF   6

Women 800 Meter Run College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Mania, Brigitte              Connecticut          2:08.60    2:08.24  
  2 Gillespie, Kristen           Arkansas             2:09.00    2:08.82  
  3 Christensen, Corinne         Kansas               2:08.68    2:11.97  
  4 Raudabaugh, Amanda           Shippensburg         2:09.69    2:12.33  
  5 Jackson, Brittney            Tennessee            2:09.16    2:12.58  
  6 Johnson, Ciera               Houston              2:09.85    2:13.27  
  7 Dasilva, Shanique            Georgetown           2:09.00    2:13.30  
  8 McGilpin, Julie              Vermont              2:10.00    2:13.35  
  9 Armand, Ashley               Bronx CC             2:12.00    2:13.37  
 10 Tousaw, Julia                Ottawa               2:12.81    2:13.46  
 11 Henderson, Sierra            South Caroli         2:09.00    2:14.84  
 12 Tate, Alaine                 Hampton              2:09.00    2:14.88  
 13 Rosen, Jillian               Arkansas             2:09.70    2:14.89  
 14 Williamson, Grace            Utsa                 2:17.70    2:15.35  
 15 Apibunyopas, Katie           Duke                 2:10.90    2:15.44  
 16 Paterson, Megan              Fairleigh Di         2:13.34    2:15.67  
 17 Ngarambe, Yolanda            Vermont              2:13.33    2:15.73  
 18 Jepngetich, Scola            South Caroli         2:15.00    2:15.74  
 19 Locke, Liz                   South Caroli         2:14.00    2:16.04  
 20 Fanning, Kathryn             Albany               2:14.00    2:16.08  
 21 Luxama, Charlene             Florida Atla         2:12.32    2:16.09  
 22 Johnson, Ty-Vonna            Tennessee            2:12.00    2:16.23  
 22 McCollum, Jaime              Shippensburg         2:12.48    2:16.23  
 24 Walters, Nicole              VCU                  2:11.84    2:16.32  
 25 Crean, Rosemary              Connecticut          2:14.50    2:16.61  
 26 Kruman, Bethanie             BYU                  2:08.53    2:16.73  
 27 Tyson, Sha'Reva              Prairie View         2:12.00    2:17.34  
 28 D'Orazio, Alyssa             Col. of Char         2:16.00    2:17.45  
 29 Dobbins, Whitley             Prairie View         2:17.00    2:17.64  
 30 Dubs, Emily                  Shippensburg         2:11.75    2:17.78  
 31 Harrington, Sophia           Columbia             2:15.00    2:17.82  
 32 Salcido, Veronica            Penn                 2:13.00    2:17.95  
 33 Fornshell, Ashley            Shippensburg         2:15.99    2:18.00  
 34 Varble, Nicole               RIT                  2:16.49    2:18.20  
 35 Defonce, Andi                Richmond             2:17.10    2:18.46  
 36 Simonson, Danika             Columbia             2:15.50    2:18.53  
 37 White, Jonelle               Albany               2:15.00    2:18.60  
 38 Binns, KerryAnn              St. Peter's          2:17.50    2:18.70  
 39 Neville, Alexandra           Lehigh               2:17.20    2:18.73  
 40 Giantisco, Emma              Columbia             2:16.50    2:18.79  
 41 Honeycutt, Charity           Tennessee            2:14.00    2:18.83  
 42 Magoon, Jen                  Vermont              2:15.55    2:18.85  
 43 Bills, Trina                 Columbia             2:11.44    2:18.98  
 44 Hagan, Hillary               A&M                  2:10.70    2:19.04  
 45 Mitchell, Danyel             Georgia Stat         2:14.00    2:19.25  
 46 Campbell, Emily              Adelphi              2:14.10    2:19.60  
 47 Pietrosh, Brittany           Lehigh               2:16.10    2:19.85  
 48 White, Kim                   Tennessee            2:13.00    2:20.40  
 49 Scheren, Hailey              VCU                  2:17.99    2:20.55  
 50 Payton, Clarissa             Houston              2:16.00    2:20.66  
 51 Guerette, Marisa             Vermont              2:14.77    2:20.72  
 52 Rush, Kristin                A & T                2:13.04    2:21.27  
 53 Brooks, Angel                Prairie View         2:17.50    2:21.40  
 54 Figueroa, Ileis              Bethune-Cook         2:17.80    2:21.46  
 55 Panos, Jessica               Albany               2:17.00    2:21.65  
 56 Adams, Kendra                Albany               2:16.00    2:22.00  
 57 Dunlap, Jaleesa              St. Peter's          2:17.90    2:22.08  
 58 Rozcicha, Amber              Portland Sta         2:14.90    2:22.45  
 59 Lauro, Samantha              Wagner               2:17.56    2:22.56  
 60 Spilka, Christine            Binghamton           2:17.00    2:23.31  
 61 Patton, Shamika              Bowie State          2:20.00    2:23.38  
 62 Conley, Desiree              Long Island          2:17.40    2:24.33  
 63 Johnson, Samira              A & T                2:22.63    2:25.62  
 64 Balling, Jessica             Wagner               2:17.40    2:25.66  
 65 Piper, Korinne               Pittsburgh           2:16.90    2:26.15  
 66 Kiess, Carly                 Binghamton           2:17.00    2:27.14  
 67 Loba, Grace                  Col. of Char         2:18.00    2:27.20  
 68 Isacco, Stephanie            Seton Hill           2:18.00    2:27.90  
 69 Dubost, Mathilde             France               2:18.45    2:28.01  
 70 Bean, Alexis                 St. John's           2:18.90    2:28.13  
 71 Rosario, Emily               Long Island          2:17.52    2:28.14  
 72 Parker, Tiffany              Long Island          2:18.33    2:28.93  
 73 Butler, Jasmine              Bowie State          2:26.00    2:29.32  
 74 Williams, Brittany           Bowie State          2:26.00    2:29.63  
 
Women 1 Mile Run College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Levac, Gabby                 Duke                 4:52.00    4:57.15  
  2 McCuaig, Sarah               McGill                          4:57.46  
  3 Ahn, Suejin                  Duke                 4:53.00    4:57.50  
  4 Bellon, Brianne              Albany               4:54.00    4:58.32  
  5 Powers, Morgan               Vermont              4:55.00    4:58.71  
  6 Samyn, Victoria              George Mason         4:59.00    4:58.86  
  7 Parkinson, Sara              UMBC                 4:54.00    4:59.81  
  8 Herrera, Nina                Utsa                 5:03.40    5:00.10  
  9 Parsons, Haley               A&M                  4:54.30    5:00.77  
 10 Belledant, Anais             Abilene Chri         4:55.00    5:00.84  
 11 Carleton, Laura              LSU                  4:59.71    5:01.07  
 12 Sara, Lauren                 Connecticut          4:57.56    5:01.08  
 13 Fondren, Ramzee              Tennessee            4:50.00    5:01.10  
 14 Brown, Keri                  Kutztown             4:54.00    5:01.21  
 15 Quinn, Julie                 Columbia             4:54.04    5:03.45  
 16 Becker, Natalie              Kansas               4:51.34    5:04.71  
 17 Drury, Lisa Marie            BYU                  4:51.18    5:05.23  
 18 Ennis, Jennifer              Richmond             4:58.40    5:05.72  
 19 Ducommun, Kathryn            Houston              4:59.97    5:05.84  
 20 Biwott, Beatrice             South Caroli         4:58.00    5:05.87  
 21 Akande, Nicky                Villanova                       5:07.21  
 22 McLoughlin, Luci             Iona                 4:55.00    5:08.20  
 23 Locke, Liz                   South Caroli         5:00.00    5:08.41  
 24 Evens, Ashley                South Caroli         5:00.00    5:08.48  
 25 Williams, Caroline           Columbia             4:55.60    5:10.01  
 26 Sinclair, Laura              George Mason         4:59.00    5:10.17  
 27 Feinstein, Susannah          Pittsburgh           5:09.00    5:10.21  
 28 Veith, Sarah                 Binghamton           5:09.00    5:11.09  
 29 Fickel, Samantha             George Mason         5:07.00    5:11.46  
 30 Fish, Samantha               Utsa                 5:15.00    5:12.59  
 31 Delaney, Chelsea             Penn                 5:20.00    5:12.74  
 32 Thompson, Kathleen           Kansas               5:00.34    5:12.77  
 33 Phillips, Catherine          Penn                 5:15.00    5:13.00  
 34 Galante, Marissa             Loyola (Md.)         5:11.00    5:13.63  
 35 Howley, Katherine            Lehigh               5:16.00    5:14.12  
 36 Schustrom, Lexi              Columbia             4:58.00    5:15.24  
 37 Jelinek, Caitlin             Binghamton           5:09.00    5:16.74  
 38 Thompson, Devyn              Hampton              5:15.01    5:17.22  
 39 Mascaro, Andrea              Lehigh               5:10.00    5:17.28  
 40 Doucette, Emily              Loyola (Md.)         5:15.00    5:17.65  
 41 Howell, Caylin               Xavier (Ohio         5:05.00    5:19.13  
 42 Reuter, Mona                 Millersville         5:16.00    5:19.27  
 43 Harrison, Kiera              Loyola (Md.)         5:16.00    5:20.42  
 44 Sullivan, Julia              American             5:11.00    5:22.13  
 45 Barnett, Lisa                Penn                 5:12.00    5:24.85  
 46 Eickelberg, Betsy            Adelphi              5:19.00    5:27.73  
 47 Powers, Callen               Col. of Char         5:15.00    5:27.81  
 48 Moss, Kimberly               George Mason         5:15.00    5:29.14  
 49 Bateman, Keeley              St. Thomas A         4:57.50    5:30.24  
 50 Wilson, Elesia               Pittsburgh           5:10.00    5:33.69  
 51 Wallace, Dreanna             N.C. Central         5:20.00    5:33.77  
 52 Valevicius, Aida             McGill                          5:35.14  
 53 Bustamente, Leticia          Prairie View                    5:35.58  
 54 Betts, Ariana                A & T                5:22.15    5:36.88  
 55 Bustamente, Guadalupe        Prairie View         5:19.30    5:44.49  
 
Women 3000 Meter Run College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 McNiff, Shauna               Connecticut          9:42.46    9:44.76  
  2 Miller, Amanda               Kansas               9:39.80    9:46.11  
  3 Eddy, Candace                BYU                  9:40.37    9:49.34  
  4 Anderson, Mallory            Columbia             9:38.50    9:49.48  
  5 Seymour, Carly               Duke                 9:39.00    9:50.35  
  6 Buck, Clare                  Columbia             9:40.00    9:54.15  
  7 Weberg, Kirsten              Vermont             10:10.00    9:57.27  
  8 Lasnicki, Allison            Connecticut          9:53.02    9:59.00  
  9 Kovach, Leslie               Penn                 9:42.27    9:59.06  
 10 Dunn, Bo                     Vermont             10:04.66   10:00.09  
 11 Kilwein, Kyra                Kansas               9:40.00   10:00.10  
 12 Hanselka, Kristen            Baylor               9:50.12   10:02.47  
 13 Steel, Laura                 Penn                10:00.00   10:03.19  
 14 Turcotte, Tessa              Kansas               9:48.30   10:05.66  
 15 Hamilton, Samantha           Youngstown S         9:46.65   10:06.09  
 16 Zimmerman, Amber             Tennessee            9:59.00   10:10.36  
 17 Sowards, Lindsey             BYU                  9:48.36   10:10.41  
 18 Raulli, Lindsay              Binghamton          10:10.43   10:11.68  
 19 Windisch, Kara               Kansas                         10:12.40  
 20 Christensen, Kendra          BYU                            10:15.23  
 21 Balbontin, Isabel            Utsa                           10:21.15  
 22 Showalter, Katharine         Georgia Stat         9:50.00   10:40.96  
 
Women 5000 Meter Run College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Jensen, Stephanie            BYU                 17:39.30   17:05.86  
  2 O'Brien, Dena                Col. of Char        17:35.00   17:13.11  
  3 Dinnan, Courtney             Connecticut         17:20.00   17:20.33  
  4 Spratford, Katrina           Shippensburg        17:22.00   17:23.55  
  5 Pierce, Katherine            Lehigh              17:40.00   17:24.30  
  6 Goodman, Brea                LSU                 17:30.00   17:33.34  
  7 Goodman, Dakota              LSU                 17:32.00   17:36.18  
  8 Peacock, Jenna               Rowan               17:38.00   17:37.82  
  9 Powell, Megan                Penn                17:25.00   17:53.19  
 10 Munoz, Megan                 Houston             17:51.24   17:55.37  
 11 Rheinlander, Nicole          South Caroli        17:50.00   17:57.81  
 12 Sinclair, Anna               Georgia Stat        17:25.00   18:01.41  
 13 Cote, Anna                   Seton Hill          18:25.00   18:04.09  
 14 Watunya, Jennifer            Delaware            18:00.00   18:05.36  
 15 Ermak, Jessie                Delaware            18:10.00   18:12.09  
 16 Brenon, Danielle             Houghton            17:36.32   18:14.55  
 17 Berard, Victoria             Lehigh              18:10.00   18:15.12  
 18 Garcia, Starla               Houston             17:36.53   18:15.42  
 19 Del Rosario, Melissa         Albany              18:20.85   18:19.40  
 20 Francisco, Emily             Millersville        17:54.00   18:21.08  
 21 Smith, Meghan                Villanova           17:55.00   18:21.32  
 22 Sayre, Heather               Houghton            18:22.00   18:43.71  
 23 Thomas, Caitlin              Xavier (Ohio        17:36.22   18:47.93  
 24 Houle, Kacee                 Georgia Stat        17:32.00   18:49.48  
 25 Pryor, Stephanie             Seton Hill          18:25.00   18:53.47  
 26 Moore, Rebekah               Millersville        18:08.57   18:55.09  
 27 Brewer, Elle                 Col. of Char        18:40.00   19:08.33  
 28 Pavlovich, Natasha           Col. of Char        18:35.00   19:16.31  
 29 Jenkins, Kristin             Col. of Char        18:40.00   19:45.62  
 
Women 200 Meter Dash Championship
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 McGrone, Candyce             Oklahoma               23.15      23.36q  2 
  2 Duncan, Kimberlyn            LSU                    23.37      23.48q  8 
  3 Tarmoh, Jeneba               A&M                    22.98      23.49q  1 
  4 Duncan, Dominique            A&M                    23.55      23.55q  8 
  5 Hackett, Semoy               LSU                    22.98      23.76q  2 
  6 Hyacinthe, Kimberly          UQAM                   23.15      23.89q  1 
  7 Hawthorne, Trisha-Ann        Connecticut            23.49      23.94q  4 
  8 Collier, Ashley              A&M                               24.09q  1 
  9 Mayo, Gabby                  A&M                    23.40      24.10q  4 
 10 Payne, Aareon                USC                    23.36      24.12q  6 
 11 Manning, Christina           Ohio State             23.78      24.16q  7 
 12 Lawson, Krystin              A & T                  24.45      24.27q 10 
 13 Giddings, Porshe             BYU                    24.03      24.30   3 
 14 Kimbers, Amanda              Georgetown             23.80      24.31   6 
 15 Mills, Da'Lynn               Pittsburgh             24.13      24.37  11 
 16 Wilson, Kenyanna             LSU                    24.19      24.43  10 
 16 Morris, Denesha              Kansas                 24.00      24.43   8 
 16 McDermott, Latoya            LSU                               24.43   7 
 19 Burse, Natasha               Cincinnati             24.40      24.46   9 
 19 Laarman, Loudia              USC                    24.00      24.46   5 
 21 Bolton, Grecia               Houston                23.60      24.47   5 
 22 Fortune, Quina               VCU                    23.88      24.48   5 
 22 Carr, Brittany               Baylor                 24.40      24.48  10 
 24 Vassell, Racquel             Hampton                23.80      24.63   3 
 24 Sylvester, Toshika           LSU                    24.00      24.63   6 
 26 Mcnary, Madison              Ohio State             24.50      24.65   4 
 27 King, Karene                 Portland Sta           24.31      24.77  11 
 28 Anderson, Shawna             Oklahoma               23.90      24.79   7 
 29 McCoy, Ashley                N.C. Central           24.10      24.81   6 
 29 Sykes, Chesna                Ohio State             24.60      24.81   8 
 31 Jackson, Kia                 Tennessee              24.40      24.82  11 
 32 Herbert, Siedda              LSU                    24.12      24.83   9 
 33 Bandy, Vashti                South Caroli           24.30      25.05  11 
 34 Waller, Jazmin               Long Island            24.58      25.09   1 
 35 Stewart, LaKeidra            A&M                    23.79      25.11   5 
 36 McCorkle, Kelsey             South Caroli           23.70      25.14   8 
 37 Jones, Brittany              Tennessee              24.32      25.18  11 
 38 Hayes, Dionna                VCU                    24.50      25.20   9 
 39 Khan, Miriam                 TCNJ                   24.55      25.41   2 
 40 Fraenk, Emmy                 Hampton                24.60      25.42   3 
 41 Dennis, Annakay              Florida Atla           24.52      25.54   7 
 42 Green, Teyanna               Morgan State           24.59      25.92   1 
 43 Colbert, Tatiana             Georgia Stat           24.50      26.26   4 
 -- Mahan, Shayla                South Caroli           23.50        DNF   6 
 
Men 800 Meter Run College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
Finals
  1 Kelley, Doug                 Houston              1:50.12    1:51.59  
  2 Albino, Jake                 UMBC                 1:54.48    1:53.94  
  3 Johnston, Benjamin           BYU                             1:54.35  
  4 Fink, Dalen                  Kansas               1:51.76    1:54.36  
  5 Thibou, Kelli                Delaware Sta         1:52.34    1:54.37  
  6 Bell, Ford                   Tennessee            1:51.60    1:54.53  
  7 Morrison, Bengallo           Coppin State         1:51.56    1:54.63  
  8 Wilks, Josh                  Seton Hill           1:50.87    1:54.75  
  9 Stogsdill, Christopher       Iona                 1:52.00    1:54.77  
 10 Falconer, Kouri              Delaware Sta         1:52.45    1:54.91  
 11 Zaccariello, Dan             Wagner               1:53.55    1:54.94  
 12 Behnke, Adam                 Columbia             1:51.00    1:54.95  
 13 Chiuminetta, Brandon         Utsa                 1:55.11    1:54.98  
 14 Feigen, Mark                 Columbia             1:51.44    1:55.19  
 15 Fernandez, Chris             Binghamton           1:52.50    1:55.22  
 15 Lagno, Paul                  Albany               1:51.61    1:55.22  
 17 Capecci, Joseph              Villanova            1:52.48    1:55.25  
 18 Griffith, Keith              LSU                  1:50.01    1:55.29  
 19 Gallman, Jamin               Bowie State          1:53.00    1:55.41  
 20 Soucie, Brendan              Kansas               1:52.80    1:55.45  
 21 Seckfort, Nick               Kansas               1:52.10    1:55.50  
 22 Hand, Brady                  Utsa                 1:55.96    1:55.54  
 23 Dixon, Breon                 Tennessee            1:51.80    1:55.58  
 24 Weisbuch, Mike               Columbia             1:52.34    1:55.62  
 25 Cole, Canel                  Utsa                 1:53.84    1:55.66  
 26 Christmas, Michael           UMBC                 1:52.31    1:55.69  
 27 Fuller, Travis               BYU                             1:55.88  
 28 Jones, Byron                 Columbia             1:52.44    1:55.98  
 29 Buckley, Niall               Lehigh               1:53.50    1:56.16  
 30 Prince, Hugh                 Coppin State         1:52.45    1:56.32  
 30 Woode, Denzel                Columbia             1:55.22    1:56.32  
 32 Denham, Scott                Youngstown S         1:53.05    1:56.40  
 33 Wallace-Whitfield, Kenne     Long Island          1:54.42    1:56.59  
 34 Flott, Joel                  Shippensburg         1:54.41    1:56.62  
 35 Marriott, Matt               Duke                 1:54.20    1:57.02  
 36 Panebianco, Matt             Marist               1:53.24    1:57.13  
 37 Alford, Vincent              A & T                           1:57.28  
 38 Hickey, Drew                 Duke                 1:53.90    1:57.37  
 39 Mandato, Pio                 Shippensburg         1:54.32    1:57.43  
 40 Stillman, Andrew             Vermont              1:54.24    1:57.51  
 41 Ugolino, Andrew              Binghamton           1:53.99    1:57.52  
 42 Smith, Andrew                UMBC                 1:54.13    1:58.31  
 43 Kumar, Maanek                Fairleigh Di         1:55.00    1:58.68  
 44 Dreeman, Dan                 Shippensburg         1:55.11    1:58.86  
 45 Armand, Charlie              Binghamton           1:53.99    1:58.94  
 46 Fahey, Colin                 Wheaton (Mas         1:54.65    1:58.99  
 47 Johnson, Curtis              American Interna     1:54.88    1:59.03  
 48 Florkiewicz, Ryan            Albany               1:56.00    1:59.08  
 49 Avalos, Raul                 Binghamton           1:54.97    1:59.09  
 50 Jamerson, Chrisshun          Utsa                 1:53.19    1:59.16  
 51 Robinson, Mike               Mansfield            1:55.85    1:59.31  
 52 Jordan, Anthony              Houston              1:56.12    1:59.46  
 53 Richardson, Isaac            Morgan State         1:53.15    1:59.61  
 54 Neckles, Elmo                Long Island          1:55.43    1:59.99  
 55 Diflorio, Kevin              Millersville         1:54.90    2:00.17  
 56 Hibbs, Seth                  Millersville         1:56.50    2:00.48  
 57 Archer, Nick                 Vermont              1:56.88    2:00.49  
 58 Wilkinson, Kenneth           Lehigh               1:56.00    2:00.66  
 59 Exum, Ronald                 Bowie State          1:57.00    2:01.05  
 60 Bogertey, Darius             A & T                1:57.20    2:01.26  
 61 Hopkins, Jake                Vermont              1:57.11    2:02.01  
 62 Jones, Jacob                 Shippensburg         1:56.09    2:02.47  
 63 Stewart, Rohan               Kingsborough         1:55.12    2:02.97  
 64 Macdonald, Colin             Wagner               1:56.45    2:03.15  
 65 McBrien, Ethan               Vermont              1:54.50    2:03.84  
 66 Ecker, Paul                  DeSales              1:57.10    2:03.91  
 67 Rogers, Anthony              Coppin State         1:56.17    2:04.45  
 68 McIntyre, Marcel             Bowie State                     2:05.31  
 69 Wilke, Alexander             Albany               1:54.90    2:07.51  
 
Men 1 Mile Run College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Ogden, Nathan                BYU                  4:09.72    4:08.59  
  2 Burke, Christopher           Albany               4:10.00    4:09.95  
  3 DeMatteo, Domenick           Duke                 4:06.70    4:10.83  
  4 Tsembelis, Evan              Columbia             4:09.00    4:11.13  
  5 Sticker, Alan                LSU                  4:07.10    4:11.81  
  6 Cardenas, Albert             Utsa                 4:12.70    4:11.86  
  7 Santos, Nicolas              Albany               4:14.00    4:12.24  
  8 Munsch, Josh                 Kansas               4:11.80    4:12.67  
  9 O'Donnell, MacLean           A&M                  4:10.40    4:14.25  
 10 Rupe, Eric                   Youngstown S         4:08.75    4:14.38  
 11 Plaszenski, Bud              Mansfield            4:14.27    4:14.77  
 12 Connell, Brendan             Binghamton           4:11.05    4:15.32  
 13 Martinez, Jeff               Binghamton           4:13.98    4:15.36  
 14 Quaglia, Casey               Binghamton           4:12.00    4:15.57  
 15 Landry, Tim                  LSU                  4:10.22    4:16.11  
 16 Lawrence, John               Portland Sta         4:08.56    4:16.32  
 17 Hackett, Everett             George Mason         4:10.66    4:16.89  
 17 Chaney, Jordan               Tennessee            4:12.00    4:16.89  
 19 Snyder, Chris                UMBC                 4:11.12    4:17.52  
 20 MacNabb, Nathan              Mansfield            4:14.55    4:17.64  
 21 Kiley, Gregory               Albany               4:13.00    4:17.73  
 22 Snyder, Paul                 Columbia             4:15.00    4:17.80  
 23 Razick, Robert               South Caroli         4:09.65    4:17.83  
 24 Doherty, Ethan               A&M                  4:08.40    4:17.93  
 25 Clark, Adam                  Adelphi              4:16.00    4:17.99  
 26 Harper, Chris                Georgia Stat         4:15.00    4:18.02  
 27 Coelho, Andrew               Adelphi              4:12.00    4:18.13  
 28 Berkhedle, Walid             VCU                  4:15.00    4:18.72  
 29 Albrektson, Keith            Xavier (Ohio         4:15.00    4:18.94  
 30 Buchanan, Andrew             Columbia             4:15.00    4:19.15  
 31 Callan, Daniel               George Mason         4:14.21    4:19.41  
 32 McBride, James               Millersville         4:16.00    4:19.53  
 33 Simmons, Tyler               VCU                  4:16.73    4:20.36  
 34 Halpin, Sean                 Albany               4:11.00    4:21.36  
 35 Jones, Tim                   UMBC                 4:16.53    4:22.22  
 36 Way, William                 Ithaca               4:17.00    4:22.32  
 37 Rapp, Chris                  Tennessee            4:09.00    4:22.65  
 38 Cerrito, Andrew              Pittsburgh           4:17.00    4:23.97  
 39 Bett, Kimutai                Fairleigh Di         4:20.34    4:24.14  
 40 Pierson, Brendan             Duke                 4:14.00    4:24.82  
 41 Allen, Ben                   Baylor               4:16.31    4:25.26  
 42 Clauser, Brent               DeSales              4:17.00    4:27.10  
 43 Rammelkamp, Derek            Wagner               4:16.44    4:27.47  
 44 Rono, Kevin                  Bethune-Cook         4:29.00    4:29.20  
 45 DeSalvo, David               Adelphi              4:15.00    4:32.29  
 46 Goasdoue, Yosi               American Interna     4:16.00    4:33.07  
 47 Donaghy, Andrew              Vermont              4:17.00    4:42.55  
 48 Pineda, Nate                 Houston              4:15.69    4:43.40  
 
Men 3000 Meter Run College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Moverman, Mike               Duke                 8:19.00    8:16.14  
  2 Quinn, Adam                  Binghamton           8:24.00    8:19.41  
  3 Olsen, Josh                  American             8:15.00    8:19.59  
  4 Hebbert, Brandon             BYU                  8:12.94    8:20.28  
  5 Veilleux, Ben                Columbia             8:10.00    8:21.55  
  6 Poland, Tom                  Columbia             8:09.50    8:22.04  
  7 Reveal, Cole                 Utsa                 8:24.00    8:22.21  
  8 Flach, Evan                  Lehigh               8:18.20    8:24.65  
  9 Capario, Nick                Kansas               8:21.80    8:26.04  
 10 Poncelet, Valentin           American Interna     8:25.00    8:26.94  
 11 Devanne, Julien              American Interna     8:25.00    8:27.15  
 12 Barry, Will                  A&M                  8:19.00    8:27.91  
 13 Robinson, Dominick           Duke                 8:29.00    8:32.02  
 14 Jennings, Connor             Vermont              8:24.00    8:32.07  
 15 Weller, Jason                Iona                 8:11.23    8:32.99  
 16 Ruttoh, Wesley               Houston              8:15.84    8:33.30  
 17 Quinn, Tim                   Richmond             8:16.44    8:33.48  
 18 Bussing, Greg                Kansas               8:14.00    8:34.34  
 19 Allen, Mark                  American             8:16.00    8:40.13  
 20 Grandt, Levi                 Richmond             8:24.77    8:42.68  
 21 Brewer, Josh                 Duke                 8:22.00    8:43.94  
 22 Brown, CJ                    A&M                  8:22.57    8:48.66  
 23 Heck, Justin                 Columbia             8:15.00    8:54.30  
 24 Tomy, Tyler                  Georgia Stat         8:24.00    8:57.71  
 25 Holt, Doug                   Iona                 8:24.00    8:59.21  
 -- Williams, Ryan               American             8:16.00        DNF  
 
Men 5000 Meter Run College
=========================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals 
=========================================================================
  1 Stetler, Sean                Shippensburg        14:26.23   14:36.44  
  2 Spencer, Leighton            Columbia            14:25.00   14:38.60  
  3 Kosgei, Evans                Lehigh              14:30.00   14:39.09  
  4 DelaCruz, Arquimedes         Marist              14:32.00   14:43.79  
  5 Clary, Ethan                 Albany              14:42.14   14:44.92  
  6 Miles, Bradley               Baylor              14:36.00   14:46.67  
  7 DuBois, Eric                 Rowan               14:38.80   14:47.00  
  8 Morrin, Greg                 Villanova           14:40.00   14:47.03  
  9 Curry, Mike                  DeSales             14:40.00   14:49.71  
 10 Gillette, Matt               Shippensburg        14:27.88   14:50.91  
 11 Ohlman, Thomas               Xavier (Ohio        14:39.00   14:52.53  
 12 Culhane, Colin               Iona                14:50.00   14:53.84  
 13 McGee, Brandan               UMBC                14:36.00   14:55.99  
 14 Feeney, Dan                  Delaware TC         14:35.00   14:56.23  
 15 Gilmartin, Tom               Tennessee           14:30.00   14:56.25  
 16 Sample, Stephen              Lehigh              14:38.00   15:01.44  
 17 Pickhaver, John              Villanova           14:46.00   15:14.40  
 18 Geer, Hank                   Xavier (Ohio        14:39.00   15:15.47  
 19 Bowie, Chris                 UMBC                14:34.10   15:26.17  
 
Men 200 Meter Dash Championship
============================================================================
    Name                    Year School                  Seed    Prelims  H#
============================================================================
Preliminaries
  1 Williams, Horatio            LSU                    20.86      21.23q  3  21.222
  2 Phiri, Gerald                A&M                    20.80     J21.23q  1  21.226
  3 Locke, Dentarius             Tennessee              20.89      21.28q  4 
  4 Prevost, Whitney             Baylor                 20.83      21.35q  2 
  5 Carter, Ryan                 Delaware Sta           21.23      21.55q  1 
  6 Nelvis, Jarael               Tennessee              21.20      21.62q  5 
  7 Hamilton, Cobi               Arkansas                          21.69q  6 
  8 Hardy, Prezel                A&M                    20.95      21.75q  6 
  9 Bryan, Michael               A&M                    21.60      21.79q  5 
 10 Sales, Antonio               South Caroli           20.90      21.82q  7 
 11 Ruffin, Rachaunn             George Mason           21.11      21.85q  8 
 12 Randall, Woodrow             Baylor                 21.29      21.86q  7 
 13 Charles, Trey                Morgan State           21.30     J21.86   1 
 14 Norvell, Antonio             VCU                    21.15      21.89   2 
 15 Bennett, Teo                 Coppin State           21.20     J21.89   3 
 16 Talley, Keyth                LSU                    21.21      21.91   8 
 17 Mvumvure, Gabriel            LSU                    21.09      21.92   4 
 18 Bullard, Ja-Vell             George Mason           21.32      21.93   9 
 19 Vaughn, Nick                 George Mason           21.24      22.02   8 
 20 Royster, Chris               South Caroli           21.30      22.03   6 
 21 Jones, Geno                  LSU                    21.56      22.08   9 
 22 Valencia, Vladimir           Carolina PR            21.30      22.11   9 
 23 Sweeney, Isiah               Houston                21.13      22.12   7 
 24 Irabor, Joseph               Houston                21.20      22.20   4 
 25 Maxwell, Chris               South Caroli           21.66     J22.20   4 
 26 Rhodes, Trevante             Texas                  21.16      22.27   8 
 27 Parker, Cameron              Charleston S           21.67      22.32   1 
 28 Williams, Nick               Xavier (Ohio           21.70      22.34   3 
 29 Suber, Sean                  Georgetown             21.70      22.41   1 
 30 Pinnock, Andre               Coppin State           21.45      22.45   6 
 31 Carrier, Tyron               Houston                20.90     J22.45   5 
 32 Egadu, Samuel                Long Island            21.63      22.48  10 
 33 Robertson, Paris             Abilene Chri           21.39      22.50   9 
 33 Whyte, Carbinere             Morgan State           21.67      22.50   3 
 35 Richards, Brian              Long Island            21.49      22.53   8 
 36 Humphery, Maudrecus          Arkansas               21.50      22.54  10 
 37 Barren, Phillip              N.C. Central           21.71      22.71   4 
 38 Oma, Eyong                   South Caroli           21.70      23.28   2 

 
 
Post as: 
History for Armory Track Invitational
YearResultsVideosNewsPhotosBlogs
2014 1 123 17 721  
2013 1 11 7 59  
2012 1 4 2    
2011 1 1 1    
2010   53 1 344  
2009 1 8 1    
2007       47  
2006       78